17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias... Poseł Jerzy Borowczak - przegrał z 12, wygrał wg d'Hondta » Jerzy Borowczak, poseł PO, jeden z robotniczych organizatorów strajków sierpniowych w Stoczni Gdańsk... Nominacje do Rady Instytutu Dziedzictwa Solidarności » W historycznej dla niezależnego ruchu związkowego NSZZ „S” i najnowszych dziejów Polski Sali BHP Sto... W sprawie kryzysu MEVO pytania na razie bez odpowiedzi » Z inicjatywy klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sali Obrad Rady Miasta we wtorek odbyła się deb... Ważne odkrycie na Westerplatte » We wtorek, 5 listopada, podczas prac związanych z podjęciem odnalezionego w poniedziałek dziewiątego...
Reklama
Poseł Jerzy Borowczak - przegrał z 12, wygrał wg d'Hondta
środa, 06 listopada 2019 08:43
Poseł Jerzy Borowczak - przegrał z 12, wygrał wg d'Hondta
Jerzy Borowczak, poseł PO, jeden z robotniczych organizatorów strajk ...
Arka zdominowała Białą Gwiazdę i zdobyła bezcenne punkty
sobota, 09 listopada 2019 22:04
Arka zdominowała Białą Gwiazdę i zdobyła bezcenne punkty
Kilka razy piłkarze Arki trafiali do bramki Wisły Kraków w meczu 15 ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Przyjaciele zagrali dla Piotra Jacyno

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 02 marca 2016 14:07

Charytatywny koncert na rzecz Piotra Jacyno ściągnął tłumy. Koncert odbył się 27.02 późnym popołudniem w malborskim Karwanie.Piotr popularnie zwany przez przyjaciół Boczkiem mógł się przekonać jak wiele ma wokół siebie życzliwych osób. I to nie tylko w Malborku. Dzięki połączeniu telefonicznemu ze szpitalem miał okazję podziękować wykonawcom i publiczności na Karwanie osobiście. Koncert wraz całym programem i licytacjami trwał trzy godziny. Na scenie wystąpili - zagrali i zaśpiewali - znani i lubiani artyści. Całość poprowadził Jacek Suchiński, znany prezenter radiowy i ”człowiek orkiestra” Malborskiej Kultury.


alt

Jacek Suchiński, Aleksandra Kaczmarska ze sztumskiego Stowarzyszenia Samarytanin i Marek Charzewski, burmistrz Malborka podczas oficjalnego otwarcia koncertu- W koncercie wzięło udział około 500 osób – komentuje Jacek Suchiński. -  Wszystkie bilety zostały wyprzedane, a niektórzy oglądali występy artystów na stojąco.


altPierwsi na estradzie zaprezentowali się harcerze czyli w istocie najbliżsi przyjaciele Piotra Jacyno. Chwilę potem burmistrz Marek Charzewski w asyście Aleksandry Kaczmarskiej ze sztumskiego Stowarzyszenia Samarytanin dokonali oficjalnego otwarcia koncertu. Na chwilę też do zgromadzonych przemówił sam Piotrek, z którym połączono się telefonicznie. Bardzo serdecznie dziękował za serce i za okazywaną pomoc. Wyznał szczerze, że owe przejawy dobroci i słowa wsparcia dodają  mu sił oraz przyspieszają powrót do zdrowia.


W dalszej części koncertu zaprezentowała się Alicja Węgorzewska - mezzosopran, juror w programie "Bitwa na głosy". Pomiędzy wykonaniami  utworów światowej klasy śpiewaczka opowiadała zakulisowe anegdoty oraz  przyznała się do wysyłania sms-ów na drużynę Ryszarda Rynkowskiego, w  której to śpiewał Piotr (podczas finałowego odcinka "BnG").


altW koncercie wystąpili także koleżanki i koledzy z drużyny Piotra. Przygotowali też niespodziankę w postaci prezentacji fragmentu finałowego odcinka  "Bitwy...", w którym Piotr przepięknie wykonał "Sen o Wiktorii" grupy Dżem. A zaraz po nich na scenie pojawił się Ryszard Rynkowski - ojciec sukcesu całej drużyny. Wokalista rodem z Elbląga nie tylko prosił zebranych o pomoc dla Piotra, ale przypomniał jeszcze o Paulinie Hebel - kolejnej wokalistce z jego ekipy, która jest w podobnej sytuacji i która także potrzebuje środków na specjalistyczny zabieg.


altaltKoncert zakończył występ Moniki Kuszyńskiej - byłej wokalistki grupy Varius Manx, która reprezentowała nasz kraj podczas ostatniego konkursu Eurowizji. Pani Monika na bazie własnych doświadczeń (wskutek wypadku porusza się na wózku) uświadamiała, jak ważne w chorobie jest wsparcie drugiego człowieka, by nie poddać się poczuciu beznadziei, bezsilności i samowykluczeniu.


altaltW koncercie udział wzięli również lokalni wykonawcy: Violetta Jankowiak, Paulina Czapla, Patrycja Jewsienia, Tadeusz Seibert, Zespół Wokalny Balbiny oraz uczniowie Szkoły Muzycznej z Elbląga. W trakcie koncertu odbyły się licytacje. Najwyższe kwoty osiągnęła płyta Alicji Węgorzewskiej z autografem artystki, którą sprzedano za 1.000 zł. Taką samą kwotę uzyskano ze sprzedaży starego zegara, podarowanego przez Burmistrza Marka Charzewskiego. Do zegara dołączony był aniołek wykonany przez wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem, a pomalowanego przez znaną aktorkę - Małgorzatę Socha. Jak zdradził burmistrz - przedmioty te wcześniej nabył na innych aukcjach charytatywnych, a teraz przekazał je ponownie na licytację. Sam też przystąpił do licytacji książki Moniki Kuszyńskiej, którą ostatecznie nabył za 500 zł.


altalt

Podczas aukcji za 1000 zł sprzedano stary zegar przekazany na licytację przez Marka Charzewskiego, burmistrza MalborkaOgółem podczas licytacji zebrano kwotę 2.950 zł, ze sprzedaży biletów  uzyskano blisko 11 tys. złotych. Wszystkie wcześniejsze akcje w połączeniu z ostatnim koncercie dały ogólny wynik 27,5 tysiąca złotych. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na dalsze leczenie i rehabilitację Piotra.
- Hojność naszych mieszkańców jest naprawdę godna podziwu – powiedział Piotr Wąsowicz, szef regionalnej tvmalbork.pl. -  Zaledwie w ciągu jednego tygodnia udało zebrać się łączną kwotę 27.544,44 złotych. Podczas trzech koncertów zorganizowanych w poprzedni weekend zebrano 8.569,60 złotych, w sobotę ze sprzedaży biletów pozyskano 10.800 złotych, ze zbiórki do puszek 2.171,83 złotych, a z licytacji 2.900 złotych. Do tego trzeba dodać kwotę 3.103,01 złotych zebraną w piątek w Sztumie. Dodatkowe 2.000 złotych wpłynie na konto Piotra od Stowarzyszenia "Nasz Wielbark".  
Kolejny koncert dla Boczka 30 kwietnia br.
Krzysztof Hajbowicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież