Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

3 lata kadencji: prezydent nie udaje hipokryty

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 grudnia 2013 16:54

3 grudnia odbyła się konferencja prasowa podsumowująca ostatnie trzy lata kadencji Prezydenta Gdańska. Zapytany przez nas o rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej GPEC stanowczo odpowiedział, że nie zamierza podać się do dymisji. - Działania podejmowane na przełomie ostatniego roku podlegają wysokiej ocenie - podsumował Paweł Adamowicz.W czasie wyborów Prezydent Paweł Adamowicz nie występował z pakietem obietnic, ale z konkretnym programem, który przez trzy lata kadencji starał się sukcesywnie wprowadzać w życie.

- Należy zderzyć Gdańsk z innymi miastami w Polsce. Obecnie zajmujemy drugą pozycję z punktu widzenia dynamiki rozwoju - poinformował Prezydent.

Istotnym elementem jest inwestowanie w komunikację społeczną poprzez budowę nowych linii tramwajowych oraz wprowadzenie pojazdów niskopodłogowych, które są niekwestionowanym udogodnieniem dla mieszkańców. Poza tym wymieniono 1/5 torowisk.


alt


Działania podjęto również w zakresie rewitalizacji poszczególnych dzielnic Gdańska, w tym Letnicy, Nowego Portu, Dolnego Wrzeszcza i Dolnego Miasta.

Nie zabrakło funduszy na rozbudowę i modernizację infrastruktury drogowej, co ma wpłynąć na zmniejszenie czasu dojazdu Straży Pożarnej do miejsca wypadku.

Rozbudowany został Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie. Otwarto nowy terminal  pasażerski oraz wybudowano drogę kołowania, przed terminalową płytę postojową oraz system odprowadzania wód opadowych.

Zadbano również o lepsze skomunikowanie Gdańska z pozostałymi miastami (Trasa W-Z) oraz z lotniskiem (Trasa Słowackiego).

Ważnym krokiem okazała się budowa oraz poszerzenie zbiorników retencyjnych.

- Doceniamy inwestycje dopiero wtedy, kiedy dojdzie do tragedii. Chcemy działać z dużym wyprzedzeniem, aby do nich nie dopuścić - tłumaczył Paweł Adamowicz.

Miasto wprowadziło również udogodnienia dla rowerzystów. Z myślą o nich powstały nowe ścieżki rowerowe oraz parkingi.


altUwagę zwrócono na edukację i w jej intencji zdecydowano się na budowę szkoły w dzielnicy Kokoszki, którą będzie kierował prywatny przedsiębiorca.

- Nie możemy działać szablonowo. Zależy nam na wprowadzeniu innowacyjnego sposób zarządzania - tłumaczył decyzję Prezydent.

Istotne znaczenie ma otwarcie urzędu na głos obywateli, czego dowodem jest przyznanie 9 mln zł w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Dodatkowo Miasto Gdańsk przyczyniło się do:
- Budowy Europejskiego Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej oraz Teatru Szekspirowskiego,
- kontynuacji Programu Stypendialnego,
- umacniania pozycji portu w Gdańsku,
- rozbudowy sieci monitoringu,
- budowy placów zabaw i hal sportowych,
- rozwoju wydarzeń o zasięgu lokalnym.

Czego nie udało się zrealizować?
Pozyskanie inwestora na zagospodarowanie północnego cypla Wyspy Spichrzów nie przyniosło zakładanych rezultatów.
Oprócz tego nie wywiązano się z projektu „Gdańszczanie na swoim”. W przyszłości planowana jest budowa kolejnych mieszkań, jednak na tym etapie zostało to wstrzymane.


Prezydent Paweł Adamowicz podejmuje działania służące rozwojowi miasta poprzez nowe inwestycje i wprowadza udogodnienia dla mieszkańców. Nie mniej jednak nie zostaje on wolny od skandali i prasowej krytyki.


Zapytany o rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej GPEC stanowczo odpowiedział, że nie zamierza podać się do dymisji.

- To nie miejsce i czas na udowadnianie, że moja pomoc ułatwiała spółkom skracanie procesu decyzyjnego lub podjęcie właściwej decyzji. W miastach o nieprzerwanej demokracji uczestnictwo Prezydenta w Radach Nadzorczych jest czymś oczywistym. Prawo polskie daje taką możliwość. Oczywiście wiąże się to z zarabianiem pieniędzy, nie będę udawał hipokryty - oznajmił Paweł Adamowicz. - Kiedy zdecydowałem się na pełnienie tej funkcji, brałem pod uwagę możliwą krytykę - dodał.


alt


Prezydent Adamowicz skupił się na ostatnim roku swojej kadencji, czyli okresie obszernych dofinansowań z Unii Europejskiej, dlatego ciężko jest ocenić całokształt jego pracy. Z pewnością będzie to zweryfikowane przez mieszkańców w czasie zbliżających się wyborów.

Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 wikary 2013-12-05 10:42
Nie musi udawac - on jest politycznym hipokryta,spraw a gpec to najlepszy przyklad,trzyma sie tej roboty bo trzeba splacac mieszkania a w ubezpieczeniach moze byc teraz lichota
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież