Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje... Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich » Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich - tak wynika z pierwszych sondażowych wynikó...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
niedziela, 28 czerwca 2020 16:17
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
Po raz kolejny w tym sezonie Lechia musiała gonić wynik. Od początk ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Bez fanfaronady

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 27 kwietnia 2016 22:14

W sobotę 23.IV przy pomniku Króla Kazimierza Jagiellończyka i fontanny – przechodnie spacerujący ulicą Kościuszki mogli być świadkami działań ewangelizacyjnych Przyjaznego Kościoła – Kościoła Zielonoświątkowego z Malborka.Bez przepychu, skromnie Kościół Zielonoświątkowy stawia na nieintruzywne działania, rozmowy. Trafia do serc i żołądków potrzebujących, oferuje zainteresowanym wsparcie, wspólne działania pomocowe, ich wybór i metodę. Nie działają spektakularnie. Robią to z wyczuciem, umiejętnością i doświadczeniem.
- Ewangelizacja to przecież nie sam przekaz parateatralny, spektakl czy tańce. Ludzie pragną czegoś znacznie więcej, przede wszystkim partnerskiej rozmowy, wspólnych poszukiwań, wsparcia rozwiązań problemów, ciepła i pomocy. Takie mamy czasy. Oferujemy pomoc także choćby poprzez nasze placówki pomocowe osobom uzależnionym. Pomagamy rodzinom, pomagamy każdemu potrzebującemu człowiekowi. Zapraszamy też do naszego kościoła przy Alei Wojska Polskiego 478 na Piaskach - powiedział jeden z liderów organizacji pomocowej Coffee House, działającej przy Zborze Zielonoświątkowym.


alt

Wolontariusz Andrzej Krawców, lider organizacji pomocowej Coffee House, działającej przy Zborze Zielonoświątkowym od wielu lat zajmuje się skutecznie wraz przyjaciółmi, fachowo i ze znawstwem problemu, pomocą osobom zagrożonym wykluczeniem i wykluczonym społecznie
altaltW Malborku jest wiele protestanckich wspólnot chrześcijańskich, pragmatycznie pomagających ludziom bez względu na wyznanie i nie oczekując, że ktoś w zamian zmieni swoje zapatrywanie, światopogląd. To tak nie działa. Są otwarci i szanują poglądy innych wyznań. Po prostu robią to spontanicznie, ale i fachowo, bo uważają, że tak trzeba.


altaltaltKościół Zielonoświątkowy, Kościół Boży w Chrystusie – zbór Syloe, Kościół Baptystów, Placówka Armii Zbawienia to tylko niektóre i jedne z liczniejszych wspólnot w mieście. Potrafią ze sobą współpracować, czego dowodem są działania Kościoła Ulicznego, skupiającego w działaniach filantropijnych, pomocowych przedstawicieli wielu wspólnot (najbliższe spotkanie w piątek 29.IV, od godziny 16.00 przy baszcie Garncarskiej). Na naszym terenie, niestety nie uczestniczą w tej formacji wspólnoty rzymskokatolickie – w innych miejscach kraju, a i owszem tak.
Krzysztof Hajbowicz


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież