Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Niemcy wygrali Puchar Narodów w Sopocie

Reprezentacja Niemiec wygrała Puchar Narodów, najważniejszy konkurs drugiego dnia Międzynarodowych Zawodów w Skokach CSIO *** rozgrywanych na sopockim Hipodromie.Od czwartku do soboty rozegrano sześć z jedenastu konkursów. Tym bardzo istotnym był piątkowy konkurs szósty o Puchar Narodów FEI, będący kwalifikacją do niedzielnego konkursu Grand Prix.


altWielkim zwycięzcą Pucharu Narodów została ekipa z Niemiec (na zdjęciu powyżej). Drugie miejsce zdobyli Włosi, a trzecie Szwajcarzy. Kolejne miejsca przypadły Belgii, Danii, Polsce, Francji i Finlandii.


altPuchary wręczali Sławomir Rybicki, minister w kancelarii Prezydenta RP, prezydent Sopotu Jacek Karnowski i Prezes Hipodromu Sopot Magdalena Rutkowska. Oprócz pucharów wykonanych ze szkła, ekipy otrzymały również nagrody pieniężne, w wysokości: pierwsi Niemcy 35 tys. zł, drudzy Włosi 25 tys. zł, trzeci Szwajcarzy 15 tys. zł, Belgowie i Duńczycy po 9 tys. zł, a Polacy za 6 miejsce 7 tys. zł, do podziału dla czterech jeźdźców z narodowej ekipy.


Konkurs puchar Narodów składał się z dwóch nawrotów. Każdy zawodnik z 4-osobowej ekipy musiał pokonać oba nawroty dosiadając tego samego konia. Sześć najlepszych zespołów po pierwszym nawrocie brało udział w drugim nawrocie, ale już tylko z wybranymi trzema zawodnikami w zespole. O wyborze najlepszej trójki decydował szef każdej ekipy. Zwycięzcą został zespół, który uzyskał w sumie najmniejszą ilość punktów karnych, tj. zrzutek.


altReprezentanci każdej z nagrodzonych pucharami drużyn opowiedzieli o swoich wrażeniach i faworytach. Felix Hassmann, zawodnik ze zwycięskiej ekipy Niemiec z euforią opowiada o starcie: – Przejazd bardzo dobry, tylko jedna zrzutka! Pobiliśmy tutaj wszystkich! Uważam, że było kilka bardzo dobrych ekip. Szwajcaria, Włochy, Polska też ma dobrą ekipę.


alt


Dario Minutollic, szef ekipy Włoch bardzo dobrze ocenia występ Włochów: – Ostatni zawodnik był trochę zmęczony, mimo to jestem bardzo zadowolony z ekipy, wypadli świetnie. Są to bardzo młodzi ludzie i mają przed sobą świetlaną przyszłość. Prawdę mówiąc mieliśmy całkiem niezłe szanse w tym konkursie. Różnice między trzema zwycięskimi ekipami były niewielkie. Niemcy i Szwajcaria mają bardzo dobrych zawodników.


altRenata Fuchs, szefowa ekipy Szwajcarii jest bardzo zadowolona ze swoich zawodników (zdjęcie powyżej). Jej ekipa jest jedną z najmłodszych na zawodach CSIO. Renata bardzo trafnie typowała finalistów przed konkursem: – Jeszcze wczoraj powiedziałam jednemu ze szwajcarskich dziennikarzy, że moim zdaniem zwyciężą Niemcy albo Włochy. Powiedziałam też, że mam nadzieję, że Szwajcaria będzie trzecia!
Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież