W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Bez fanfaronady

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 27 kwietnia 2016 22:14

W sobotę 23.IV przy pomniku Króla Kazimierza Jagiellończyka i fontanny – przechodnie spacerujący ulicą Kościuszki mogli być świadkami działań ewangelizacyjnych Przyjaznego Kościoła – Kościoła Zielonoświątkowego z Malborka.Bez przepychu, skromnie Kościół Zielonoświątkowy stawia na nieintruzywne działania, rozmowy. Trafia do serc i żołądków potrzebujących, oferuje zainteresowanym wsparcie, wspólne działania pomocowe, ich wybór i metodę. Nie działają spektakularnie. Robią to z wyczuciem, umiejętnością i doświadczeniem.
- Ewangelizacja to przecież nie sam przekaz parateatralny, spektakl czy tańce. Ludzie pragną czegoś znacznie więcej, przede wszystkim partnerskiej rozmowy, wspólnych poszukiwań, wsparcia rozwiązań problemów, ciepła i pomocy. Takie mamy czasy. Oferujemy pomoc także choćby poprzez nasze placówki pomocowe osobom uzależnionym. Pomagamy rodzinom, pomagamy każdemu potrzebującemu człowiekowi. Zapraszamy też do naszego kościoła przy Alei Wojska Polskiego 478 na Piaskach - powiedział jeden z liderów organizacji pomocowej Coffee House, działającej przy Zborze Zielonoświątkowym.


alt

Wolontariusz Andrzej Krawców, lider organizacji pomocowej Coffee House, działającej przy Zborze Zielonoświątkowym od wielu lat zajmuje się skutecznie wraz przyjaciółmi, fachowo i ze znawstwem problemu, pomocą osobom zagrożonym wykluczeniem i wykluczonym społecznie
altaltW Malborku jest wiele protestanckich wspólnot chrześcijańskich, pragmatycznie pomagających ludziom bez względu na wyznanie i nie oczekując, że ktoś w zamian zmieni swoje zapatrywanie, światopogląd. To tak nie działa. Są otwarci i szanują poglądy innych wyznań. Po prostu robią to spontanicznie, ale i fachowo, bo uważają, że tak trzeba.


altaltaltKościół Zielonoświątkowy, Kościół Boży w Chrystusie – zbór Syloe, Kościół Baptystów, Placówka Armii Zbawienia to tylko niektóre i jedne z liczniejszych wspólnot w mieście. Potrafią ze sobą współpracować, czego dowodem są działania Kościoła Ulicznego, skupiającego w działaniach filantropijnych, pomocowych przedstawicieli wielu wspólnot (najbliższe spotkanie w piątek 29.IV, od godziny 16.00 przy baszcie Garncarskiej). Na naszym terenie, niestety nie uczestniczą w tej formacji wspólnoty rzymskokatolickie – w innych miejscach kraju, a i owszem tak.
Krzysztof Hajbowicz


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież