Gdańska pikieta przeciwko faszyzmowi » „Nacjonalizm zabija”, „Stop rasizmowi” – z takimi hasłami pikietowali uczestnicy happeningu, który o... Ostrzał Muzeum II Wojny Światowej » Delegatura CBA w Gdańsku prowadzi, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, śledztwo dotyczące ... Pomorscy uczniowie dyskutowali o sztucznej inteligencji » Około 300 uczniów z Pomorza wzięło udział w I Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej "Sztuczna... Oświadczenie Wojewody Pomorskiego » Oświadczenie Wojewody Pomorskiego odnoszące się do przegłosowania w Parlamencie Europejskim rezolucj... Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Karnowskieg... » Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Sopotu zebrało blisko 3100 podpisów pod wnioskiem w sprawie referendum... Udany III kwartał dla Grupy Energa. Dystrybucja motorem rozwoju » - Bardzo dobre wyniki trzeciego kwartału pokazują, że wykorzystaliśmy skutecznie wszystkie przewagi ... Krzysztof Piekarski: PiS ma plan skrojony nie na jedną kadencję » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Teorii Poli... Paweł Braun: Dobrze jak od czasu do czasu pewne epoki zamykamy i otwie... » Rozmowa z Pawłem Braunem, dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conr... W TVP3 o konflikcie w Operze Bałtyckiej: trzeba szukać porozumienia i ... » TVP3 Gdańsk w programie „Pomorze Samorządowe” zajęła się palącym konfliktem w Operze Bałtyckiej. Pie... Gdyński magistrat broni się przed udostępnieniem nagrań obrad rajców » Dzień obrad rady miejskiej to każdego miesiąca w roku ważny dzień dla mieszkańców miast. Wtedy właśn...
Reklama
Weekend z Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

Szukasz swojego pierwszego mieszkania, domu, chciałbyś zamienić na większe, a może czas już na zakup...

więcej

Tłumy na Targach Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

Szukający pierwszego mieszkania, firmy, która zbuduje dom, mieszkania na wynajem, potrzebujący porad...

więcej

Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE - oferta mieszkań i wiedzy

Pierwsze Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE tuż po wakacjach to okazja do zapoznania się z najnowszymi i...

więcej

Lokalizacja i cena najważniejsze przy poszukiwaniu mieszkania

W AMBEREXPO odbyły się ostatnie w tym roku w Trójmieście targi mieszkaniowe. Targi Mieszkaniowe Nowy...

więcej

 • Weekend z Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

  sobota, 11 lutego 2017 10:50
 • Tłumy na Targach Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

  sobota, 18 lutego 2017 20:26
 • Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE - oferta mieszkań i wiedzy

  czwartek, 31 sierpnia 2017 21:13
 • Lokalizacja i cena najważniejsze przy poszukiwaniu mieszkania

  poniedziałek, 23 października 2017 11:10

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 02 listopada 2011 15:28

altW piątek 21. października, w kompleksie apartamentowym Centralpark położonym w samym centrum Moreny przy ul. Piecewskiej odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy tradycyjnie kończąc etap prac konstrukcyjnych w realizowanych budynkach.Centralpark położony jest na naturalnym wyniesieniu terenu zwanym Wyspą Piecewską, leżącym zaledwie 700 metrów od granicy z Wrzeszczem i malowniczej Doliny Jaśkowej. W kompleksie, którego inwestorem jest Grupa Inwestycyjna Hossa powstanie w sumie 8 budynków zlokalizowanych wokół miejskiego parku.  Powstające obecnie dwa budynki Centralparku posiadają po 17 kondygnacji i liczą 57 metrów wysokości, co oznacza, że piątkowa wiecha zawisła na jednym z najwyższych, jeśli nie na najwyższym punkcie mieszkalnym w Trójmieście wynoszącym dokładnie 158,5 metrów n.p.m.Przy budowie kompleksu, którego generalnym wykonawcą jest firma Bauhaus pracuje codziennie około 100 robotników. Mimo srogiej zimy na początku roku, zakończenie stanu surowego odbyło się zgodnie z założonym terminem. Obecnie rozpoczął się montaż stolarki okiennej, a wkrótce wystartują prace związane z izolacją dachów i tarasów. Do końca roku powinien być zrealizowany stan surowy zamknięty, a prace wykończeniowe potrwają jeszcze kilka miesięcy. Termin odbioru budynków zaplanowano na IV kw. 2012  (bud. nr 2) i I kw. 2013 (bud. nr 1).


altCentralpark został zaprojektowany przez cenioną warszawską Pracownię Projektową MWH-Architekci, która jest autorem m.in. Warsaw Trade Tower – najwyższego biurowca w Polsce. Projekt doskonale wpisuje się w otoczenie, tworząc niewątpliwie interesujący akcent urbanistyczny, który w najbliższych latach powstanie w najwyżej ulokowanym punkcie Moreny. Dodatkowo łukowe wygięcia na elewacjach strzelistych 17-kondygnacyjnych budynków przypominające żagle podkreślają ich nowoczesną, dynamiczną i oryginalną architekturę. Strefy wejść do budynków zostały zlokalizowane od strony wewnętrznego parku. Auta wszystkich mieszkańców pomieszczą dwupoziomowe hale garażowe skomunikowane z mieszkaniami cichobieżną windą. Dzięki wyniesieniu ponad poziom ulic, teren osiedla w naturalny sposób odgrodzony jest od sąsiedztwa tworząc bezpieczną, prywatną przestrzeń dla mieszkańców. Teren i budynki, a także hale parkingowe będą monitorowane za pomocą kamer. Zaplanowano także pomieszczenie dla ochrony, dzięki czemu Centralpark stanie się nie tylko wygodnym, ale i bezpiecznym miejscem zamieszkania.Swoją nazwę inwestycja zawdzięcza centralnie zlokalizowanej przestrzeni o charakterze  miejskiego parku. To przestronne miejsce relaksu i aktywnego wypoczynku dla przyszłych mieszkańców. Znajdzie się tu nie tylko plac zabaw dla najmłodszych, ale także bogata zieleń parkowa, alejki, ławki, wielofunkcyjne miejsca do rekreacji i zabawy. Komfort  zamieszkania gwarantuje także dostęp do sklepów i usług na terenie osiedla. W założeniach Inwestora jest powstanie delikatesów, butików, kawiarni, restauracji, a także klubu malucha i centrum fitness.Komunikację osiedla z pozostałą częścią miasta zapewnia 14 linii autobusowych, a także ulice Słowackiego, Jaśkowa Dolina oraz Kartuska, które pozwalają na szybki dojazd do Centrum, Wrzeszcza i Obwodnicy, istnieje także wiele tras alternatywnych. W przyszłości komunikację w tym rejonie ma usprawnić kolej metropolitalna, której przystanek planowany jest w okolicach ulicy Dolne Migowo, budowa linii tramwajowej na Morenę, a także rozbudowa ulicy Myśliwskiej i Bulońskiej, które połączą dzielnicę z trasą W-Z i Obwodnicą.


altApartamenty w Centralparku umożliwiają znalezienie przestrzeni zgodnej z oczekiwaniami przyszłych mieszkańców. W ofercie znajdziemy wygodne kawalerki metrażach od 42m2, a także rodzinne apartamenty, z balkonami, logiami lub nietypowymi przeszkleniami. Dla bardziej wymagających, na dwóch ostatnich kondygnacjach, zaprojektowano wyjątkowe apartamenty oferujące ponadstandardową wysokość kondygnacji, powierzchnie do 165 m2 oraz przestronne tarasy lub loggie.Idealny dla singla lub młodego małżeństwa 2-pokojowy, 42 metrowy apartament z logią na I piętrze można nabyć juz za 229 166 zł brutto, a bardziej rodzinny 69 metrowy apartament składający się z 2 sypialni i pokoju dziennego z aneksem kuchennym, osobną łazienką i wc to koszt 331 621 zł brutto. Mieszkańcy w dwóch pierwszych budynków zlokalizowanych przy ulicy Piecewskiej będą mogli wprowadzić się do swoich apartamentów już pod koniec 2012 roku.


 Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam