Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta... Rok 2019 na pomorskich drogach: mniej wypadków, ale więcej ofiar śmier... » W roku 2019 na pomorskich drogach spadła liczba wypadków względem roku 2018, ale niestety było więce... Pomorski NFZ zamknął rok 2019 » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ ostatecznie podsumował wydatki poniesione w roku 2019 na świadczenia... Konwencja wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy: mobilizacja elektoratu » Konwencja wyborcza ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy w warszawskiej Hali Expo w ... Korty SKT dla... SKT - klęska Karnowskiego » Podczas niejawnego posiedzenia Sąd Okręgowy w Gdańsku ujawnił w księdze wieczystej prawo Sopockiego ... W nowym tygodniku „Sieci”: Sędzia, który zatrzymał anarchię. Wydanie z... » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dr Tomasz Nawacki opowiada m.in. o tym dlaczego podarł projekt bez... Wicemarszałek Bonna sprawcą kolizji - jedna osoba ranna » Kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu na rondzie mężczyźnie, w wyni... Urząd Statystyczny w Gdańsku potwierdza - lasów w Województwie Pomors... » Jak ustalili autorzy raportu US w Gdańsku w latach 2014-2018 lasów, będących bezpośrednio w zarządzi...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
niedziela, 16 lutego 2020 20:22
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
Hokeiści LOTOS-u PKH przegraną zakończyli rundę zasadniczą Polski ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Piękne wnętrza nagrodzone!

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 października 2011 12:34

altO tym, jak bardzo lofty potrafią pobudzić wyobraźnię projektantów mogliśmy się przekonać się na stronach serwisu www.lofty.gda.pl, gdzie pod koniec września rozstrzygnięto konkurs na aranżację loftu „Loft Design”.


Duże przeszklenia okien przechodzące często przez całą wysokość lokalu – jedną, dwie, a nawet trzy kondygnacje, otwarta przestrzeń,  wysokość pomieszczeń minimum 4 metry i niepowtarzalne walory widokowe to znaki rozpoznawcze loftów – niekonwencjonalnych przestrzeni mieszkalnych, których ogromną wartością są również nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Do konkursu zorganizowanego przez Grupę Inwestycyjną Hossa – dewelopera, który w swojej ofercie ma lofty w 6 lokalizacjach w Gdańsku i Gdyni, zgłosiło się ponad 600 projektantów i pracowni projektowych z kraju i zagranicy, nadsyłając blisko 100 prac konkursowych zawierających projekty aranżacyjne trzech wybranych z oferty dewelopera loftów. Do podziału była łączna pula nagród wynosząca 18 000 złotych.


alt

proj. Jerzy Sulikowski - II Nagroda 


Po analizie nadesłanych projektów i burzliwej dyskusji komisja konkursowa, w której składzie znaleźli się zarówno przedstawiciele Hossy, Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, oraz pracowni architektonicznej MOOMOO Architects z Łodzi, podjęła decyzję o przyznaniu trzech równorzędnych Nagród II stopnia oraz Nagrody III stopnia. Nagrody I stopnia nie przyznano. Dodatkowo Komisja zdecydowała o przyznaniu czterech równorzędnych wyróżnień honorowych. Laureatom Nagrody II stopnia oraz jednemu z Wyróżnionych, pracownia MOOMOO Architects przyznała dodatkowo możliwość odbycia stażu w międzynarodowym zespole projektowym. Nagrody trafiły do projektantów i pracowni z różnych części kraju, w tym dwie na Pomorze.


alt

 proj. Filip Szafrański i Karolina Wierzbińska - II Nagroda  


Nagrodzone prace udowadniają, że loft to styl zamieszkiwania dla każdego, kto posiada fantazję, ceni sobie niezależność, przestrzeń i nie boi się wyzwań, jakie ta, jakkolwiek wymagająca przestrzeń przed nim stawia. Dzięki wyobraźni i niekonwencjonalnym pomysłom loft ma szansę stać się dla jego właścicieli wygodnym mieszkaniem, a niekiedy jednocześnie spokojnym miejscem pracy. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, upodobań i stylu życia mieszkańców. Otwarta przestrzeń loftu pozwala bowiem na dowolne jej zagospodarowanie dając ogromne możliwości aranżacyjne, a dodatkowa powierzchnia w postaci antresoli może posłużyć zarówno jako osobista sala fitness, biblioteczka, pomieszczenie do pracy czy wypoczynku, jak i dodatkowa przestrzeń dla dzieci.


alt

  proj. Dawid Szczepański - II Nagroda 


Wszystkie nadesłane do konkursu prace można obejrzeć na stronach trójmiejskiego serwisu lofty.gda.pl – to kopalnia pomysłów na oryginalną aranżację wnętrz. Warto tam zajrzeć i dać się zainspirować niezwykłej przestrzeń loftu.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #2 mibatamddq 2013-07-29 11:51
jxuiaxzcs{f{f35, onqywzqdva , djovuobzyn, http://www.cpwojafcjs.com/ onqywzqdva
Cytować
 
 
0 #1 nidlmlwtsf 2013-07-26 03:04
ksjgdxzcs{f{f35, zvogiqqhxm , chckmginzq, http://www.lfnpoauvwd.com/ zvogiqqhxm
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież