Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
sobota, 23 stycznia 2021 19:24
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
Trefl przerwał serię porażek i wygrał w Nysie ze Stalą 3:0
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kulisy rządzenia i propagandy

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 września 2012 14:08

Podczas dnia otwartego Rady Miasta Gdańska, w jej siedzibie przy Wałach Jagiellońskich, czyli w dawnym"Żaku", odbył się również dzień otwarty Telewizji Gdańsk.Dzięki temu w jednym miejscu i o jednej porze można było poznać kulisy rządzenia i propagandy. Prawie cztery tysiące przybyłych osób mogło też zobaczyć oprócz gdańskich radnych, najbardziej znane twarze gdańskiej telewizji. Dowiedzieć się, jak tworzy się miejskie prawo, przegłosowuje uchwały, a także jak powstają programy telewizyjne.


alt


alt


Podczas „Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska z Telewizją Gdańsk”, osoby namiętnie oglądające telewizję miały okazję do spotkań ze znanymi dziennikarzami, prezenterami telewizyjnymi oraz realizatorami audycji emitowanych na antenie regionalnej i zapoznać się ze specyfiką ich pracy.


altNowy Ratusz, będący niegdyś siedzibą Wysokiego Komisarza Ligi Narodów, a po drugiej wojnie światowej Klubem Studentów Wybrzeża „Żak”, szeroko otworzył swoje podwoje, ukazując zwiedzającym także miejsca na co dzień niedostępne, a warte zobaczenia i dowiedzenia ich ich historii. Informacji i wyjaśnień udzielali radni oraz przewodnicy PTTK.


altPrzed wejściem do siedziby Rady Miasta Gdańska zaprezentowano wozy transmisyjne, które realizowały program telewizyjny zarówno „na żywo” dla TVP INFO jak i dla potrzeb programu regionalnego. A to wszystko z udziałem osób odwiedzających. Każdy mógł przyjrzeć się pracy dziennikarzy i realizatorów oraz działaniu nowoczesnej techniki telewizyjnej do przekazu satelitarnego i rejestracji cyfrowej.


alt


- Zawsze staramy się przekonać do nas radnych mieszkańców Gdańska i pokazać, że drzwi do Rady Miasta nie mają wysokich progów, że można wejść do każdego pokoju, wszystkiego dotknąć i z każdym porozmawiać. Część osób przyszła dowiedzieć się czegoś konkretnego o inwestycjach w mieście, część szukała porad lub interwencji u radnych, a wielu przyszło, by po prostu zwiedzać i dobrze się bawić – powiedział nam Bogdan Oleszek przewodniczący Rady Miasta Gdańska.


altWiele się też działo na podwórzu gmachu, na którym odbyły się m.in. koncerty i spektakle przygotowane przez Centrum Hewelianum oraz Pałac Młodzieży. Były też zawody na laserowej strzelnicy, konkurs w poławianiu bursztynu, pokazy umundurowania, sprzętu wojskowego, policji, straży pożarnej, Straży Granicznej  i Straży Miejskiej.


alt


Rodzice swoim pociechom mogli kupić popcorn, watę cukrową i farbkami pomalować im twarze. Można też było uczestniczyć w konkursach plastycznych, zręcznościowych, z wiedzy o samorządzie i o ruchu drogowym. Wiele pociech skorzystało z oferty wspinania się po ściance wspinaczkowej. Duże zainteresowanie wzbudził robot pirotechniczny i kombinezon antywybuchowy, ale też nowoczesny sprzęt potrzebny do transmisji telewizyjnych.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

 

Komentarze  

 
0 #1 Anatol Caffe 2012-09-10 21:15
Ulalala jakie kulisy na ostatnim zdjęciu
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież