Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem » Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zarażonych koronawirusem. Wśród 36 os... 2 mln zł na paliwo dla szpitali zakaźnych w całej Polsce od LOTOSU » Koncern z Gdańska uruchamia kolejną akcję wsparcia instytucji zmagających się z pandemią koronawirus... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » Fundacja Energa przeznaczyła blisko milion złotych na wsparcie szpitala specjalistycznego w Wejherow... myGdansk.pl apeluje do Dulkiewicz: uwolnić parkingi, obniżyć opłaty » Stowarzyszenie myGdańsk.pl wystosowało do władz Miasta Gdańska apel, w którym wzywa gdański samorząd... Zmarł Maciej Kosycarz » Nie żyje Maciej Kosycarz, miłośnik Gdańska, świetny fotoreporter. Chorował na raka. Wyszedł z chorob... Jerzy Karpiński: Szczepionka najszybciej za rok » Z lek. med. Jerzym Karpińskim, dyrektorem Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (lekarze... Nowe zasady bezpieczeństwa, ograniczające swobodne przemieszczanie się... » Premier Mateusz Morawiecki podjął dalsze, obostrzające i dyscyplinujące decyzje dotyczące walki z CO... Przemysł stoczniowy w dobie pandemii » Jakie procedury obwiązują armatorów, stoczniowców, portowców i morskich kontrahentów w czasie pandem... Fundacja ORLEN: Nabór do programu "Moje miejsce na Ziemi" » Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do trzeciej edycji programu grantowego dla społeczności lokalnych „M... Płażyński w sprawie Gedanii do minister Gawin » Gdańska opozycja nie rezygnuje z wsparcia starań o uratowanie historycznego terenu Gedanii. W tej sp...
Reklama
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
sobota, 28 marca 2020 21:43
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zara ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zawodnicy zamiast derbów odpoczną w domach
sobota, 14 marca 2020 14:07
Zawodnicy zamiast derbów odpoczną w domach
Niedzielne derby trójmiasta nie odbędą się. Jest to spowodowane za ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bruno Schulz w Sopocie
wtorek, 10 marca 2020 19:09
Bruno Schulz w Sopocie
Wernisaż wystawy „Bruno Schulz wśród artystów swoich czasów” ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Bez fanfaronady

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 27 kwietnia 2016 22:14

W sobotę 23.IV przy pomniku Króla Kazimierza Jagiellończyka i fontanny – przechodnie spacerujący ulicą Kościuszki mogli być świadkami działań ewangelizacyjnych Przyjaznego Kościoła – Kościoła Zielonoświątkowego z Malborka.Bez przepychu, skromnie Kościół Zielonoświątkowy stawia na nieintruzywne działania, rozmowy. Trafia do serc i żołądków potrzebujących, oferuje zainteresowanym wsparcie, wspólne działania pomocowe, ich wybór i metodę. Nie działają spektakularnie. Robią to z wyczuciem, umiejętnością i doświadczeniem.
- Ewangelizacja to przecież nie sam przekaz parateatralny, spektakl czy tańce. Ludzie pragną czegoś znacznie więcej, przede wszystkim partnerskiej rozmowy, wspólnych poszukiwań, wsparcia rozwiązań problemów, ciepła i pomocy. Takie mamy czasy. Oferujemy pomoc także choćby poprzez nasze placówki pomocowe osobom uzależnionym. Pomagamy rodzinom, pomagamy każdemu potrzebującemu człowiekowi. Zapraszamy też do naszego kościoła przy Alei Wojska Polskiego 478 na Piaskach - powiedział jeden z liderów organizacji pomocowej Coffee House, działającej przy Zborze Zielonoświątkowym.


alt

Wolontariusz Andrzej Krawców, lider organizacji pomocowej Coffee House, działającej przy Zborze Zielonoświątkowym od wielu lat zajmuje się skutecznie wraz przyjaciółmi, fachowo i ze znawstwem problemu, pomocą osobom zagrożonym wykluczeniem i wykluczonym społecznie
altaltW Malborku jest wiele protestanckich wspólnot chrześcijańskich, pragmatycznie pomagających ludziom bez względu na wyznanie i nie oczekując, że ktoś w zamian zmieni swoje zapatrywanie, światopogląd. To tak nie działa. Są otwarci i szanują poglądy innych wyznań. Po prostu robią to spontanicznie, ale i fachowo, bo uważają, że tak trzeba.


altaltaltKościół Zielonoświątkowy, Kościół Boży w Chrystusie – zbór Syloe, Kościół Baptystów, Placówka Armii Zbawienia to tylko niektóre i jedne z liczniejszych wspólnot w mieście. Potrafią ze sobą współpracować, czego dowodem są działania Kościoła Ulicznego, skupiającego w działaniach filantropijnych, pomocowych przedstawicieli wielu wspólnot (najbliższe spotkanie w piątek 29.IV, od godziny 16.00 przy baszcie Garncarskiej). Na naszym terenie, niestety nie uczestniczą w tej formacji wspólnoty rzymskokatolickie – w innych miejscach kraju, a i owszem tak.
Krzysztof Hajbowicz


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież