K. Płażyński: Woda gdańska i zyski gdańskie » Sprzedaż wody w Gdańsku, przy braku konkurencji – to wydawałoby się działalność najprostsza z możliw... Milionerzy prezydenta - hojność gdańska » Kolejny dobry rok w portfelach urzędników miejskich z bezpośredniego otoczenia prezydenta Gdańska. D... Radna Wirska pyta prezydenta o awarię w Przepompowni Ścieków Ołowianka » Anna Wirska, radna PiS w Radzie Miasta Gdańska, złożyła do prezydenta Pawła Adamowicza interpelację ... Rejs Niepodległości „Daru Młodzieży” » Legendarny żaglowiec „Dar Młodzieży” rozpoczął rejs dookoła świata dla uczczenia setnej rocznicy odz... Dwa zawiadomienia do prokuratury w związku ze sprawą działki radnego Z... » W związku ze sprawą bezprzetargowej transakcji pomiędzy Miastem Gdańskiem, a radnym Platformy Obywat... Mirosław Zdanowicz zrzekł się mandatu radnego, ale jednak to rozważy » Po nagłośnieniu sprawy prowadzenia przez Mirosława Zdanowicza działalności gospodarczej na działce n... IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II » IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II odbyła się w sobotę 19 maja w budynku Gimnaz... Zabawa i nauka podczas Nocy Muzeów w Muzeum II Wojny Światowej » Tysiące osób w nocy z 19 na 20 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów skorzystało z zaproszenia i odw... Skandal w Sali BHP: dwa wrogie obozy » Sala BHP, symbol porozumienia i dogadania się "jak Polak z Polakiem", była świadkiem gorszących scen... Żywioł ogrodniczych zakupów » Szesnasta Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przyciągnęła do...
Reklama
Milionerzy prezydenta - hojność gdańska
środa, 23 maja 2018 19:25
Milionerzy prezydenta - hojność gdańska
Kolejny dobry rok w portfelach urzędników miejskich z bezpośrednieg ...
Finał Ligi Europy 2020 na Stadionie Energa!
czwartek, 24 maja 2018 15:50
Finał Ligi Europy 2020 na Stadionie Energa!
Po meczach mistrzostw Europy i kadry Polski kolejne wielkie wydarzenie ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Andrzej Piwarski kończy 80 lat
wtorek, 24 kwietnia 2018 09:08
Andrzej Piwarski kończy 80 lat
Związek Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku zorganizował wystaw ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 07 grudnia 2011 11:39

altW dynamicznie rozwijającej się Gdyni Zachód przybył kolejny duży teren rekreacyjny, tym razem zlokalizowany na osiedlu Wiczlino-Ogród przy ul. Filipkowskiego. Od września mieszkająca tu młodzież i dzieci mogą cieszyć się pięknym, nowoczesnym, a przede wszystkim bezpiecznym miejscem do zabawy i spędzania wolnego czasu. Realizację obiektu wartego ponad 500 000 złotych w całości sfinansowała Grupa Inwestycyjna Hossa.
Mieszkańcy nowych osiedli, takich jak Wiczlino-Ogród to z reguły ludzie młodzi, często małżeństwa posiadające małe dzieci, a dla nich plac zabaw to miejsce bardzo ważne - dostarcza rozrywki, rozwija sprawność motoryczną dziecka, ale też jest miejscem pierwszych kontaktów z rówieśnikami, przez co wpływa na rozwój społeczny dziecka, uczy współpracy i współzawodnictwa.


alt

Kompleks mieszkaniowy Patio Róży, Place zabaw wtulone w bezpieczne, ogrodzone dziedzińce o charakterze ogrodów, częściowo zacienione specjalnie formowanymi platanami w kształcie parasolek z miejscami do odpoczynku dla opiekunów, w pobliżu placu zabaw zlokalizowano rowerowe wiaty.  


Osiedlowe miejsca rekreacji  odgrywają również dużą rolę w funkcjonowaniu społeczności osiedla. Dzięki nim łatwiej jest nawiązać kontakt z sąsiadami, przez co mieszkańcy nie mają poczucia anonimowości i chętniej utożsamiają się z miejscem zamieszkania, wzrasta komfort ich życia oraz poczucie bezpieczeństwa.Stąd tak ważne jest, aby już na etapie projektowania osiedla uwzględnić wszystkie te potrzeby mieszkańców.  Niestety, na nowoczesny osiedlowy plac zabaw, którego wyposażenie wykraczałoby poza standardową huśtawkę i piaskownicę, a urządzenia spełniały szereg unijnych norm – coś, co w Europie Zachodniej jest standardem, w Polsce decyduje się zaledwie co czwarty deweloper.  Jednym z wciąż nielicznych pozytywnych przykładów na Pomorzu jest Grupa Inwestycyjna Hossa - deweloper, który konsekwentnie na każdym ze swoich osiedli realizuje bogaty program rekreacji dla mieszkańców.Niezaprzeczalnie, Hossę wyróżnia wyjątkowa dbałość i konsekwencja w podejściu do tego zagadnienia. Pod uwagę brane są chociażby takie zmienne jak wielkość osiedla, jego struktura demograficzna oraz zmieniające się w perspektywie czasu potrzeby mieszkańców.  Dobór zabawek uwzględnia możliwości i potrzeby ruchowe dzieci w różnym wieku: od maluchów po dzieci w wieku szkolnym, a wydzielenie stref dla najmłodszych oraz dla starszych dzieci i młodzieży poprawia ich bezpieczeństwo.  O tym, jak dużą wagę deweloper przywiązuje do kwestii bezpieczeństwa placów zabaw świadczą również  wykorzystywane na osiedlach Hossy urządzenia zabawowe pochodzące wyłącznie od renomowanych producentów, posiadające niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa, jak i stosowane amortyzujące podłoża z grubej warstwy piasku lub bardzo kosztownych elastycznych nawierzchni poliuretanowych.


alt

   Fort Forest, Gdynia Chwarzno - plac zabaw zlokalizowano w pobliżu zewnętrznego fitnessu, dzięki czemu podczas, gdy dzieci się bawią, dorośli mogą poćwiczyć na świeżym powietrzu, specjalna bezpieczna nawierzchnia placu zabaw chroniąca przed poważnymi kontuzjami.


Na wspomnianym gdyńskim osiedlu Wiczlino-Ogród, gdzie docelowo ma zamieszkać blisko 1 600 rodzin Hossa przeznaczyła pod teren rekreacyjny aż 3,5 tys. m kw. W ramach obiektu zaprojektowano dwa boiska – do streetball’a z poliuretanową nawierzchnią i do mini piłki nożnej oraz duży plac zabaw z blisko 20 urządzeniami zabawowymi renomowanej fińskiej marki Lappset.  Znalazły się tu m.in. uwielbiana przez dzieci tyrolka, pajęczyny, ścianki wspinaczkowe i zestawy sprawnościowe o różnym stopniu trudności, przeznaczone dla dzieci z różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych przewidziano kolorowe bujaczki, domki, huśtawki i dużą zasuwaną piaskownicę. Aby zapewnić bezpieczeństwo bawiących się tu dzieci całość została ogrodzona, uzupełniona o pergolę, ławeczki i obsadzona po obwodzie zróżnicowaną zielenią.Zieleń ma istotne znaczenie dla ogólnej atrakcyjności  terenu rekreacyjnego – nie tylko tworzy korzystny mikroklimat i chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale pełni również funkcję edukacyjną, ponieważ dzieci mogą z bliska obserwować, jakim przemianom podlega roślinność wraz z upływem czasu i następowaniem kolejnych pór roku. Poza tym, dzieci bardzo chętnie wykorzystują do zabaw drzewa, murawę i kępy krzewów, choćby jako świetną kryjówkę.


alt

Teren Rekreacyjny Wiczlino-Ogród, Gdynia Zachód ul. Filipkowskiego  


Teren Rekreacyjny w Wiczlinie-Ogród nie jest pierwszym tak dużym obiektem rekreacyjnym zrealizowanym przez Hossę. Trzy lata temu, również w rejonie Gdyni Zachód powstał w sąsiedztwie osiedla Sokółka przy ul. Staniszewskiego Teren Rekreacyjno-Sportowy o powierzchni około 7 tys. m kw. składający  się z wielofunkcyjnego boiska z nawierzchnią poliuretanową, z trawiastego boiska do piłki nożnej z podziemnym systemem nawadniania i oświetlonym 8 lampami halogenowymi oraz z 200-metrowego skateparku i 300-metrowego placu zabaw.  Niewiele mniejszy obiekt rekreacyjny z placem zabaw i dwoma boiskami funkcjonuje również na osiedlu Wiszące Ogrody w Gdańsku Kiełpinku.Równolegle do dużych obiektów rekreacyjno-sportowych, mieszkańcy kompleksów mieszkalnych realizowanych przez trójmiejskiego dewelopera mogą liczyć na „podręczne” kameralne place zabaw zlokalizowane w pobliżu budynków i służące głównie najmłodszym dzieciom – znajdziemy je zarówno na osiedlu Sokółka Zielenisz, Patio Róży, jak i w apartamentowym Fort Forest, Altorii  czy miejskim Centralparku i Garnizonie. Bezpieczne i nowoczesne obiekty rekreacyjne wraz ze starannie zagospodarowaną zielenią i małą architekturą, tak jak i jakość materiałów oraz standard wykończenia budynków od wielu lat stanowią obowiązującą w inwestycjach Hossy normę, co na skalę ogólnopolską wciąż jeszcze pozostaje rzadkością. 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież