PiS odsłania karty w wyborach do europarlamentu » Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kolejne nazwiska na swych listach wyborczych do europarlamentu.Â... Dama z bursztynem za 18 450 zł » Kancelaria prezydenta zapłaciła za nowe insygnia władzy prezydent Aleksandry Dulkiewicz 18 450 zł. Z... Magdalena Adamowicz rozpoczyna listem swoją kampanię wyborczą » Magdalena Adamowicz w ciągu dwóch miesięcy jakie minęły od tragicznej śmierci jej męża wyrosła na wa... Tadeusz Cymański: Urna prawdę nam powie » Z posłem Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), europosłem w latach 2009-2014 rozmawia Artur S. Gór... 979 kandydatów do Rad Dzielnic » 24 marca zostaną wybrane Rad Dzielnic na lata 2019-2023 w 34 dzielnicach Gdańska. Do Miejskiej Komi... 25. Targi Akademia » W ramach Święta Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Targi AKADEMIA oraz DNI OTWARTE Uczelni.Targi AKA... Więcej pieniędzy na Pomorzu na endoprotezy i psychiatrię » Dodatkowe prawie 10 milionów złotych pomorski NFZ przeznaczy na wszczepianie endoprotez stawów biodr... Lotos nagrodził pracownice stacji paliw, które uratowały niemowlę » Pracownice stacji paliw Lotos, które uratowały niemowlę, zostały nagrodzone przez władze spółki. Pan... Święto Uniwersytetu Gdańskiego – otwarcie roku jubileuszowego 50-lecia... » 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w ... Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej » Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielnic w Gdańsku.- Czy mieszkańcy ul.Ko...
Reklama
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
wtorek, 19 marca 2019 13:46
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielni ...
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
sobota, 23 marca 2019 22:18
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
Dużą niespodzianką zakończył się ostatni mecz rundy zasadniczej ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
wtorek, 05 marca 2019 14:11
Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
Nie często wybieram się na wystawy malarstwa poza granice trójmiejs ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zima sporo kosztuje gdańszczan

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 25 października 2011 09:08

altKażdego roku zima i przygotowania do niej poważnie uszczuplają portfele właścicieli domów jednorodzinnych. Według szacunków mBanku gdańszczanin mieszkający we własnym domu może wydać na ten cel od 3 do nawet 15 tys. zł.


Październik i listopad to ostatnia chwila na przygotowanie domu na nadejście zimy. Właśnie teraz mieszkańcy Gdańska powinni pomyśleć o jak najlepszym zabezpieczeniu swojej nieruchomości przed skutkami tej trudnej pory roku. Dlatego mBank postanowił sprawdzić, z jakimi kosztami muszą się liczyć gdańszczanie mieszkający w domach jednorodzinnych. 

Przygotowując dom do zimy w pierwszej kolejności powinniśmy zdecydować się na gruntowny przegląd dachu. Ta część domu jest szczególnie narażona na warunki atmosferyczne (deszcz, śnieg, porywisty wiatr), dlatego warto jego przegląd powierzyć wyspecjalizowanej ekipie. Jeśli w naszym dachu są nawet drobne usterki powinniśmy zdecydować się na jego konserwację. W najskromniejszej wersji może nas to kosztować 500-800 zł (symulacja dotyczy domu o powierzchni 100 mkw.). Koszty te na pewno wzrosną, gdy dach ma poważniejsze ubytki i duży stopień zanieczyszczenia. Następny krok to konserwacja i udrożnienie rynien. Przed zimą należy je oczyścić z piachu, połamanych gałęzi, liści i igieł, które mogą się tam zbierać. Jeśli do przeczyszczenia rynien wynajmiemy fachowców, wydamy na ten cel 5-6 zł za mkw. W sytuacji, gdy nasz system rynnowy jest niedrożny i wymaga poważnej naprawy, może się okazać, że całkowita wymiana rynien będzie dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. W zależności od rodzaju materiału  może nas to wynieść przykładowo w domu o powierzchni 150 mkw. od ponad 600 zł do blisko 3 tys. zł. Kolejnym ważnym elementem przygotowań do zimy jest sprawdzenie szczelności okien. Przykładowo, jeśli jesteśmy mieszkańcami domu z długim stażem, posiadającym drewniane okna, które wymagają renowacji, na ten cel będziemy musieli przeznaczyć 20-30 zł za jedno skrzydło okna.

Dodatkowo właściciele domów przygotowując się do tej ciężkiej pory roku nie powinni zapominać o ogrodzie. Aby nasz ogród właściwie przetrwał do wiosny musimy się zdecydować na koszenie trawy, okrywanie krzewów i drzew, grabienie liści oraz usunięcie starych roślin i korzeni. Jeśli zdecydujemy się powierzyć te prace specjalistom to za samo koszenie trawnika na działce o powierzchni 300 mkw. zapłacimy od 75 zł do blisko 500 zł.

Kolejnym wydatkiem, z którym musi się liczyć każdy mieszkaniec domu jednorodzinnego są koszty ogrzewania. W zależności od formy ogrzewania gdańszczanin przez cały okres grzewczy będzie musiał wydać od około 2 tys. zł (ogrzewanie węglem kamiennym) do nawet 8-9 tys. zł (ogrzewanie elektryczne).

Przyjmując, że gdańszczanin poniesie najmniejsze koszty związane z ogrzewaniem i przygotowaniem domu do zimy, czyli wykona wszelkie prace porządkowo-konserwacyjne we własnym zakresie, wtedy na ten cel wyda około 3 tys. zł. Jeśli natomiast mieszkaniec Gdańska ma w domu zainstalowane ogrzewanie elektryczne oraz zdecyduje się na gruntowną konserwację swojego domu, korzystając z usług specjalistycznych firm w zależności od jego powierzchni może zapłacić nawet 15 tys. zł.

- Ostatnie miesiące roku to trudny okres dla portfeli naszych klientów. Do wydatków związanych z przygotowaniem domu do zimy i ogrzewaniem musimy doliczyć między innymi koszty  wymiany opon na zimowe, zakupu cieplejszej garderoby oraz urządzenia Świąt Bożego Narodzenia. Nasze statystyki wyraźnie pokazują, że przy tak licznych wydatkach część naszych klientów decyduje się na kredyt gotówkowy - mówi Jacek Kaczmarczyk, naczelnik Wydziału Kredytu Gotówkowego i Innowacji Produktowych, odpowiedzialny za ofertę mBanku i MultiBanku. - W naszym banku stali klienci mogą otrzymać gotówkę w ciągu zaledwie kilku minut, co jest kluczowym czynnikiem w sytuacji, gdy zabraknie nam środków w domowym budżecie lub przydarzą nam się nieprzewidziane opłaty – dodaje Kaczmarczyk.


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież