Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

CSIO*** 2012 w Sopocie

Na sopockim Hipodromie w dniach od 5 do 8 lipca odbędą się największe międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody. Zawody CSIO*** zgromadzą jak co roku najznakomitszych zawodników świata, najlepsze konie oraz tłumy fanów jeździectwa.
Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO*** już od dawna wpisały się w kalendarz obowiązkowych spotkań fascynatów jeździectwa. CSIO***, najwyższej rangi zawody, mogą odbywać się w danym kraju tylko raz w roku. A stawka jest wysoka - zwycięzcy mogą dostać się do światowej Top Ligi jeździectwa na kolejny sezon. W tym roku CSIO*** w Sopocie odbędzie się już czwarty raz z rzędu.


altPodczas konferencji prasowej jaka odbyła się w sopockim hotelu Sheraton, poinformowano dziennikarzy, że na parkurze zobaczymy najlepsze ekipy z całego świata i blisko 200 znakomitych koni z krajów Europy, Azji i USA.


alt- W zawodach CSIO*** występować mogą tylko oficjalne reprezentacje danego kraju – po czterech zawodników z każdego kraju. Różnica między zwykłymi zawodami a naszymi polega na tym, że do nas nie zgłaszają się indywidualni jeźdźcy. Federacja zgłasza akces i wyznacza reprezentację oficjalną. Na tym samym parkurze, w tym samym czasie startują pierwsi zawodnicy poszczególnych ekip, potem drudzy, trzeci, etc. Z pierwszego nawrotu do następnego przejazdu dostaje się 8 ekip, po czym wyłaniamy zwycięską ekipę, drugą, trzecią… - tłumaczy Dyrektor Zawodów Olgierd Maria Kuleszyński.


alt- Nie ma mowy o rutynie! Choć Hipodrom Sopot gości zawody CSIO*** nie pierwszy raz, zawsze towarzyszy nam zdrowy dreszczyk emocji w czasie przygotowań, które trwają wiele miesięcy. Już teraz mogę powiedzieć, że technicznie, mimo trwających prac budowlanych, Hipodrom jest w pełni gotowy na przyjęcie koni i jeźdźców – mówi Magdalena Rutkowska, Prezes Zarządu Hipodrom Sopot Spółka z o.o (na zdjęciu powyżej druga z lewej).


altZnamy już oficjalną listę polskich zawodników podczas tegorocznych zawodów CSIO*** oraz CSIYH* na sopockim Hipodromie. Na CSIO*** poza oficjalną ekipą może wystartować dodatkowo 17 zawodników, wśród których na pewno pojawią się takie nazwiska jak: Jan Chrzanowski, Piotr Morsztyn, Piotr Sawicki, Jarosław Skrzyczyński oraz Łukasz Wasilewski.


Reprezentanci krajów będą walczyć w Sopocie o nagrody w łącznej puli 470 000 zł. Rozegranych zostanie 11 konkursów. Najważniejsze z nich to:
- w piątek, 6 lipca, ekipy z poszczególnych krajów będą walczyć o Puchar Narodów;
- w sobotę, 7 lipca,  zawodników czeka zmierzenie się z konkursem Sześć Barier;
- w niedzielę, 8 lipca, Grand Prix, które wyłoni najlepszego z najlepszych!


altOrganizatorzy zaplanowali liczne imprezy towarzyszące, szczególnie z myślą o najmłodszych, m.in. festyn rodzinny, przejażdżki konne. Pojawia się także popularni celebryci, którzy będą rozdawać autografy. W przestrzeni targowej ustawione zostaną stoiska ze sprzętem jeździeckim oraz zdrową żywnością.


Zawody odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.


altWspomnijmy również, że trwa wyjątkowa akcja promocyjna tych zawodów. „Konie parkują na hipodromie!” – pod tym szyldem na sopockich parkometrach zawisły oryginalne toczki jeździeckie, zapowiadające nadchodzące zawody CSIO***.  Od kilku dni kierowcy parkujący w Sopocie mogą się na nie natknąć w dwudziestu sopockich zakątkach. Kolejną niespodzianką, czyhającą na nas przy wjeździe do Sopotu są galopujące białe konie ustawione wzdłuż alei Niepodległości. Konie witają wszystkich jeźdźców przybyłych do Sopotu!


alt


W centralnych punktach w Sopocie przy ulicy Podjazd oraz przy Alei Niepodległości zawisły również reklamowe banery w stylu retro, nawiązujące do starych, kurortowych tradycji Sopotu.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież