Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Robyg rywalizuje jakością, a nie ceną

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 13 października 2011 16:59

altGrupa Deweloperska Robyg zyskuje coraz większą popularność w Gdańsku. Już w przyszłym roku planuje rozpoczęcie budowy około 400 lokali mieszkalnych.


W dotychczasowej historii obecności firmy na rynku gdańskim nie było jeszcze tak intensywnego okresu. Domy, apartamenty i mieszkania w jej trzech realizowanych w Gdańsku projektach sprzedają się jak ciepłe bułeczki, dając lokalnemu rynkowi mieszkaniowemu największy w Polsce potencjał wzrostu.

Robyg na gdańskim rynku nieruchomości działa od 2009 roku. Obecnie realizowane są trzy inwestycje: Słoneczna Morena, oferująca domy, apartamenty i mieszkania na Morenie; kilkunastopiętrowy apartamentowiec Albatross Towers na Przymorzu oraz kompleks mieszkaniowy Lawendowe Wzgórza na Jasieniu. Cała oferta liczy blisko 297 lokali, z których już ponad 100 zostało oddanych nowym właścicielom.

- Jako rodowity gdańszczanin od samego początku traktowałem tutejsze inwestycje bardzo osobiście. Dlatego teraz szczególnie cieszę się z tego, że nasza oferta spotkała się z dobrym przyjęciem. Początkowo miałem trochę obaw o to, czy doświadczenia z rynku warszawskiego da się przenieść do Gdańska. Jednak model okazał się uniwersalny: cena nieodbiegająca od propozycji konkurentów i podwyższony standard. Rywalizujemy jakością i to się klientom podoba – wyjaśnia Zbigniew Wojciech Okoński, prezes Zarządu Robyg S.A.


W perspektywie ostatnich kilku lat, gdański rynek nieruchomości pozostawał w lekkim impasie w stosunku do innych dużych miast. Okazało się to jednak korzystne zarówno dla kupujących, jak i deweloperów. Dzięki temu, Gdańsk uniknął nadmiernego wzrostu cen, a co za tym idzie znacznie łagodniej zniósł kryzys z roku 2008, szczególnie dotkliwy dla Warszawy. Nie dziwi zatem, że ROBYG chce budować w Gdańsku coraz więcej. W 2012 roku rozpocznie wznoszenie blisko 400 lokali. Dla porównania, w połowie bierzącego roku cały trójmiejski rynek pierwotny obejmował 6,1 tysięcy mieszkań. Największym dotychczasowym sukcesem dewelopera jest osiedle Lawendowe Wzgórze na ulicy Jabłoniowej. Powstaną tam 152 mieszkania, jednak deweloper inwestuje także w infrastrukturę terenu, zapewniając mieszkańcom parki, tereny zielone a także rozbudowę dróg. Firma współpracując z samorządami miejskimi dokonała rozbudowy ulicy Piekarniczej i Rakoczego aby możliwie maksymalnie ułatwić właścicielom nowych lokali dojazd do domu.


alt


Niewiele mniej lokali, bo dokładnie 143 budowanych będzie w kolejnym wysokościowcu Albatross Towers. Komfortowe apartamenty w doskonałej lokalizacji, zdobywają uznanie nie tylko gdańszczan, ale także osób poszukujących w trójmieście lokum wakacyjnego lub biznesowego. Dla przedsiębiorców często odwiedzających region, lokale stanowią ciekawą alternatywę dla hotelowego pokoju. Ponadto, powstanie tam także centrum biurowo-usługowe.


Zupełnie inną specyfiką charakteryzuję się trzecia inwestycja ROBYG, osiedle Słoneczna Dolina, przy ulicy Piekarniczej. Blisko 13 hektarów, na którym powstaje osiedle zabudowano domkami jednorodzinnymi w układzie bliźniaczym, apartamentowcami mieszczącymi po kilka lokali oraz kilkoma małymi budynkami wielorodzinnymi. Osiedla paradoksalnie zachowało bardzo kameralny charakter, dzięki planom zagospodarowania terenów w obszary zieleni. Na osiedlu powstanie wewnętrzny park z potokiem siedleckim. Już w przyszłym roku ruszy tam budowa 75 mieszkań i apartamentów.
EB


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 Max 2012-03-28 21:35
Tak, gratuluję niedorzeczności . Polecam www.jakoscrobyga.pl
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież