Pomorscy uczniowie dyskutowali o tajemnicach mózgu » „Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości” to hasło III Pomorskiej Uczniowskiej Konfer... E-recepta obowiązkowa od 2020 roku » Od 8 stycznia 2020 roku recepty będą obowiązkowo wystawiane w formie e-recepty. 190 tys. mieszkańców... Karol Rabenda: Tuba propagandowa poprawia samopoczucie władz miasta » Z Karolem Rabendą, radnym klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska, wiceprezesem partii Porozumienie wicepr... Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Lotos PKH wygrał w Katowicach po karnych
piątek, 15 listopada 2019 23:11
Lotos PKH wygrał w Katowicach po karnych
Kibice w Katowicach zobaczyli "mało" hokejowy mecz, bo przez 65 minut ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pani Ewa z sopockiej Willi Klara
poniedziałek, 11 listopada 2019 16:43
Pani Ewa z sopockiej Willi Klara
Wchodziło się po starych drewnianych schodach. Na pierwszym piętrze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Bez fanfaronady

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 27 kwietnia 2016 22:14

W sobotę 23.IV przy pomniku Króla Kazimierza Jagiellończyka i fontanny – przechodnie spacerujący ulicą Kościuszki mogli być świadkami działań ewangelizacyjnych Przyjaznego Kościoła – Kościoła Zielonoświątkowego z Malborka.Bez przepychu, skromnie Kościół Zielonoświątkowy stawia na nieintruzywne działania, rozmowy. Trafia do serc i żołądków potrzebujących, oferuje zainteresowanym wsparcie, wspólne działania pomocowe, ich wybór i metodę. Nie działają spektakularnie. Robią to z wyczuciem, umiejętnością i doświadczeniem.
- Ewangelizacja to przecież nie sam przekaz parateatralny, spektakl czy tańce. Ludzie pragną czegoś znacznie więcej, przede wszystkim partnerskiej rozmowy, wspólnych poszukiwań, wsparcia rozwiązań problemów, ciepła i pomocy. Takie mamy czasy. Oferujemy pomoc także choćby poprzez nasze placówki pomocowe osobom uzależnionym. Pomagamy rodzinom, pomagamy każdemu potrzebującemu człowiekowi. Zapraszamy też do naszego kościoła przy Alei Wojska Polskiego 478 na Piaskach - powiedział jeden z liderów organizacji pomocowej Coffee House, działającej przy Zborze Zielonoświątkowym.


alt

Wolontariusz Andrzej Krawców, lider organizacji pomocowej Coffee House, działającej przy Zborze Zielonoświątkowym od wielu lat zajmuje się skutecznie wraz przyjaciółmi, fachowo i ze znawstwem problemu, pomocą osobom zagrożonym wykluczeniem i wykluczonym społecznie
altaltW Malborku jest wiele protestanckich wspólnot chrześcijańskich, pragmatycznie pomagających ludziom bez względu na wyznanie i nie oczekując, że ktoś w zamian zmieni swoje zapatrywanie, światopogląd. To tak nie działa. Są otwarci i szanują poglądy innych wyznań. Po prostu robią to spontanicznie, ale i fachowo, bo uważają, że tak trzeba.


altaltaltKościół Zielonoświątkowy, Kościół Boży w Chrystusie – zbór Syloe, Kościół Baptystów, Placówka Armii Zbawienia to tylko niektóre i jedne z liczniejszych wspólnot w mieście. Potrafią ze sobą współpracować, czego dowodem są działania Kościoła Ulicznego, skupiającego w działaniach filantropijnych, pomocowych przedstawicieli wielu wspólnot (najbliższe spotkanie w piątek 29.IV, od godziny 16.00 przy baszcie Garncarskiej). Na naszym terenie, niestety nie uczestniczą w tej formacji wspólnoty rzymskokatolickie – w innych miejscach kraju, a i owszem tak.
Krzysztof Hajbowicz


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież