Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta... Rok 2019 na pomorskich drogach: mniej wypadków, ale więcej ofiar śmier... » W roku 2019 na pomorskich drogach spadła liczba wypadków względem roku 2018, ale niestety było więce... Pomorski NFZ zamknął rok 2019 » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ ostatecznie podsumował wydatki poniesione w roku 2019 na świadczenia... Konwencja wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy: mobilizacja elektoratu » Konwencja wyborcza ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy w warszawskiej Hali Expo w ... Korty SKT dla... SKT - klęska Karnowskiego » Podczas niejawnego posiedzenia Sąd Okręgowy w Gdańsku ujawnił w księdze wieczystej prawo Sopockiego ... W nowym tygodniku „Sieci”: Sędzia, który zatrzymał anarchię. Wydanie z... » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dr Tomasz Nawacki opowiada m.in. o tym dlaczego podarł projekt bez... Wicemarszałek Bonna sprawcą kolizji - jedna osoba ranna » Kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu na rondzie mężczyźnie, w wyni... Urząd Statystyczny w Gdańsku potwierdza - lasów w Województwie Pomors... » Jak ustalili autorzy raportu US w Gdańsku w latach 2014-2018 lasów, będących bezpośrednio w zarządzi... Rafał Chwedoruk: Wybory to koniunktura na emocje » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem politologiem, profesorem nadzw. Uniwersytetu Warszawskiego, komentato... Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza » Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe, którego właściwości podlegają. W...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
niedziela, 16 lutego 2020 20:22
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
Hokeiści LOTOS-u PKH przegraną zakończyli rundę zasadniczą Polski ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Godzina z prof. Janem Górą
wtorek, 04 lutego 2020 17:59
Godzina z prof. Janem Górą
Najlepsze lata kariery malarskiej prof. Jana Góry przypadają na drug ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Bez fanfaronady

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 27 kwietnia 2016 22:14

W sobotę 23.IV przy pomniku Króla Kazimierza Jagiellończyka i fontanny – przechodnie spacerujący ulicą Kościuszki mogli być świadkami działań ewangelizacyjnych Przyjaznego Kościoła – Kościoła Zielonoświątkowego z Malborka.Bez przepychu, skromnie Kościół Zielonoświątkowy stawia na nieintruzywne działania, rozmowy. Trafia do serc i żołądków potrzebujących, oferuje zainteresowanym wsparcie, wspólne działania pomocowe, ich wybór i metodę. Nie działają spektakularnie. Robią to z wyczuciem, umiejętnością i doświadczeniem.
- Ewangelizacja to przecież nie sam przekaz parateatralny, spektakl czy tańce. Ludzie pragną czegoś znacznie więcej, przede wszystkim partnerskiej rozmowy, wspólnych poszukiwań, wsparcia rozwiązań problemów, ciepła i pomocy. Takie mamy czasy. Oferujemy pomoc także choćby poprzez nasze placówki pomocowe osobom uzależnionym. Pomagamy rodzinom, pomagamy każdemu potrzebującemu człowiekowi. Zapraszamy też do naszego kościoła przy Alei Wojska Polskiego 478 na Piaskach - powiedział jeden z liderów organizacji pomocowej Coffee House, działającej przy Zborze Zielonoświątkowym.


alt

Wolontariusz Andrzej Krawców, lider organizacji pomocowej Coffee House, działającej przy Zborze Zielonoświątkowym od wielu lat zajmuje się skutecznie wraz przyjaciółmi, fachowo i ze znawstwem problemu, pomocą osobom zagrożonym wykluczeniem i wykluczonym społecznie
altaltW Malborku jest wiele protestanckich wspólnot chrześcijańskich, pragmatycznie pomagających ludziom bez względu na wyznanie i nie oczekując, że ktoś w zamian zmieni swoje zapatrywanie, światopogląd. To tak nie działa. Są otwarci i szanują poglądy innych wyznań. Po prostu robią to spontanicznie, ale i fachowo, bo uważają, że tak trzeba.


altaltaltKościół Zielonoświątkowy, Kościół Boży w Chrystusie – zbór Syloe, Kościół Baptystów, Placówka Armii Zbawienia to tylko niektóre i jedne z liczniejszych wspólnot w mieście. Potrafią ze sobą współpracować, czego dowodem są działania Kościoła Ulicznego, skupiającego w działaniach filantropijnych, pomocowych przedstawicieli wielu wspólnot (najbliższe spotkanie w piątek 29.IV, od godziny 16.00 przy baszcie Garncarskiej). Na naszym terenie, niestety nie uczestniczą w tej formacji wspólnoty rzymskokatolickie – w innych miejscach kraju, a i owszem tak.
Krzysztof Hajbowicz


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież