Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Świetlica "Grodzisko" może zawiesić działalność

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 grudnia 2013 14:19

Pomoc dzieciom z rodzin patologicznych, ubogich czy rozbitych, miejsce, gdzie można zjeść ciepły posiłek, odrobić lekcje i spędzić czas z rówieśnikami – przez 11 lat świetlica "Grodzisko" zapewniała to swoich wychowankom. Jednak już od przyszłego roku świetlica może być zmuszona do zawieszenia działalności.Do 31 grudnia placówka musi opuścić lokal przy ul. Reduta Miejska, gdzie ma swoją siedzibę. Miasto wypowiedziało umowę najmu i choć dzięki staraniom Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przyznało inny lokal, wymaga on gruntownego remontu, by spełnić wymogi sanepidu i straży pożarnej.

- Do najpilniejszych potrzeb należą wydzielenie i wyposażenie kuchni oraz łazienki, tak, aby spełniały one wymogi sanitarne, a także przygotowanie głównego pomieszczenia świetlicy - powiedziała Elżbieta Leśniewska, dyrektorka placówki.

Pod opieką placówki znajduje się obecnie 14 wychowanków w wieku od 6 do 12 lat z terenów Śródmieścia, Huciska i Suchanina.

Placówka podpisała umowę z Miastem na 10 lat, w zeszłym roku przedłużając ją o rok. Kiedy apelacje od decyzji wypowiedzenia umowy najmu i wizyta u Prezydenta Gdańska nie przyniosły skutku, placówce udało się uzyskać lokal przy ul. Kartuskiej. Jak powiedziała Elżbieta Leśniewska, placówka uzyskała lokal od Miasta, które nie będzie pobierać czynszu, a świetlica zmuszona będzie pokrywać tylko koszty eksploatacyjne ze względu na charytatywny charakter placówki. Nie mogą jednak ubiegać się od Miasta o zwrot kosztów remontu.

Dotychczasowy lokal placówki znajduje się na terenach fortów gdańskich. W związku z rozrostem Centrum Hewelianum i potrzebą zagospodarowania tego terenu, Miasto postanowiło przeznaczyć budynek dla pracowników Centrum.

Dzięki pomocy darczyńców udało się już zebrać 6 tys. zł. Jednak to wciąż za mało – koszt wszystkich prac remontowych razem z materiałami to 25 tys. zł. Od początku przyszłego roku placówka może być zmuszona zawiesić swoją działalność, jeżeli nie znajdą się środki na kompletny remont.

Pieniądze można wpłacać na konto Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej o nr 92 1240 1994 1111 0010 3341 2419  z dopiskiem "remont Świetlicy Środowiskowej Grodzisko".

AK

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież