Karol Rabenda: Tuba propagandowa poprawia samopoczucie władz miasta » Z Karolem Rabendą, radnym klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska, wiceprezesem partii Porozumienie wicepr... Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Trefl rozbił Asseco Resovię
środa, 13 listopada 2019 23:00
Trefl rozbił Asseco Resovię
Po bardzo dobrej grze siatkarze Trefla rozbili w ERGO Arena Asseco Res ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Prof. Henryka Cześnika z Nagrodą im. Kazimierza Ostrowskiego
czwartek, 14 listopada 2019 18:44
Prof. Henryka Cześnika z Nagrodą im. Kazimierza Ostrowskiego
Kapituła Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego powoływana przez Zarzą ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pełna oferta pomorskich deweloperów - GALERIA

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 02 marca 2015 11:17

W ERGO Arena obyła się pierwsza edycja targów Nowy Dom Nowe Mieszkanie. Imprezę zorganizowaną przez Murator EXPO w ciągu dni odwiedziły tysiące osób szukających mieszkania.


GALERIA

Przez dwa dni w ERGO Arena kilkudziesięciu deweloperów z Pomorza prezentowało swoje oferty. Już od wejścia na halę uwagę przykuwało stoisko Hossy.
- Nasza oferta targowa skierowana jest do osób, które nie szukają mieszkania na teraz - powiedziała Karola Paliwoda, kierownik działu sprzedaży w Grupie Inwestycyjnej HOSSA. - Praktycznie w każdej inwestycji wprowadzamy kolejne budynki do oferty. Są to kolejne dwa budynki osiedla Sokółka Zielenisz na 2016 rok, Wiczlino Ogród - budynki z odbiorami na 2016 rok, Patio Róży - w ramach ostatniego założenia mamy już dwa budynki również z odbiorami na 2016 rok. W Gdańsku mamy w ofercie również apartamenty z odbiorem na 2017 rok, w bardzo atrakcyjnej lokalizacji - Gdańsku Wrzeszczu w inwestycji Garnizon. Na targach zapowiedzieliśmy również nasze nowe inwestycje, których na targach jeszcze nie pokazaliśmy. To Altoria w Gdyni Małym Kacku oraz Jasień Bulwary w Gdańsku, które wkrótce pojawią się w naszej ofercie sprzedaży.


altTargi mieszkaniowe to dobra okazja do zaprezentowania nowych inwestycji. Tak również było na targach w ERGO Arena. Nowy projekt – osiedla IDEA - który będzie realizowany na terenie gdzie mieściły się Międzynarodowe Targi Gdańskie. O założeniach architektonicznych na specjalnym spotkaniu opowiedzieli architekci. IDEA będzie składała się z 11 budynków.
- Na targach Nowy Dom Nowe Mieszkanie prezentujemy naszą całą ofertę, a także nasz najnowszy projekt - osiedle Idea - który będzie realizowany na terenach do niedawna zajmowanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie - powiedziała Aleksandra Wodzińska, Kierownik Projektu w Dziale Marketingu EURO STYL. - Klienci odwiedzający nasze stoisko mogą poznać naszą kompletną ofertę w Gdańsku, Gdyni i Pruszczu Gdańskim. Zainteresowanie klientów zawsze jest ogromne. Nie zdarzyło się nam, abyśmy byli rozczarowani frekwencją na targach i tak jest także tym razem. Staramy się zainteresowanym udzielić maksymalnie dużo informacji, ale zbieramy również od nich kontakty i dla tych, którzy potrzebują szerszej informacji, w ciągu kilku najbliższych dni po targach przygotowujemy indywidualnie dopasowaną ofertę. Jak zawsze na targi przygotowaliśmy promocje - bądź w postaci dodatkowego rabatu, bądź w postaci gratisowych elementów dodatkowych, jak komórki lokatorskie lub miejsca postojowe.


altSzukający mieszkania tradycyjnie kierowali się lokalizacją i ceną. Czasami ważny czynnikiem był "lokalny patriotyzm". Cena i lokalizacja to podstawowe elementy, które biorę pod uwagę szukając mieszkania – przyznał pan Oskar. - Jeśli chodzi o lokalizację to najbardziej interesują mnie Przymorze i Zaspa. Łatwo z tych dzielnic wszędzie dojechać. Poza tym wychowałem się na tej dzielnicy i mam "problem" z zamieszkaniem gdzie indziej. Z dziewczyną szukamy mieszkania dwupokojowego. Na razie to nam w zupełności wystarczy.


alt- Zdecydowanie lokalizacja jest tym kryterium, które jest dla mnie najważniejsze – wyznała pani Alicja. - Ponieważ coraz więcej czasu spędzamy w samochodach, środkach komunikacji i ważne jest żeby mieć wygodny dojazd. Oczywiście cena też jest ważna, ale stawiam ją na drugim miejscu. W przypadku lokalizacji ciekawie wygląda Gdańsk Południe gdzie jest coraz lepszy dojazd. Jeśli w centrum Gdańska powstają małe zabudowy to to też zwraca moją uwagę.  


altMurator EXPO po raz pierwszy zorganizował targi mieszkaniowe w Gdańsku. Co przekonało firmę, która z powodzeniem od lat organizuje podobne imprezy m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu do organizacji targów w Trójmieście?
- Rynek trójmiejski to bardzo duży rynek jeśli chodzi o nieruchomości i o nowe inwestycje mieszkaniowe. My szacujemy, że po Warszawie jest to trzeci rynek pod względem oddawanej ilości mieszkań i rozpoczynanych nowych inwestycji w związku z czym traktujemy go bardzo poważnie, tym bardziej, że jest to dla nas bliski rejon, bo my tu już działamy jako organizator targów - wyjaśnił Jacek Oryl, dyrektor Targów Nowy Dom Nowe Mieszkanie. - Organizujemy Targi Wiatr i Woda latem oraz Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni. Dość łatwo i naturalnie rozwijamy naszą działalność o ten rejon. Jako Murator mamy zasięg ogólnopolski nie tylko jeśli chodzi o organizację targów, ale również nasze publikacje. Bardzo się cieszymy, że w końcu podjęliśmy tą decyzję i zrobiliśmy ten krok, że możemy tu być. Jak widać od pierwszej edycji zainteresowanie jest duże. Na targach mamy pełną ofertę jeśli chodzi o deweloperów. Udało się nam przekonać właściwie wszystkich dużych, znaczących deweloperów, którzy prezentują nieruchomości na rynku trójmiejskim i w okolicznych gminach. Oferta jest bardzo ciekawa. To co istotne to bardzo szeroka oferta programowa jeśli chodzi o wydarzenia towarzyszące - wykłady dotyczące finansowania inwestycji, programu MDM, jak powinno zawierać się umowy i na rynku pierwotnym czyli z deweloperem i na rynku wtórnym czyli z pośrednikami w obrocie nieruchomości. To bardzo ważne i istotne problemy, z którymi na co dzień spotyka się ktoś kto chce kupić mieszkanie. Są też wydawałoby się takie lekkie tematy jak projektowanie wnętrz, wyposażanie wnętrz. O tym mówią zaproszeni przez nas specjaliści. Targi powinny być miejscem do publicznej debaty na temat planowania przestrzennego, na temat polityki mieszkaniowej miast. Namawiamy władze poszczególnych miast aby to pokazywały. Nawet jeśli przy pierwszej edycji takich rozmów jeszcze nie ma to mam już zapewnienie że przy następnych będziemy taką publiczną debatę prowadzić również przy udziale mediów, które odgrywają bardzo ważną rolę w przekazie pomiędzy planistami, a ewentualnymi odbiorcami tego co planiści wymyślą czyli mieszkańcami miast.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież