Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Trefl rozbił Asseco Resovię
środa, 13 listopada 2019 23:00
Trefl rozbił Asseco Resovię
Po bardzo dobrej grze siatkarze Trefla rozbili w ERGO Arena Asseco Res ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

X Europejskie Dni Tańca

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 26 kwietnia 2016 09:34

700 tancerzy z całej Polski, od Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi, Warszawy, Płocka po Gorzów czy Jedwabne, Bydgoszcz i Trójmiasto spotkało się w Malborku podczas dziesiątej edycji Europejskich Dni Tańca. Parkietowa rywalizacja trwała przez zgoła osiem godzin w sobotę, a w niedzielę  uczestnicy wzięli udział w warsztatach z jurorami.    


Była to jubileuszowa, dziesiąta edycja tej imprezy. Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, główny organizator, powróciło do formuły jednodniowego turnieju i warsztatów nazajutrz. Stąd w zawodach pewnie wzięło udział „mniej tancerzy”. Podczas rekordowej imprezy w 2015 roku brało udział aż 1500 osób.


86 solistów, 15 duetów, 19 miniformacji, 42 formacje z całej Polski zmierzyło się w hip-hopie i innych formach tańca w trzech kategoriach wiekowych. Oprócz tego - specjalnie na jubileusz - utworzono nową kategorię, czyli Turniej Mistrzów, podczas którego zaprezentowały się 4 formacje, laureaci poprzednich edycji.


alt- Przede wszystkim jesteśmy zadowoleni z tego, że przy takiej ogromnej masie ludzi udało nam się przeprowadzić sprawnie cały konkurs. Nie da się ukryć, że swoje też zrobiła obecność w jury Macieja "Gleby" Florka. Co do poziomu tancerzy, jurorzy (Sylwia Dymek, Sebastian Białobrzeski, Maksymilian Hać, Anna Śmiganowska i wspomniany Maciej "Gleba" Florek)  mówili, że był zadowalający. Stwierdzili, że na pewno nie były to grupy przeciętne. Ogólnie powstało widowisko bardzo ładne, dynamiczne, kolorowe. Nie było też skarg na werdykt jurorów, co jest rzadkością – powiedział Jacek Suchiński z MCKiE, kierownik programowy X Europejskich Dni Tańca w Malborku.


Ogólnie wydarzenie możemy uznać za udane pod względem frekwencji i walorów artystycznych. Wielu uczestników pozytywnie wypowiedziało się na temat sprawnej organizacji oraz wspaniałej oprawy muzycznej, co w dużej mierze było zasługą Tomasza Biernackiego (DJ Mały) z Gorzowa Wielkopolskiego. Miłym akcentem było uhonorowanie listem gratulacyjnym, kwiatami oraz upominkami mojej skromnej osoby przez Burmistrza Marka Charzewskiego oraz Dyrektora MCKiE Aleksandrę Kapejewską. Oboje wyrazili nadzieję, że nowa dekada EDT będzie równie udana i atrakcyjna, jak ta mijająca.


alt


W niedzielę część zespołów uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez jurorów - Annę Śmiganowską, Sebastiana Białobrzeskiego oraz  Maksymiliana Hacia. Podczas dziewięćdziesięciominutowych lekcji tancerze doskonalili swoje umiejętności na gruncie tańca współczesnego, klasycznego oraz hip hopu. I choć po każdej sesji wychodzący z sali delikatnie mówiąc słaniali się na nogach, wszyscy mieli bardzo zadowolone miny i z żalem wyjeżdżali z Malborka. Wszyscy tez zgodnie zadeklarowali, że wrócą tu za rok – dodał informując o dwudniowej imprezie Jacek Suchiński.


alt- Europejskie Dni Tańca w Malborku są rzeczywiście prawdziwym świętem tańca w naszym mieście - stwierdziła Aleksandra Kapejewska, dyrektor MCKiE. - Co roku impreza przyciąga setki młodych tancerzy, którzy zmagają się na parkiecie w różnych stylach tanecznych. Także w tym roku ogromna była różnorodność prezentacji - oglądaliśmy energiczne pokazy hip-hopowe, a niedługo potem nastrojowe układy w stylu jazz czy modern, widzieliśmy solistów, duety, mini formacje i formacje, podziwialiśmy kolorowe stroje, a niejednokrotnie także wspaniałe scenografie. Wyjątkowy pod tym względem był Turniej Mistrzów zorganizowany w związku z dziesiątym jubileuszem festiwalu - nie dość, że każdy z pokazów stał na bardzo wysokim poziomie, to jeszcze zobaczyliśmy wspaniałe scenografie rodem z "Krainy lodu" czy "Alicji w Krainie Czarów" przygotowane przez zespół Paradise z Karsina. Szczególnie pozwolę sobie tutaj wyróżnić zespoły działające przy Malborskim Centrum Kultury i Edukacji, które również zaprezentowały podczas festiwalu bardzo wysoki poziom. Prowadzony przez Basię Kazimierczyk zespół SDF YOUNG zdobył I miejsce w kategorii mini formacje hip-hop w wieku 12 - 15 lat. Z kolei inna malborska mini formacja  - zespół Bursztynki prowadzony przez Celinę Pacanowską - zajął najwyższe miejsce na podium w kategorii inne formy tańca powyżej lat 15. Wspaniale zaprezentowały się także formacje najmłodszych malborskich tancerzy - zespoły UŚMIECH i UŚMIECH JUNIOR (pod kierunkiem Angeliki Lenczewskiej) oraz Calineczki i Krasnale (zespoły C. Pacanowskiej).


alt


Niespodzianką dla uczestników było wspólne z Maćkiem "Glebą" Florkiem -  jurorem EDT, a obecnie także jurorem w popularnym programie You Can Dance - wykonanie tzw. "freezów" czy też "Gleba Challenge" - dotychczas najliczniejszego, jak podkreślił sam tancerz.


altMyślę, że tegoroczny turniej był bardzo udany, co dobrze nastraja na kolejne edycje. Za pomoc w przygotowaniu sali do turnieju dziękuję młodzieży z naszych sekcji tanecznych i rodzicom dzieci uczęszczających na zajęcia do MCKiE, za udostępnienie sali i współpracę - dyrektorowi Dariuszowi Rowińskiemu i pracownikom Gimnazjum nr 3, zaś za wysiłek włożony w organizację tego przedsięwzięcia bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym pracownikom MCKiE, a w szczególności Jackowi Suchińskiemu, który koordynuje EDT już od 10 lat - powiedziała Aleksandra Kapejewska.

Krzysztof Hajbowicz


Turniej Mistrzów
1. BLITZ TWO     Dom Sztuki GAK Gdańsk
2. SPIN              MOSiR Rumia
3. PARADISE       DK Karsin

Kategoria: 12- 15  lat Hip Hop duety                                 
1. Karolina Marczak i Jakub Lewandowski    EDS Łódź
2. Zuzia Kłosińska i Julia Sztandera           MDK Ostrów Mazowiecki
3. Jagoda Hofman i Laura Radtke              EDS Łódź

Kategoria: 12 -15  lat Hip Hop  formacje                                
1. BLITZ SQUAD       Dom Sztuki GAK Gdańsk    I
2. ALL IN CREW        EDS Łódź
3. MINI ZAMENT        MDK Ostrów Mazowiecka

Kategoria: 12 - 15 lat Hip Hop solo                                
1. Julita Juchnowicz        Dom Sztuki GAK Gdańsk
2. Jessica Suchocka       Dom Sztuki GAK Gdańsk
3. Jakub Lewandowski    EDS Łódź
3. Natalia Kaczanowska  Dom Sztuki GAK Gdańsk

Kategoria: 12 -15  lat inne formy tańca - formacje  
1. SPINKI 1       MOSiR Rumia
2. AEROBIK       PSM Piotrków Trybunalski
3. KONTRA IV    MDK Nr 2 Bydgoszcz

Kategoria: 12 -15 lat inne formy tańca - mini formacje                    
1. SPINKI 1                 MOSiR Rumia
2. KONTRA IV MINI       MDK Nr 2 Bydgoszcz
3. FEST                       Festiwalowe  Studio Tańca „Fest” Gdynia

Kategoria: do 11  lat Hip Hop duety                                 
1. Cezary Doering i Dobrosława Laskiewicz           ŚWIAT TAŃCA Wejherowo
2. Kinga Makowiecka i Wiktoria Krawczyńska        Dom Sztuki GAK Gdańsk
3. Dominika Kaźmierczak i Amelia Oleksiewicz     EDS Łódź

Kategoria: do 11  lat Hip Hop  formacje                                
1. DANGEROUS       ŚWIAT TAŃCA Wejherowo
2. BEAT CREW        EDS Łódź
3. BLITZ KIDS        Dom Sztuki GAK Gdańsk

Kategoria: do 11 lat Hip Hop  mini formacje                        
1. BEAT CREW MINI    EDS Łódź
2. CZADERKI             Świetlica Burdąg Jedwabno

Kategoria: do 11 lat Hip Hop solo                                
1. Cezary Doering      ŚWIAT TAŃCA Wejherowo
2. Kinga Makowiecka  Dom Sztuki GAK Gdańsk
3. Izabela  Noga        ŚWIAT TAŃCA Wejherowo

Kategoria: do 11 lat inne formy tańca - formacje                          
1. SPINKI 2            MOSiR Rumia        
2. FART I               ST „Fart” Gorzów Wielkopolski    
3. CALINECZKI        MCKiE Malbork        

Kategoria: do 11 lat inne formy tańca - mini fornacje                         
1. SPINKI 2            MOSiR Rumia
2. CALINECZKI        MCKiE Malbork    
3. FEST                  Festiwalowe Studio Tańca „Fest” Gdynia

Kategoria: powyżej 15 lat  Hip Hop  formacje                            
1. Bi.eF. CREW     SCK Sztum
2. ZAMENT           MDK Ostrów Mazowiecka
3. FLASH CREW    Dom Sztuki GAK Gdańsk

Kategoria: powyżej 15 lat  Hip Hop mini formacje                        
1. NDS SQUAD               PM Gdańsk
2. PARADOX                  CT Cadmans Elbląg
3. SHADOW SQUAD        POKiS Płock

Kategoria: powyżej 15 lat Hip Hop solo                                
1. Kasandra Grabowska    Dom Sztuki GAK Gdańsk
2. Mikołaj Parat               Dom Sztuki GAK Gdańsk
3. Michał Maciaszek         So What?! Gdańsk

Kategoria: powyżej 15 lat  inne formy tańca formacje                        
1. TRAFFIC           Dom Sztuki GAK Gdańsk
2. FOX 1               FDS Warszawa
3. THE PROJECT    CT Cadmans Elbląg

Kategoria: powyżej 15 lat  inne formy tańca mini formacje                    
1. BURSZTYNKI        MCKiE Malbork    
2. KONTRA V MINI    MDK nr 2 Bydgoszcz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież