Pomorscy uczniowie dyskutowali o tajemnicach mózgu » „Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości” to hasło III Pomorskiej Uczniowskiej Konfer... E-recepta obowiązkowa od 2020 roku » Od 8 stycznia 2020 roku recepty będą obowiązkowo wystawiane w formie e-recepty. 190 tys. mieszkańców... Karol Rabenda: Tuba propagandowa poprawia samopoczucie władz miasta » Z Karolem Rabendą, radnym klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska, wiceprezesem partii Porozumienie wicepr... Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Lotos PKH wygrał w Katowicach po karnych
piątek, 15 listopada 2019 23:11
Lotos PKH wygrał w Katowicach po karnych
Kibice w Katowicach zobaczyli "mało" hokejowy mecz, bo przez 65 minut ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pani Ewa z sopockiej Willi Klara
poniedziałek, 11 listopada 2019 16:43
Pani Ewa z sopockiej Willi Klara
Wchodziło się po starych drewnianych schodach. Na pierwszym piętrze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Piękne wnętrza nagrodzone!

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 października 2011 12:34

altO tym, jak bardzo lofty potrafią pobudzić wyobraźnię projektantów mogliśmy się przekonać się na stronach serwisu www.lofty.gda.pl, gdzie pod koniec września rozstrzygnięto konkurs na aranżację loftu „Loft Design”.


Duże przeszklenia okien przechodzące często przez całą wysokość lokalu – jedną, dwie, a nawet trzy kondygnacje, otwarta przestrzeń,  wysokość pomieszczeń minimum 4 metry i niepowtarzalne walory widokowe to znaki rozpoznawcze loftów – niekonwencjonalnych przestrzeni mieszkalnych, których ogromną wartością są również nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Do konkursu zorganizowanego przez Grupę Inwestycyjną Hossa – dewelopera, który w swojej ofercie ma lofty w 6 lokalizacjach w Gdańsku i Gdyni, zgłosiło się ponad 600 projektantów i pracowni projektowych z kraju i zagranicy, nadsyłając blisko 100 prac konkursowych zawierających projekty aranżacyjne trzech wybranych z oferty dewelopera loftów. Do podziału była łączna pula nagród wynosząca 18 000 złotych.


alt

proj. Jerzy Sulikowski - II Nagroda 


Po analizie nadesłanych projektów i burzliwej dyskusji komisja konkursowa, w której składzie znaleźli się zarówno przedstawiciele Hossy, Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, oraz pracowni architektonicznej MOOMOO Architects z Łodzi, podjęła decyzję o przyznaniu trzech równorzędnych Nagród II stopnia oraz Nagrody III stopnia. Nagrody I stopnia nie przyznano. Dodatkowo Komisja zdecydowała o przyznaniu czterech równorzędnych wyróżnień honorowych. Laureatom Nagrody II stopnia oraz jednemu z Wyróżnionych, pracownia MOOMOO Architects przyznała dodatkowo możliwość odbycia stażu w międzynarodowym zespole projektowym. Nagrody trafiły do projektantów i pracowni z różnych części kraju, w tym dwie na Pomorze.


alt

 proj. Filip Szafrański i Karolina Wierzbińska - II Nagroda  


Nagrodzone prace udowadniają, że loft to styl zamieszkiwania dla każdego, kto posiada fantazję, ceni sobie niezależność, przestrzeń i nie boi się wyzwań, jakie ta, jakkolwiek wymagająca przestrzeń przed nim stawia. Dzięki wyobraźni i niekonwencjonalnym pomysłom loft ma szansę stać się dla jego właścicieli wygodnym mieszkaniem, a niekiedy jednocześnie spokojnym miejscem pracy. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, upodobań i stylu życia mieszkańców. Otwarta przestrzeń loftu pozwala bowiem na dowolne jej zagospodarowanie dając ogromne możliwości aranżacyjne, a dodatkowa powierzchnia w postaci antresoli może posłużyć zarówno jako osobista sala fitness, biblioteczka, pomieszczenie do pracy czy wypoczynku, jak i dodatkowa przestrzeń dla dzieci.


alt

  proj. Dawid Szczepański - II Nagroda 


Wszystkie nadesłane do konkursu prace można obejrzeć na stronach trójmiejskiego serwisu lofty.gda.pl – to kopalnia pomysłów na oryginalną aranżację wnętrz. Warto tam zajrzeć i dać się zainspirować niezwykłej przestrzeń loftu.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #2 mibatamddq 2013-07-29 11:51
jxuiaxzcs{f{f35, onqywzqdva , djovuobzyn, http://www.cpwojafcjs.com/ onqywzqdva
Cytować
 
 
0 #1 nidlmlwtsf 2013-07-26 03:04
ksjgdxzcs{f{f35, zvogiqqhxm , chckmginzq, http://www.lfnpoauvwd.com/ zvogiqqhxm
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież