Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo... 4 kwietnia wyjątkowy koncert i premiera płyty w Radiu Gdańsk. Pamiętam... » Koncert fortepianowy polskiego wirtuoza młodego pokolenia Szymona Nehringa oraz promocja płyty #Pami... PKN ORLEN bliżej przejęcia Grupy ENERGA » PKN ORLEN otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy ENERGA.To kolejny krok... PKN Orlen wstrzymał dostawy odkażacza nieuczciwym supermarketom » PKN Orlen zdecydował o wstrzymaniu dostaw płynu do dezynfekcji rąk do supermarketów, które łamią zap... Upadek Festung Danzig » Kiedy 19 września 1939 roku już w parę dni po zdobyciu Westerplatte kawalkada samochodów świty Adolf... Gdański biznes bez zaufania do gdańskich władz » Od kilku dni Gdańska Izba Rzemieślnicza prowadzi zdalnie codzienne spotkania kryzysowe. W samo połud... Konkursy online Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej » Wielkim wyzwaniem dla dzieci i młodzieży jest zamknięcie szkół i przedszkoli na czas zagrożenia epid... Sport na antenie TVP Gdańsk » TVP Gdańsk zaprasza do oglądania programów sportowych. „Cały ten Sport” – program z udziałem najwięk...
Reklama
Groźna niefrasobliwość marszałka Struka
środa, 01 kwietnia 2020 18:43
Groźna niefrasobliwość marszałka Struka
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony k ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

X Europejskie Dni Tańca

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 26 kwietnia 2016 09:34

700 tancerzy z całej Polski, od Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi, Warszawy, Płocka po Gorzów czy Jedwabne, Bydgoszcz i Trójmiasto spotkało się w Malborku podczas dziesiątej edycji Europejskich Dni Tańca. Parkietowa rywalizacja trwała przez zgoła osiem godzin w sobotę, a w niedzielę  uczestnicy wzięli udział w warsztatach z jurorami.    


Była to jubileuszowa, dziesiąta edycja tej imprezy. Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, główny organizator, powróciło do formuły jednodniowego turnieju i warsztatów nazajutrz. Stąd w zawodach pewnie wzięło udział „mniej tancerzy”. Podczas rekordowej imprezy w 2015 roku brało udział aż 1500 osób.


86 solistów, 15 duetów, 19 miniformacji, 42 formacje z całej Polski zmierzyło się w hip-hopie i innych formach tańca w trzech kategoriach wiekowych. Oprócz tego - specjalnie na jubileusz - utworzono nową kategorię, czyli Turniej Mistrzów, podczas którego zaprezentowały się 4 formacje, laureaci poprzednich edycji.


alt- Przede wszystkim jesteśmy zadowoleni z tego, że przy takiej ogromnej masie ludzi udało nam się przeprowadzić sprawnie cały konkurs. Nie da się ukryć, że swoje też zrobiła obecność w jury Macieja "Gleby" Florka. Co do poziomu tancerzy, jurorzy (Sylwia Dymek, Sebastian Białobrzeski, Maksymilian Hać, Anna Śmiganowska i wspomniany Maciej "Gleba" Florek)  mówili, że był zadowalający. Stwierdzili, że na pewno nie były to grupy przeciętne. Ogólnie powstało widowisko bardzo ładne, dynamiczne, kolorowe. Nie było też skarg na werdykt jurorów, co jest rzadkością – powiedział Jacek Suchiński z MCKiE, kierownik programowy X Europejskich Dni Tańca w Malborku.


Ogólnie wydarzenie możemy uznać za udane pod względem frekwencji i walorów artystycznych. Wielu uczestników pozytywnie wypowiedziało się na temat sprawnej organizacji oraz wspaniałej oprawy muzycznej, co w dużej mierze było zasługą Tomasza Biernackiego (DJ Mały) z Gorzowa Wielkopolskiego. Miłym akcentem było uhonorowanie listem gratulacyjnym, kwiatami oraz upominkami mojej skromnej osoby przez Burmistrza Marka Charzewskiego oraz Dyrektora MCKiE Aleksandrę Kapejewską. Oboje wyrazili nadzieję, że nowa dekada EDT będzie równie udana i atrakcyjna, jak ta mijająca.


alt


W niedzielę część zespołów uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez jurorów - Annę Śmiganowską, Sebastiana Białobrzeskiego oraz  Maksymiliana Hacia. Podczas dziewięćdziesięciominutowych lekcji tancerze doskonalili swoje umiejętności na gruncie tańca współczesnego, klasycznego oraz hip hopu. I choć po każdej sesji wychodzący z sali delikatnie mówiąc słaniali się na nogach, wszyscy mieli bardzo zadowolone miny i z żalem wyjeżdżali z Malborka. Wszyscy tez zgodnie zadeklarowali, że wrócą tu za rok – dodał informując o dwudniowej imprezie Jacek Suchiński.


alt- Europejskie Dni Tańca w Malborku są rzeczywiście prawdziwym świętem tańca w naszym mieście - stwierdziła Aleksandra Kapejewska, dyrektor MCKiE. - Co roku impreza przyciąga setki młodych tancerzy, którzy zmagają się na parkiecie w różnych stylach tanecznych. Także w tym roku ogromna była różnorodność prezentacji - oglądaliśmy energiczne pokazy hip-hopowe, a niedługo potem nastrojowe układy w stylu jazz czy modern, widzieliśmy solistów, duety, mini formacje i formacje, podziwialiśmy kolorowe stroje, a niejednokrotnie także wspaniałe scenografie. Wyjątkowy pod tym względem był Turniej Mistrzów zorganizowany w związku z dziesiątym jubileuszem festiwalu - nie dość, że każdy z pokazów stał na bardzo wysokim poziomie, to jeszcze zobaczyliśmy wspaniałe scenografie rodem z "Krainy lodu" czy "Alicji w Krainie Czarów" przygotowane przez zespół Paradise z Karsina. Szczególnie pozwolę sobie tutaj wyróżnić zespoły działające przy Malborskim Centrum Kultury i Edukacji, które również zaprezentowały podczas festiwalu bardzo wysoki poziom. Prowadzony przez Basię Kazimierczyk zespół SDF YOUNG zdobył I miejsce w kategorii mini formacje hip-hop w wieku 12 - 15 lat. Z kolei inna malborska mini formacja  - zespół Bursztynki prowadzony przez Celinę Pacanowską - zajął najwyższe miejsce na podium w kategorii inne formy tańca powyżej lat 15. Wspaniale zaprezentowały się także formacje najmłodszych malborskich tancerzy - zespoły UŚMIECH i UŚMIECH JUNIOR (pod kierunkiem Angeliki Lenczewskiej) oraz Calineczki i Krasnale (zespoły C. Pacanowskiej).


alt


Niespodzianką dla uczestników było wspólne z Maćkiem "Glebą" Florkiem -  jurorem EDT, a obecnie także jurorem w popularnym programie You Can Dance - wykonanie tzw. "freezów" czy też "Gleba Challenge" - dotychczas najliczniejszego, jak podkreślił sam tancerz.


altMyślę, że tegoroczny turniej był bardzo udany, co dobrze nastraja na kolejne edycje. Za pomoc w przygotowaniu sali do turnieju dziękuję młodzieży z naszych sekcji tanecznych i rodzicom dzieci uczęszczających na zajęcia do MCKiE, za udostępnienie sali i współpracę - dyrektorowi Dariuszowi Rowińskiemu i pracownikom Gimnazjum nr 3, zaś za wysiłek włożony w organizację tego przedsięwzięcia bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym pracownikom MCKiE, a w szczególności Jackowi Suchińskiemu, który koordynuje EDT już od 10 lat - powiedziała Aleksandra Kapejewska.

Krzysztof Hajbowicz


Turniej Mistrzów
1. BLITZ TWO     Dom Sztuki GAK Gdańsk
2. SPIN              MOSiR Rumia
3. PARADISE       DK Karsin

Kategoria: 12- 15  lat Hip Hop duety                                 
1. Karolina Marczak i Jakub Lewandowski    EDS Łódź
2. Zuzia Kłosińska i Julia Sztandera           MDK Ostrów Mazowiecki
3. Jagoda Hofman i Laura Radtke              EDS Łódź

Kategoria: 12 -15  lat Hip Hop  formacje                                
1. BLITZ SQUAD       Dom Sztuki GAK Gdańsk    I
2. ALL IN CREW        EDS Łódź
3. MINI ZAMENT        MDK Ostrów Mazowiecka

Kategoria: 12 - 15 lat Hip Hop solo                                
1. Julita Juchnowicz        Dom Sztuki GAK Gdańsk
2. Jessica Suchocka       Dom Sztuki GAK Gdańsk
3. Jakub Lewandowski    EDS Łódź
3. Natalia Kaczanowska  Dom Sztuki GAK Gdańsk

Kategoria: 12 -15  lat inne formy tańca - formacje  
1. SPINKI 1       MOSiR Rumia
2. AEROBIK       PSM Piotrków Trybunalski
3. KONTRA IV    MDK Nr 2 Bydgoszcz

Kategoria: 12 -15 lat inne formy tańca - mini formacje                    
1. SPINKI 1                 MOSiR Rumia
2. KONTRA IV MINI       MDK Nr 2 Bydgoszcz
3. FEST                       Festiwalowe  Studio Tańca „Fest” Gdynia

Kategoria: do 11  lat Hip Hop duety                                 
1. Cezary Doering i Dobrosława Laskiewicz           ŚWIAT TAŃCA Wejherowo
2. Kinga Makowiecka i Wiktoria Krawczyńska        Dom Sztuki GAK Gdańsk
3. Dominika Kaźmierczak i Amelia Oleksiewicz     EDS Łódź

Kategoria: do 11  lat Hip Hop  formacje                                
1. DANGEROUS       ŚWIAT TAŃCA Wejherowo
2. BEAT CREW        EDS Łódź
3. BLITZ KIDS        Dom Sztuki GAK Gdańsk

Kategoria: do 11 lat Hip Hop  mini formacje                        
1. BEAT CREW MINI    EDS Łódź
2. CZADERKI             Świetlica Burdąg Jedwabno

Kategoria: do 11 lat Hip Hop solo                                
1. Cezary Doering      ŚWIAT TAŃCA Wejherowo
2. Kinga Makowiecka  Dom Sztuki GAK Gdańsk
3. Izabela  Noga        ŚWIAT TAŃCA Wejherowo

Kategoria: do 11 lat inne formy tańca - formacje                          
1. SPINKI 2            MOSiR Rumia        
2. FART I               ST „Fart” Gorzów Wielkopolski    
3. CALINECZKI        MCKiE Malbork        

Kategoria: do 11 lat inne formy tańca - mini fornacje                         
1. SPINKI 2            MOSiR Rumia
2. CALINECZKI        MCKiE Malbork    
3. FEST                  Festiwalowe Studio Tańca „Fest” Gdynia

Kategoria: powyżej 15 lat  Hip Hop  formacje                            
1. Bi.eF. CREW     SCK Sztum
2. ZAMENT           MDK Ostrów Mazowiecka
3. FLASH CREW    Dom Sztuki GAK Gdańsk

Kategoria: powyżej 15 lat  Hip Hop mini formacje                        
1. NDS SQUAD               PM Gdańsk
2. PARADOX                  CT Cadmans Elbląg
3. SHADOW SQUAD        POKiS Płock

Kategoria: powyżej 15 lat Hip Hop solo                                
1. Kasandra Grabowska    Dom Sztuki GAK Gdańsk
2. Mikołaj Parat               Dom Sztuki GAK Gdańsk
3. Michał Maciaszek         So What?! Gdańsk

Kategoria: powyżej 15 lat  inne formy tańca formacje                        
1. TRAFFIC           Dom Sztuki GAK Gdańsk
2. FOX 1               FDS Warszawa
3. THE PROJECT    CT Cadmans Elbląg

Kategoria: powyżej 15 lat  inne formy tańca mini formacje                    
1. BURSZTYNKI        MCKiE Malbork    
2. KONTRA V MINI    MDK nr 2 Bydgoszcz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież