Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
sobota, 23 stycznia 2021 19:24
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
Trefl przerwał serię porażek i wygrał w Nysie ze Stalą 3:0
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Koszyckie Święto Wina

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 08 września 2012 19:36


„Gdzie nowoczesność łączy się z tradycją”, to hasło przewodnie VI edycji Koszyckiego Święta Wina, które odbędzie się w terminie 13-15.09.2012. Za naszym pośrednictwem zaprasza na nie Ján Bošnovič, Dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce, mającego siedzibę przy ul. Krakowskie Przedmieście 13/17 w Warszawie.
alt
Podziemny kompleks muzeum archeologicznego przy „Dolnej Bramie” oraz ulica „Przy Miklušowym więzieniu” na trzy dni staną się winiarskim sercem miasta Koszyce. Dolna Brama będzie tętnić życiem zarówno na ziemi, jak i w podziemiach! Przez cały czas trwania uroczystości podziemny, archeologiczny kompleks muzealny przeistoczy się w miejsce degustacji wina, serów i doskonałego jedzenia, ale również w miejsce gdzie rozbrzmiewa cygańska muzyka i można przeżyć wiele niezapomnianych chwil.

alt
Prezentację wina uzupełnią prezentacje restauracji, gdzie goście połączą wino z lokalnymi smakołykami. Nie wspominając już o wspaniałej reprezentacji winiarzy z Tokaju, wschodniej Słowacji czy innych rejonów Słowacji i świata. Nie zabraknie także łagodnego burczaka.  Jest to młode wino spożywane niemal wyłącznie u naszych południowych sąsiadów. Jest dobry na wszystko – twierdzą czescy winiarze i lekarze. Ich zdaniem napój, powstający z winnego moszczu w czasie produkcji wina, dobrze wpływa na samopoczucie i organizm. Burczak sprzedaje się w specjalistycznych sklepach, przydrożnych straganach, czy kilkudziesięciu specjalnych automatach rozmieszczonych w różnych miejscach kraju. Zdaniem czeskiego gastroeneterologa Marka Rzehorza, dobrej jakości burczak zawiera przede wszystkim wiele naturalnych cukrów; jest nie tylko smaczny, ale także zdrowy.


                                                                                         

alt


Podczas koszyckiej imprezy winnej, zaplanowany jest również ciekawy program na scenie, na której o wspaniałą atmosferę zadbają różne grupy muzyczne i zespoły. Będzie również okazja, aby na żywo zobaczyć wytłaczanie moszczu z winogron, sztukę sabrażu, tj. otwieranie butelek wina i szampana za pomocą szabli, a także wziąć udział w winiarskim quizie. Przygotowano także program z animatorami dla dzieci. 

                                                                                             alt

Aby przystąpić do degustacji należy zaopatrzyć się w paszport winny w cenie 7 EUR, zawierający startowy pakiet żetonów, kieliszek do degustacji z logo Święta i ulotkę z informacjami o festiwalu. Degustacje odbywać się będą w czwartek w godz. 18:00 - 22:00, w piątek i sobotę w godz. 13:00 - 22:00.Więcej informacji o uroczystościach można znaleźć na stronie www.visitkosice.eu Nadmieńmy, że drugie pod względem wielkości słowackie miasto KOSZYCE (KOŠICE) są nie tylko centrum Słowacji Wschodniej, ale także sercem regionu Karpat Wschodnich. Koszyce to również Europejska Stolicy Kultury 2013 roku.
Wła-49

Zdjęcia: Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce.Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież