Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Klub Aktywnych Kobiet w Letnicy kończy działalność, Prezydent prosi "działajcie dalej"

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 grudnia 2013 14:24

Klub Aktywnych Kobiet, założony w ramach projektu rewitalizacji Letnicy, kończy swoją działalność po 4 latach. Jednak jak zapowiadają członkinie, to jeszcze nie koniec, a Prezydent Gdańska, obecny na ostatnim spotkaniu, zachęcał Panie do dalszej działalności zapewniając, że mają wsparcie ze strony Miasta.Klub Aktywnych Kobiet był częścią projektu rewitalizacji Letnicy. Adresowany do bezrobotnych mieszkanek tej dzielnicy, miał na celu aktywizację zawodową i społeczną kobiet poprzez rozwijanie ich indywidualnych talentów i umiejętności, a także edukację i dokształcanie zawodowe. Członkinie uczyły się jak radzić sobie w stresujących sytuacjach, a także brały udział w m. in. Warsztatach florystycznych, kulinarnych czy wyrobu biżuterii. To właśnie panie z Klubu są autorkami wiechy na stadionie w Letnicy.

W 4-letniej działalności Klubu uczestniczyło 30 kobiet, z czego 15 stanowiło trzon. Poza uczestnictwem w warsztatach, panie zaangażowały się w życie społeczne dzielnicy pomagając jej mieszkańcom i uczestnicząc w akcjach organizowanych przez Referat Rewitalizacji czy MOPR. - Część pań z powodzeniem wróciła na rynek pracy – podkreśliła Katarzyna Kownacka-Nowaczek z Referatu Rewitalizacji. - Dwie z nich założyły nawet działalność gospodarczą.


alt


Zakończenie finansowania projektu przez Unię Europejską może wcale nie oznaczać końca działania samego Klubu. Członkinie wyraźnie podkreśliły na spotkaniu chęć dalszego funkcjonowania, a Paweł Adamowicz zasugerował rozszerzenie działalności na inne dzielnice, nie tylko Letnicę.

- Jest to niezwykle cenna inicjatywa, których wciąż jest niestety mało – powiedział Paweł Adamowicz w swoim przemówieniu do zebranych. Wyraził on dumę z członkiń Klubu, podkreślając ich wkład w rewitalizację dzielnicy na przestrzeni 4 lat działalności. -Warto być razem – powiedział – bo razem jest raźniej.

Spotkanie odbyło się 2 grudnia w Domu Otwartym w Letnicy przy ul. Uczniowskiej 22. Dom Otwarty mieści się w budynku dawnej szkoły, który został odbudowany w ramach rewitalizacji dzielnicy. Jak podaje MOPR, wartość projektu Klubu Aktywnych Kobiet wynosi 158,120 tys. zł.

AK

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież