K. Płażyński: Woda gdańska i zyski gdańskie » Sprzedaż wody w Gdańsku, przy braku konkurencji – to wydawałoby się działalność najprostsza z możliw... Milionerzy prezydenta - hojność gdańska » Kolejny dobry rok w portfelach urzędników miejskich z bezpośredniego otoczenia prezydenta Gdańska. D... Radna Wirska pyta prezydenta o awarię w Przepompowni Ścieków Ołowianka » Anna Wirska, radna PiS w Radzie Miasta Gdańska, złożyła do prezydenta Pawła Adamowicza interpelację ... Rejs Niepodległości „Daru Młodzieży” » Legendarny żaglowiec „Dar Młodzieży” rozpoczął rejs dookoła świata dla uczczenia setnej rocznicy odz... Dwa zawiadomienia do prokuratury w związku ze sprawą działki radnego Z... » W związku ze sprawą bezprzetargowej transakcji pomiędzy Miastem Gdańskiem, a radnym Platformy Obywat... Mirosław Zdanowicz zrzekł się mandatu radnego, ale jednak to rozważy » Po nagłośnieniu sprawy prowadzenia przez Mirosława Zdanowicza działalności gospodarczej na działce n... IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II » IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II odbyła się w sobotę 19 maja w budynku Gimnaz... Zabawa i nauka podczas Nocy Muzeów w Muzeum II Wojny Światowej » Tysiące osób w nocy z 19 na 20 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów skorzystało z zaproszenia i odw... Skandal w Sali BHP: dwa wrogie obozy » Sala BHP, symbol porozumienia i dogadania się "jak Polak z Polakiem", była świadkiem gorszących scen... Żywioł ogrodniczych zakupów » Szesnasta Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przyciągnęła do...
Reklama
Milionerzy prezydenta - hojność gdańska
środa, 23 maja 2018 19:25
Milionerzy prezydenta - hojność gdańska
Kolejny dobry rok w portfelach urzędników miejskich z bezpośrednieg ...
Finał Ligi Europy 2020 na Stadionie Energa!
czwartek, 24 maja 2018 15:50
Finał Ligi Europy 2020 na Stadionie Energa!
Po meczach mistrzostw Europy i kadry Polski kolejne wielkie wydarzenie ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Andrzej Piwarski kończy 80 lat
wtorek, 24 kwietnia 2018 09:08
Andrzej Piwarski kończy 80 lat
Związek Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku zorganizował wystaw ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 02 listopada 2011 15:28

altW piątek 21. października, w kompleksie apartamentowym Centralpark położonym w samym centrum Moreny przy ul. Piecewskiej odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy tradycyjnie kończąc etap prac konstrukcyjnych w realizowanych budynkach.Centralpark położony jest na naturalnym wyniesieniu terenu zwanym Wyspą Piecewską, leżącym zaledwie 700 metrów od granicy z Wrzeszczem i malowniczej Doliny Jaśkowej. W kompleksie, którego inwestorem jest Grupa Inwestycyjna Hossa powstanie w sumie 8 budynków zlokalizowanych wokół miejskiego parku.  Powstające obecnie dwa budynki Centralparku posiadają po 17 kondygnacji i liczą 57 metrów wysokości, co oznacza, że piątkowa wiecha zawisła na jednym z najwyższych, jeśli nie na najwyższym punkcie mieszkalnym w Trójmieście wynoszącym dokładnie 158,5 metrów n.p.m.Przy budowie kompleksu, którego generalnym wykonawcą jest firma Bauhaus pracuje codziennie około 100 robotników. Mimo srogiej zimy na początku roku, zakończenie stanu surowego odbyło się zgodnie z założonym terminem. Obecnie rozpoczął się montaż stolarki okiennej, a wkrótce wystartują prace związane z izolacją dachów i tarasów. Do końca roku powinien być zrealizowany stan surowy zamknięty, a prace wykończeniowe potrwają jeszcze kilka miesięcy. Termin odbioru budynków zaplanowano na IV kw. 2012  (bud. nr 2) i I kw. 2013 (bud. nr 1).


altCentralpark został zaprojektowany przez cenioną warszawską Pracownię Projektową MWH-Architekci, która jest autorem m.in. Warsaw Trade Tower – najwyższego biurowca w Polsce. Projekt doskonale wpisuje się w otoczenie, tworząc niewątpliwie interesujący akcent urbanistyczny, który w najbliższych latach powstanie w najwyżej ulokowanym punkcie Moreny. Dodatkowo łukowe wygięcia na elewacjach strzelistych 17-kondygnacyjnych budynków przypominające żagle podkreślają ich nowoczesną, dynamiczną i oryginalną architekturę. Strefy wejść do budynków zostały zlokalizowane od strony wewnętrznego parku. Auta wszystkich mieszkańców pomieszczą dwupoziomowe hale garażowe skomunikowane z mieszkaniami cichobieżną windą. Dzięki wyniesieniu ponad poziom ulic, teren osiedla w naturalny sposób odgrodzony jest od sąsiedztwa tworząc bezpieczną, prywatną przestrzeń dla mieszkańców. Teren i budynki, a także hale parkingowe będą monitorowane za pomocą kamer. Zaplanowano także pomieszczenie dla ochrony, dzięki czemu Centralpark stanie się nie tylko wygodnym, ale i bezpiecznym miejscem zamieszkania.Swoją nazwę inwestycja zawdzięcza centralnie zlokalizowanej przestrzeni o charakterze  miejskiego parku. To przestronne miejsce relaksu i aktywnego wypoczynku dla przyszłych mieszkańców. Znajdzie się tu nie tylko plac zabaw dla najmłodszych, ale także bogata zieleń parkowa, alejki, ławki, wielofunkcyjne miejsca do rekreacji i zabawy. Komfort  zamieszkania gwarantuje także dostęp do sklepów i usług na terenie osiedla. W założeniach Inwestora jest powstanie delikatesów, butików, kawiarni, restauracji, a także klubu malucha i centrum fitness.Komunikację osiedla z pozostałą częścią miasta zapewnia 14 linii autobusowych, a także ulice Słowackiego, Jaśkowa Dolina oraz Kartuska, które pozwalają na szybki dojazd do Centrum, Wrzeszcza i Obwodnicy, istnieje także wiele tras alternatywnych. W przyszłości komunikację w tym rejonie ma usprawnić kolej metropolitalna, której przystanek planowany jest w okolicach ulicy Dolne Migowo, budowa linii tramwajowej na Morenę, a także rozbudowa ulicy Myśliwskiej i Bulońskiej, które połączą dzielnicę z trasą W-Z i Obwodnicą.


altApartamenty w Centralparku umożliwiają znalezienie przestrzeni zgodnej z oczekiwaniami przyszłych mieszkańców. W ofercie znajdziemy wygodne kawalerki metrażach od 42m2, a także rodzinne apartamenty, z balkonami, logiami lub nietypowymi przeszkleniami. Dla bardziej wymagających, na dwóch ostatnich kondygnacjach, zaprojektowano wyjątkowe apartamenty oferujące ponadstandardową wysokość kondygnacji, powierzchnie do 165 m2 oraz przestronne tarasy lub loggie.Idealny dla singla lub młodego małżeństwa 2-pokojowy, 42 metrowy apartament z logią na I piętrze można nabyć juz za 229 166 zł brutto, a bardziej rodzinny 69 metrowy apartament składający się z 2 sypialni i pokoju dziennego z aneksem kuchennym, osobną łazienką i wc to koszt 331 621 zł brutto. Mieszkańcy w dwóch pierwszych budynków zlokalizowanych przy ulicy Piecewskiej będą mogli wprowadzić się do swoich apartamentów już pod koniec 2012 roku.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież