Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Trefl rozbił Asseco Resovię
środa, 13 listopada 2019 23:00
Trefl rozbił Asseco Resovię
Po bardzo dobrej grze siatkarze Trefla rozbili w ERGO Arena Asseco Res ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Weekend w Malborku … jeden dzień za mało

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 06 maja 2016 19:56

Długi miniony weekend obfitował jak zresztą chyba wszędzie w Polsce, niezliczoną ilością imprez, festynów, koncertów, rajdów, spotkań. Głównie pod gołym niebem, bo i pogoda temu sprzyjała.  Malbork nie był tu wyjątkiem i atrakcje serwowano  na każdym kroku. Kolejny weekend 6,7,8 maja zapowiada się również intensywnie jeśli chodzi o imprezy, atrakcje i … akcje.


Jedną z najbardziej głośnych, jest ta, której „serce bije w Malborku” jak mówi Ewa Nawrot z Fundacji DKMS koordynującej poczynania rejestracje dawców szpiku i komórek macierzystych. Bowiem przez kolejne dwa dni od soboty po niedzielę będzie można zadeklarować się jako dawca.
W nadchodzący weekend będzie można zarejestrować się i w ten sposób wesprzeć akcję oddawania szpiku i komórek macierzystych ratując chorych na białaczkę, na raka krwi. Akcja jest przeprowadzana na szeroką skalę w miastach i miejscowościach związanych z Piotrkiem Jacyno. Bowiem to on jest twarzą tego przedsięwzięcia. Chory na białaczkę artysta, społecznik jest znaną postacią. To w wyrazie solidarności i chęci niesienia mu pomocy ostatnimi czasy odbyło się szereg koncertów wspierających koszty leczenia Piotra.  


alt

Burmistrz Malborka Marek Charzewski podczas Muzycznego Pikniku Ekologiczny EKOle! Zachęcał do akcji rejestracji dawców szpikualt

Muzyczny Piknik Ekologiczny EKOle! Prócz zaproszonych Natalii Nikel i Saszan wystąpiły rodzime gwiazdy i gwiazdki od przedszkola po dorosłych, było patriotycznie i wesoło


Teraz pojawiła się nowa akcja, której Piotra swoim wizerunkiem patronuje. Zatacza ona jeszcze większy krąg potrzebujących pomocy ludzi, rozbraja mity na temat choroby i pobierania komórek macierzystych oraz szpiku, a przede wszystkim ratuje potrzebującym ludziom życie.


W akcje włączają się coraz to inne grupy społeczne, indywidualne osoby z potrzeby serca integrują i wspierają się w działaniach.  W poprzedni weekend ruszył rajd cyklistów propagując idę dawstwa i samą akcję  - był to VII Żuławski Rajd Rowerowy na dystansie 50 km z Malborka przez Stare Pole, Żuławkę Sztumską, Szropy, Nową Wieś Malborską, z powrotem do Malborka.


alt

Uczestnicy VII Żuławskiego Rajdu Rowerowego na dystansie 50 km z Malborka przez Stare Pole, Żuławkę Sztumską, Szropy, Nową Wieś Malborską, z powrotem do Malborka propagowali akcję rejestracji dawców szpikualtalt

Uczestnicy VII Żuławskiego Rajdu Rowerowego propagowali akcję rejestracji dawców szpikuW miastach i gminach trwają szkolenia i spotkania dla osób chcących uczestniczyć w procesie pomocy. W Sztumie i Dzierzgoniu już się rozpoczęły akcje 3 maja i 30 kwietnia. jednak Sercem całej akcji jest jak wspomniałem Malbork. Od burmistrza Marka Charzewskiego i jego ekipy począwszy po kościoły i zbory protestanckie mocno wspierające realną pomoc innym. Przez ludzi pracujących w instytucjach, firmach, korporacjach a skończywszy na przysłowiowym statystycznym Kowalskim okoliczni mieszkańcy powiatów Malborskiego, Sztumskiego, Nowodworskiego przechodzą samych siebie w pozytywnym słowa tego znaczeniu w szerzeniu akcji, deklarując i uczestnicząc w rejestracji. Ta podczas Dni Dawcy będzie prowadzona za pomocą pobrania próbki krwi lub wymazu z wewnętrznej strony policzka. W akcji wezmą udział dziesiątki wolontariuszy.

Przypomnijmy Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

Malbork:

7 maja 2016. Godzina: 10:00 - 16:00. Miejsce: Centrum Informacji Turystycznej. Adres:  ul. Tadeusza Kościuszki 54, Malbork.

8 maja 2016. Godzina:  10:00 - 16:00. Miejsce: Market Intermarche przy ulicy Tadeusza Kotarbińskiego 14.


Susz: 

8 maja 2016, w godzinach 10:00-16:00, w  Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II, przy ul. Piastowskiej 5.


Nowy Staw:

8 maja 2016  w godzinach 09:30-16:30 w  Galerii Żuławskiej przy ul. Tadeusza Kościuszki.

Krzysztof Hajbowicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież