"Szybkojezdne" stojaki dla Oddziału Hematologii » 28 stojaków do kroplówek amerykańskiej marki Pryor oraz dwie wagi i miarka SECA to sprzęt, który dzi... Andrzej Jaworski: PZU Zdrowie w Gdańsku z "Linią życia" » Rozmowa z Andrzejem Jaworskim, b. wiceprezesem zarządu PZU SA, wieloletnim posłem PiS- Powitanie pre... 1400 podpisów do referendum w Sopocie » Blisko 1600 podpisów zebrali już zwolennicy referendum w sprawie odwołania prezydenta Sopotu, Jacka ... KKS Gedania zasługuje na szacunek » Ostatnie oświadczenie firmy Robyg było powodem zwołania przez mec. Kacpra Płażyńskiego konferencji p... Artyści przed Urzędem Marszałkowskim: Stop niszczeniu Opery Bałtyckiej » W strugach deszczu i przy podmuchach wiatru blisko pięćdziesiąt osób uczestniczyło w zgromadzeniu pu... Krystian Kłos: prawdziwe intencje firmy Robyg będą znane po sesji Rady... » Krystian Kłos – przewodniczący zarządu Dzielnicy Wrzeszcz Dolny, uważa, że to jeszcze za wcześnie n... "Żegnaj Przyjacielu, żegnaj Nauczycielu, żegnaj Mistrzu" - W Sopocie p... » Na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie pożegnano w ceremoniale świeckim prof. Jerzego Młynarczyka, prezyd... Teresa Krystman: Żal mleczarstwa i tylu lat wysiłków, budowania marki » Teresa Krystman, ostatnia prezes Spółdzielni Mleczarskiej Maćkowy do przejęcia przez Polmlek, uważa,... Prezes o środowisku i osiedlach » W przesłanym nam oficjalnym stanowisku Grupy Polmlek wobec likwidacji zakładu produkcyjnego Polmek-M... Podwójne odbicie. Miliony pod sopocką siatką » Z nieoficjalnych informacji "Gazety Gdańskiej" wynika, że w grupie PGE trwa audyt umów zawieranych p...
Reklama
Oferty Activi i Professjonal24 zachęcały do zakupów

Jesienną edycję Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE w Amber Expo odwiedziło blisko 11 tys. zwiedzających...

więcej

Weekend z Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

Szukasz swojego pierwszego mieszkania, domu, chciałbyś zamienić na większe, a może czas już na zakup...

więcej

Tłumy na Targach Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

Szukający pierwszego mieszkania, firmy, która zbuduje dom, mieszkania na wynajem, potrzebujący porad...

więcej

Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE - oferta mieszkań i wiedzy

Pierwsze Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE tuż po wakacjach to okazja do zapoznania się z najnowszymi i...

więcej

 • Oferty Activi i Professjonal24 zachęcały do zakupów

  wtorek, 25 października 2016 12:18
 • Weekend z Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

  sobota, 11 lutego 2017 10:50
 • Tłumy na Targach Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

  sobota, 18 lutego 2017 20:26
 • Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE - oferta mieszkań i wiedzy

  czwartek, 31 sierpnia 2017 21:13

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 07 grudnia 2011 11:39

altW dynamicznie rozwijającej się Gdyni Zachód przybył kolejny duży teren rekreacyjny, tym razem zlokalizowany na osiedlu Wiczlino-Ogród przy ul. Filipkowskiego. Od września mieszkająca tu młodzież i dzieci mogą cieszyć się pięknym, nowoczesnym, a przede wszystkim bezpiecznym miejscem do zabawy i spędzania wolnego czasu. Realizację obiektu wartego ponad 500 000 złotych w całości sfinansowała Grupa Inwestycyjna Hossa.
Mieszkańcy nowych osiedli, takich jak Wiczlino-Ogród to z reguły ludzie młodzi, często małżeństwa posiadające małe dzieci, a dla nich plac zabaw to miejsce bardzo ważne - dostarcza rozrywki, rozwija sprawność motoryczną dziecka, ale też jest miejscem pierwszych kontaktów z rówieśnikami, przez co wpływa na rozwój społeczny dziecka, uczy współpracy i współzawodnictwa.


alt

Kompleks mieszkaniowy Patio Róży, Place zabaw wtulone w bezpieczne, ogrodzone dziedzińce o charakterze ogrodów, częściowo zacienione specjalnie formowanymi platanami w kształcie parasolek z miejscami do odpoczynku dla opiekunów, w pobliżu placu zabaw zlokalizowano rowerowe wiaty.  


Osiedlowe miejsca rekreacji  odgrywają również dużą rolę w funkcjonowaniu społeczności osiedla. Dzięki nim łatwiej jest nawiązać kontakt z sąsiadami, przez co mieszkańcy nie mają poczucia anonimowości i chętniej utożsamiają się z miejscem zamieszkania, wzrasta komfort ich życia oraz poczucie bezpieczeństwa.Stąd tak ważne jest, aby już na etapie projektowania osiedla uwzględnić wszystkie te potrzeby mieszkańców.  Niestety, na nowoczesny osiedlowy plac zabaw, którego wyposażenie wykraczałoby poza standardową huśtawkę i piaskownicę, a urządzenia spełniały szereg unijnych norm – coś, co w Europie Zachodniej jest standardem, w Polsce decyduje się zaledwie co czwarty deweloper.  Jednym z wciąż nielicznych pozytywnych przykładów na Pomorzu jest Grupa Inwestycyjna Hossa - deweloper, który konsekwentnie na każdym ze swoich osiedli realizuje bogaty program rekreacji dla mieszkańców.Niezaprzeczalnie, Hossę wyróżnia wyjątkowa dbałość i konsekwencja w podejściu do tego zagadnienia. Pod uwagę brane są chociażby takie zmienne jak wielkość osiedla, jego struktura demograficzna oraz zmieniające się w perspektywie czasu potrzeby mieszkańców.  Dobór zabawek uwzględnia możliwości i potrzeby ruchowe dzieci w różnym wieku: od maluchów po dzieci w wieku szkolnym, a wydzielenie stref dla najmłodszych oraz dla starszych dzieci i młodzieży poprawia ich bezpieczeństwo.  O tym, jak dużą wagę deweloper przywiązuje do kwestii bezpieczeństwa placów zabaw świadczą również  wykorzystywane na osiedlach Hossy urządzenia zabawowe pochodzące wyłącznie od renomowanych producentów, posiadające niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa, jak i stosowane amortyzujące podłoża z grubej warstwy piasku lub bardzo kosztownych elastycznych nawierzchni poliuretanowych.


alt

   Fort Forest, Gdynia Chwarzno - plac zabaw zlokalizowano w pobliżu zewnętrznego fitnessu, dzięki czemu podczas, gdy dzieci się bawią, dorośli mogą poćwiczyć na świeżym powietrzu, specjalna bezpieczna nawierzchnia placu zabaw chroniąca przed poważnymi kontuzjami.


Na wspomnianym gdyńskim osiedlu Wiczlino-Ogród, gdzie docelowo ma zamieszkać blisko 1 600 rodzin Hossa przeznaczyła pod teren rekreacyjny aż 3,5 tys. m kw. W ramach obiektu zaprojektowano dwa boiska – do streetball’a z poliuretanową nawierzchnią i do mini piłki nożnej oraz duży plac zabaw z blisko 20 urządzeniami zabawowymi renomowanej fińskiej marki Lappset.  Znalazły się tu m.in. uwielbiana przez dzieci tyrolka, pajęczyny, ścianki wspinaczkowe i zestawy sprawnościowe o różnym stopniu trudności, przeznaczone dla dzieci z różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych przewidziano kolorowe bujaczki, domki, huśtawki i dużą zasuwaną piaskownicę. Aby zapewnić bezpieczeństwo bawiących się tu dzieci całość została ogrodzona, uzupełniona o pergolę, ławeczki i obsadzona po obwodzie zróżnicowaną zielenią.Zieleń ma istotne znaczenie dla ogólnej atrakcyjności  terenu rekreacyjnego – nie tylko tworzy korzystny mikroklimat i chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale pełni również funkcję edukacyjną, ponieważ dzieci mogą z bliska obserwować, jakim przemianom podlega roślinność wraz z upływem czasu i następowaniem kolejnych pór roku. Poza tym, dzieci bardzo chętnie wykorzystują do zabaw drzewa, murawę i kępy krzewów, choćby jako świetną kryjówkę.


alt

Teren Rekreacyjny Wiczlino-Ogród, Gdynia Zachód ul. Filipkowskiego  


Teren Rekreacyjny w Wiczlinie-Ogród nie jest pierwszym tak dużym obiektem rekreacyjnym zrealizowanym przez Hossę. Trzy lata temu, również w rejonie Gdyni Zachód powstał w sąsiedztwie osiedla Sokółka przy ul. Staniszewskiego Teren Rekreacyjno-Sportowy o powierzchni około 7 tys. m kw. składający  się z wielofunkcyjnego boiska z nawierzchnią poliuretanową, z trawiastego boiska do piłki nożnej z podziemnym systemem nawadniania i oświetlonym 8 lampami halogenowymi oraz z 200-metrowego skateparku i 300-metrowego placu zabaw.  Niewiele mniejszy obiekt rekreacyjny z placem zabaw i dwoma boiskami funkcjonuje również na osiedlu Wiszące Ogrody w Gdańsku Kiełpinku.Równolegle do dużych obiektów rekreacyjno-sportowych, mieszkańcy kompleksów mieszkalnych realizowanych przez trójmiejskiego dewelopera mogą liczyć na „podręczne” kameralne place zabaw zlokalizowane w pobliżu budynków i służące głównie najmłodszym dzieciom – znajdziemy je zarówno na osiedlu Sokółka Zielenisz, Patio Róży, jak i w apartamentowym Fort Forest, Altorii  czy miejskim Centralparku i Garnizonie. Bezpieczne i nowoczesne obiekty rekreacyjne wraz ze starannie zagospodarowaną zielenią i małą architekturą, tak jak i jakość materiałów oraz standard wykończenia budynków od wielu lat stanowią obowiązującą w inwestycjach Hossy normę, co na skalę ogólnopolską wciąż jeszcze pozostaje rzadkością. 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Galeria Sztuki Gdańskiej


p1280332.jpg

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Aktywne lato z GOKF i ENERGĄ

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam