Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Derby inne niż wszystkie
sobota, 30 maja 2020 14:32
Derby inne niż wszystkie
W niedzielę 31. maja o godzinie 17.30 po niespełna trzech miesiącac ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Koszyckie Święto Wina

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 08 września 2012 19:36


„Gdzie nowoczesność łączy się z tradycją”, to hasło przewodnie VI edycji Koszyckiego Święta Wina, które odbędzie się w terminie 13-15.09.2012. Za naszym pośrednictwem zaprasza na nie Ján Bošnovič, Dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce, mającego siedzibę przy ul. Krakowskie Przedmieście 13/17 w Warszawie.
alt
Podziemny kompleks muzeum archeologicznego przy „Dolnej Bramie” oraz ulica „Przy Miklušowym więzieniu” na trzy dni staną się winiarskim sercem miasta Koszyce. Dolna Brama będzie tętnić życiem zarówno na ziemi, jak i w podziemiach! Przez cały czas trwania uroczystości podziemny, archeologiczny kompleks muzealny przeistoczy się w miejsce degustacji wina, serów i doskonałego jedzenia, ale również w miejsce gdzie rozbrzmiewa cygańska muzyka i można przeżyć wiele niezapomnianych chwil.

alt
Prezentację wina uzupełnią prezentacje restauracji, gdzie goście połączą wino z lokalnymi smakołykami. Nie wspominając już o wspaniałej reprezentacji winiarzy z Tokaju, wschodniej Słowacji czy innych rejonów Słowacji i świata. Nie zabraknie także łagodnego burczaka.  Jest to młode wino spożywane niemal wyłącznie u naszych południowych sąsiadów. Jest dobry na wszystko – twierdzą czescy winiarze i lekarze. Ich zdaniem napój, powstający z winnego moszczu w czasie produkcji wina, dobrze wpływa na samopoczucie i organizm. Burczak sprzedaje się w specjalistycznych sklepach, przydrożnych straganach, czy kilkudziesięciu specjalnych automatach rozmieszczonych w różnych miejscach kraju. Zdaniem czeskiego gastroeneterologa Marka Rzehorza, dobrej jakości burczak zawiera przede wszystkim wiele naturalnych cukrów; jest nie tylko smaczny, ale także zdrowy.


                                                                                         

alt


Podczas koszyckiej imprezy winnej, zaplanowany jest również ciekawy program na scenie, na której o wspaniałą atmosferę zadbają różne grupy muzyczne i zespoły. Będzie również okazja, aby na żywo zobaczyć wytłaczanie moszczu z winogron, sztukę sabrażu, tj. otwieranie butelek wina i szampana za pomocą szabli, a także wziąć udział w winiarskim quizie. Przygotowano także program z animatorami dla dzieci. 

                                                                                             alt

Aby przystąpić do degustacji należy zaopatrzyć się w paszport winny w cenie 7 EUR, zawierający startowy pakiet żetonów, kieliszek do degustacji z logo Święta i ulotkę z informacjami o festiwalu. Degustacje odbywać się będą w czwartek w godz. 18:00 - 22:00, w piątek i sobotę w godz. 13:00 - 22:00.Więcej informacji o uroczystościach można znaleźć na stronie www.visitkosice.eu Nadmieńmy, że drugie pod względem wielkości słowackie miasto KOSZYCE (KOŠICE) są nie tylko centrum Słowacji Wschodniej, ale także sercem regionu Karpat Wschodnich. Koszyce to również Europejska Stolicy Kultury 2013 roku.
Wła-49

Zdjęcia: Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce.Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież