Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pełna oferta pomorskich deweloperów - GALERIA

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 02 marca 2015 11:17

W ERGO Arena obyła się pierwsza edycja targów Nowy Dom Nowe Mieszkanie. Imprezę zorganizowaną przez Murator EXPO w ciągu dni odwiedziły tysiące osób szukających mieszkania.


GALERIA

Przez dwa dni w ERGO Arena kilkudziesięciu deweloperów z Pomorza prezentowało swoje oferty. Już od wejścia na halę uwagę przykuwało stoisko Hossy.
- Nasza oferta targowa skierowana jest do osób, które nie szukają mieszkania na teraz - powiedziała Karola Paliwoda, kierownik działu sprzedaży w Grupie Inwestycyjnej HOSSA. - Praktycznie w każdej inwestycji wprowadzamy kolejne budynki do oferty. Są to kolejne dwa budynki osiedla Sokółka Zielenisz na 2016 rok, Wiczlino Ogród - budynki z odbiorami na 2016 rok, Patio Róży - w ramach ostatniego założenia mamy już dwa budynki również z odbiorami na 2016 rok. W Gdańsku mamy w ofercie również apartamenty z odbiorem na 2017 rok, w bardzo atrakcyjnej lokalizacji - Gdańsku Wrzeszczu w inwestycji Garnizon. Na targach zapowiedzieliśmy również nasze nowe inwestycje, których na targach jeszcze nie pokazaliśmy. To Altoria w Gdyni Małym Kacku oraz Jasień Bulwary w Gdańsku, które wkrótce pojawią się w naszej ofercie sprzedaży.


altTargi mieszkaniowe to dobra okazja do zaprezentowania nowych inwestycji. Tak również było na targach w ERGO Arena. Nowy projekt – osiedla IDEA - który będzie realizowany na terenie gdzie mieściły się Międzynarodowe Targi Gdańskie. O założeniach architektonicznych na specjalnym spotkaniu opowiedzieli architekci. IDEA będzie składała się z 11 budynków.
- Na targach Nowy Dom Nowe Mieszkanie prezentujemy naszą całą ofertę, a także nasz najnowszy projekt - osiedle Idea - który będzie realizowany na terenach do niedawna zajmowanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie - powiedziała Aleksandra Wodzińska, Kierownik Projektu w Dziale Marketingu EURO STYL. - Klienci odwiedzający nasze stoisko mogą poznać naszą kompletną ofertę w Gdańsku, Gdyni i Pruszczu Gdańskim. Zainteresowanie klientów zawsze jest ogromne. Nie zdarzyło się nam, abyśmy byli rozczarowani frekwencją na targach i tak jest także tym razem. Staramy się zainteresowanym udzielić maksymalnie dużo informacji, ale zbieramy również od nich kontakty i dla tych, którzy potrzebują szerszej informacji, w ciągu kilku najbliższych dni po targach przygotowujemy indywidualnie dopasowaną ofertę. Jak zawsze na targi przygotowaliśmy promocje - bądź w postaci dodatkowego rabatu, bądź w postaci gratisowych elementów dodatkowych, jak komórki lokatorskie lub miejsca postojowe.


altSzukający mieszkania tradycyjnie kierowali się lokalizacją i ceną. Czasami ważny czynnikiem był "lokalny patriotyzm". Cena i lokalizacja to podstawowe elementy, które biorę pod uwagę szukając mieszkania – przyznał pan Oskar. - Jeśli chodzi o lokalizację to najbardziej interesują mnie Przymorze i Zaspa. Łatwo z tych dzielnic wszędzie dojechać. Poza tym wychowałem się na tej dzielnicy i mam "problem" z zamieszkaniem gdzie indziej. Z dziewczyną szukamy mieszkania dwupokojowego. Na razie to nam w zupełności wystarczy.


alt- Zdecydowanie lokalizacja jest tym kryterium, które jest dla mnie najważniejsze – wyznała pani Alicja. - Ponieważ coraz więcej czasu spędzamy w samochodach, środkach komunikacji i ważne jest żeby mieć wygodny dojazd. Oczywiście cena też jest ważna, ale stawiam ją na drugim miejscu. W przypadku lokalizacji ciekawie wygląda Gdańsk Południe gdzie jest coraz lepszy dojazd. Jeśli w centrum Gdańska powstają małe zabudowy to to też zwraca moją uwagę.  


altMurator EXPO po raz pierwszy zorganizował targi mieszkaniowe w Gdańsku. Co przekonało firmę, która z powodzeniem od lat organizuje podobne imprezy m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu do organizacji targów w Trójmieście?
- Rynek trójmiejski to bardzo duży rynek jeśli chodzi o nieruchomości i o nowe inwestycje mieszkaniowe. My szacujemy, że po Warszawie jest to trzeci rynek pod względem oddawanej ilości mieszkań i rozpoczynanych nowych inwestycji w związku z czym traktujemy go bardzo poważnie, tym bardziej, że jest to dla nas bliski rejon, bo my tu już działamy jako organizator targów - wyjaśnił Jacek Oryl, dyrektor Targów Nowy Dom Nowe Mieszkanie. - Organizujemy Targi Wiatr i Woda latem oraz Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni. Dość łatwo i naturalnie rozwijamy naszą działalność o ten rejon. Jako Murator mamy zasięg ogólnopolski nie tylko jeśli chodzi o organizację targów, ale również nasze publikacje. Bardzo się cieszymy, że w końcu podjęliśmy tą decyzję i zrobiliśmy ten krok, że możemy tu być. Jak widać od pierwszej edycji zainteresowanie jest duże. Na targach mamy pełną ofertę jeśli chodzi o deweloperów. Udało się nam przekonać właściwie wszystkich dużych, znaczących deweloperów, którzy prezentują nieruchomości na rynku trójmiejskim i w okolicznych gminach. Oferta jest bardzo ciekawa. To co istotne to bardzo szeroka oferta programowa jeśli chodzi o wydarzenia towarzyszące - wykłady dotyczące finansowania inwestycji, programu MDM, jak powinno zawierać się umowy i na rynku pierwotnym czyli z deweloperem i na rynku wtórnym czyli z pośrednikami w obrocie nieruchomości. To bardzo ważne i istotne problemy, z którymi na co dzień spotyka się ktoś kto chce kupić mieszkanie. Są też wydawałoby się takie lekkie tematy jak projektowanie wnętrz, wyposażanie wnętrz. O tym mówią zaproszeni przez nas specjaliści. Targi powinny być miejscem do publicznej debaty na temat planowania przestrzennego, na temat polityki mieszkaniowej miast. Namawiamy władze poszczególnych miast aby to pokazywały. Nawet jeśli przy pierwszej edycji takich rozmów jeszcze nie ma to mam już zapewnienie że przy następnych będziemy taką publiczną debatę prowadzić również przy udziale mediów, które odgrywają bardzo ważną rolę w przekazie pomiędzy planistami, a ewentualnymi odbiorcami tego co planiści wymyślą czyli mieszkańcami miast.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież