Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Weekend w Malborku … jeden dzień za mało

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 06 maja 2016 19:56

Długi miniony weekend obfitował jak zresztą chyba wszędzie w Polsce, niezliczoną ilością imprez, festynów, koncertów, rajdów, spotkań. Głównie pod gołym niebem, bo i pogoda temu sprzyjała.  Malbork nie był tu wyjątkiem i atrakcje serwowano  na każdym kroku. Kolejny weekend 6,7,8 maja zapowiada się również intensywnie jeśli chodzi o imprezy, atrakcje i … akcje.


Jedną z najbardziej głośnych, jest ta, której „serce bije w Malborku” jak mówi Ewa Nawrot z Fundacji DKMS koordynującej poczynania rejestracje dawców szpiku i komórek macierzystych. Bowiem przez kolejne dwa dni od soboty po niedzielę będzie można zadeklarować się jako dawca.
W nadchodzący weekend będzie można zarejestrować się i w ten sposób wesprzeć akcję oddawania szpiku i komórek macierzystych ratując chorych na białaczkę, na raka krwi. Akcja jest przeprowadzana na szeroką skalę w miastach i miejscowościach związanych z Piotrkiem Jacyno. Bowiem to on jest twarzą tego przedsięwzięcia. Chory na białaczkę artysta, społecznik jest znaną postacią. To w wyrazie solidarności i chęci niesienia mu pomocy ostatnimi czasy odbyło się szereg koncertów wspierających koszty leczenia Piotra.  


alt

Burmistrz Malborka Marek Charzewski podczas Muzycznego Pikniku Ekologiczny EKOle! Zachęcał do akcji rejestracji dawców szpikualt

Muzyczny Piknik Ekologiczny EKOle! Prócz zaproszonych Natalii Nikel i Saszan wystąpiły rodzime gwiazdy i gwiazdki od przedszkola po dorosłych, było patriotycznie i wesoło


Teraz pojawiła się nowa akcja, której Piotra swoim wizerunkiem patronuje. Zatacza ona jeszcze większy krąg potrzebujących pomocy ludzi, rozbraja mity na temat choroby i pobierania komórek macierzystych oraz szpiku, a przede wszystkim ratuje potrzebującym ludziom życie.


W akcje włączają się coraz to inne grupy społeczne, indywidualne osoby z potrzeby serca integrują i wspierają się w działaniach.  W poprzedni weekend ruszył rajd cyklistów propagując idę dawstwa i samą akcję  - był to VII Żuławski Rajd Rowerowy na dystansie 50 km z Malborka przez Stare Pole, Żuławkę Sztumską, Szropy, Nową Wieś Malborską, z powrotem do Malborka.


alt

Uczestnicy VII Żuławskiego Rajdu Rowerowego na dystansie 50 km z Malborka przez Stare Pole, Żuławkę Sztumską, Szropy, Nową Wieś Malborską, z powrotem do Malborka propagowali akcję rejestracji dawców szpikualtalt

Uczestnicy VII Żuławskiego Rajdu Rowerowego propagowali akcję rejestracji dawców szpikuW miastach i gminach trwają szkolenia i spotkania dla osób chcących uczestniczyć w procesie pomocy. W Sztumie i Dzierzgoniu już się rozpoczęły akcje 3 maja i 30 kwietnia. jednak Sercem całej akcji jest jak wspomniałem Malbork. Od burmistrza Marka Charzewskiego i jego ekipy począwszy po kościoły i zbory protestanckie mocno wspierające realną pomoc innym. Przez ludzi pracujących w instytucjach, firmach, korporacjach a skończywszy na przysłowiowym statystycznym Kowalskim okoliczni mieszkańcy powiatów Malborskiego, Sztumskiego, Nowodworskiego przechodzą samych siebie w pozytywnym słowa tego znaczeniu w szerzeniu akcji, deklarując i uczestnicząc w rejestracji. Ta podczas Dni Dawcy będzie prowadzona za pomocą pobrania próbki krwi lub wymazu z wewnętrznej strony policzka. W akcji wezmą udział dziesiątki wolontariuszy.

Przypomnijmy Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

Malbork:

7 maja 2016. Godzina: 10:00 - 16:00. Miejsce: Centrum Informacji Turystycznej. Adres:  ul. Tadeusza Kościuszki 54, Malbork.

8 maja 2016. Godzina:  10:00 - 16:00. Miejsce: Market Intermarche przy ulicy Tadeusza Kotarbińskiego 14.


Susz: 

8 maja 2016, w godzinach 10:00-16:00, w  Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II, przy ul. Piastowskiej 5.


Nowy Staw:

8 maja 2016  w godzinach 09:30-16:30 w  Galerii Żuławskiej przy ul. Tadeusza Kościuszki.

Krzysztof Hajbowicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież