72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Przyjaciele zagrali dla Piotra Jacyno

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 02 marca 2016 14:07

Charytatywny koncert na rzecz Piotra Jacyno ściągnął tłumy. Koncert odbył się 27.02 późnym popołudniem w malborskim Karwanie.Piotr popularnie zwany przez przyjaciół Boczkiem mógł się przekonać jak wiele ma wokół siebie życzliwych osób. I to nie tylko w Malborku. Dzięki połączeniu telefonicznemu ze szpitalem miał okazję podziękować wykonawcom i publiczności na Karwanie osobiście. Koncert wraz całym programem i licytacjami trwał trzy godziny. Na scenie wystąpili - zagrali i zaśpiewali - znani i lubiani artyści. Całość poprowadził Jacek Suchiński, znany prezenter radiowy i ”człowiek orkiestra” Malborskiej Kultury.


alt

Jacek Suchiński, Aleksandra Kaczmarska ze sztumskiego Stowarzyszenia Samarytanin i Marek Charzewski, burmistrz Malborka podczas oficjalnego otwarcia koncertu- W koncercie wzięło udział około 500 osób – komentuje Jacek Suchiński. -  Wszystkie bilety zostały wyprzedane, a niektórzy oglądali występy artystów na stojąco.


altPierwsi na estradzie zaprezentowali się harcerze czyli w istocie najbliżsi przyjaciele Piotra Jacyno. Chwilę potem burmistrz Marek Charzewski w asyście Aleksandry Kaczmarskiej ze sztumskiego Stowarzyszenia Samarytanin dokonali oficjalnego otwarcia koncertu. Na chwilę też do zgromadzonych przemówił sam Piotrek, z którym połączono się telefonicznie. Bardzo serdecznie dziękował za serce i za okazywaną pomoc. Wyznał szczerze, że owe przejawy dobroci i słowa wsparcia dodają  mu sił oraz przyspieszają powrót do zdrowia.


W dalszej części koncertu zaprezentowała się Alicja Węgorzewska - mezzosopran, juror w programie "Bitwa na głosy". Pomiędzy wykonaniami  utworów światowej klasy śpiewaczka opowiadała zakulisowe anegdoty oraz  przyznała się do wysyłania sms-ów na drużynę Ryszarda Rynkowskiego, w  której to śpiewał Piotr (podczas finałowego odcinka "BnG").


altW koncercie wystąpili także koleżanki i koledzy z drużyny Piotra. Przygotowali też niespodziankę w postaci prezentacji fragmentu finałowego odcinka  "Bitwy...", w którym Piotr przepięknie wykonał "Sen o Wiktorii" grupy Dżem. A zaraz po nich na scenie pojawił się Ryszard Rynkowski - ojciec sukcesu całej drużyny. Wokalista rodem z Elbląga nie tylko prosił zebranych o pomoc dla Piotra, ale przypomniał jeszcze o Paulinie Hebel - kolejnej wokalistce z jego ekipy, która jest w podobnej sytuacji i która także potrzebuje środków na specjalistyczny zabieg.


altaltKoncert zakończył występ Moniki Kuszyńskiej - byłej wokalistki grupy Varius Manx, która reprezentowała nasz kraj podczas ostatniego konkursu Eurowizji. Pani Monika na bazie własnych doświadczeń (wskutek wypadku porusza się na wózku) uświadamiała, jak ważne w chorobie jest wsparcie drugiego człowieka, by nie poddać się poczuciu beznadziei, bezsilności i samowykluczeniu.


altaltW koncercie udział wzięli również lokalni wykonawcy: Violetta Jankowiak, Paulina Czapla, Patrycja Jewsienia, Tadeusz Seibert, Zespół Wokalny Balbiny oraz uczniowie Szkoły Muzycznej z Elbląga. W trakcie koncertu odbyły się licytacje. Najwyższe kwoty osiągnęła płyta Alicji Węgorzewskiej z autografem artystki, którą sprzedano za 1.000 zł. Taką samą kwotę uzyskano ze sprzedaży starego zegara, podarowanego przez Burmistrza Marka Charzewskiego. Do zegara dołączony był aniołek wykonany przez wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem, a pomalowanego przez znaną aktorkę - Małgorzatę Socha. Jak zdradził burmistrz - przedmioty te wcześniej nabył na innych aukcjach charytatywnych, a teraz przekazał je ponownie na licytację. Sam też przystąpił do licytacji książki Moniki Kuszyńskiej, którą ostatecznie nabył za 500 zł.


altalt

Podczas aukcji za 1000 zł sprzedano stary zegar przekazany na licytację przez Marka Charzewskiego, burmistrza MalborkaOgółem podczas licytacji zebrano kwotę 2.950 zł, ze sprzedaży biletów  uzyskano blisko 11 tys. złotych. Wszystkie wcześniejsze akcje w połączeniu z ostatnim koncercie dały ogólny wynik 27,5 tysiąca złotych. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na dalsze leczenie i rehabilitację Piotra.
- Hojność naszych mieszkańców jest naprawdę godna podziwu – powiedział Piotr Wąsowicz, szef regionalnej tvmalbork.pl. -  Zaledwie w ciągu jednego tygodnia udało zebrać się łączną kwotę 27.544,44 złotych. Podczas trzech koncertów zorganizowanych w poprzedni weekend zebrano 8.569,60 złotych, w sobotę ze sprzedaży biletów pozyskano 10.800 złotych, ze zbiórki do puszek 2.171,83 złotych, a z licytacji 2.900 złotych. Do tego trzeba dodać kwotę 3.103,01 złotych zebraną w piątek w Sztumie. Dodatkowe 2.000 złotych wpłynie na konto Piotra od Stowarzyszenia "Nasz Wielbark".  
Kolejny koncert dla Boczka 30 kwietnia br.
Krzysztof Hajbowicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież