Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący » Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grecji i na Cyprze, wiceprzewodnic... Wszystko za immunitet. Skąd ma pani 450 tys. zł? » Wiosną 2018 przy okazji kolejnych zarzutów związanych z nieujawnieniem przez prezydenta Gdańska 150 ... Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg...
Reklama
Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący
piątek, 24 maja 2019 13:25
Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący
Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grec ...
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
czwartek, 23 maja 2019 17:55
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
Arka Gdynia nie wykorzystała dwumeczowego prowadzenia w półfinale P ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wernisaż "Paleta barw" i spotkanie z Urszulą Melą

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 marca 2016 19:01

Barwy "Palety” w wystawie „Paleta barw”
W galerii „Nova” Szpitala Jerozolimskiego w Malborku Od 16 marca będzie można obejrzeć prace członków sztumskiego Klubu Plastyków "Paleta". Do tego znamienitego klubu skupiających międzypokoleniowo artystów należą również mieszkańcy Malborka. Wernisaż wystawy pt. "Paleta barw", na której zostaną zaprezentowane ich prace odbędzie się w środę o godz. 17.00.


alt- Choć nasz klub nosi nazwę "Paleta" z racji naszych plastycznych upodobań - to w rzeczy samej równie dobrze mógłby się nazywać "Pasja". Bo z pasji zrodził się, w pasji tworzy i pasją zaraża - piszą o sobie członkowie "Palety". - Celem powstania klubu jest promowanie i upowszechnianie twórczości artystów z powiatów sztumskiego i malborskiego. Ma on nadal charakter otwarty, mogą przystąpić do niego osoby zajmujące się plastyką.


Członkami klubu są malarze, rzeźbiarze i fotograficy, których twórczość nie wynika z obranego zawodu, lecz z potrzeby serca. Cyklicznie spotykają się na cotygodniowych warsztatach, tworzą również w plenerze. Ich prace były pokazywane w galeriach w Elblągu, Dzierzgoniu, Sztumie i Malborku.
A oto twórcy, których obrazy, rzeźby i fotografie będzie można obejrzeć na malborskiej wystawie w Galerii Nova, w Szpitalu Jerozolimskim: Aurelia Sitek-Juszczak, Wanda Wolak, Alina Dunajska, Krystyna Badowska, Alicja Bartnicka, Elżbieta Ejchler, Violetta Jankowiak, Jerzy Juszczak, Krystyna Kogut, Krzysztof Lipiec, Zenon Nastały, Adrianna Szymecka, Bogusława Omieczyńska, Ewa Zwierzyńska, Ewa Kasprzyk.


alt


Wystawa będzie czynna do 1 kwietnia. Można ją oglądać w dni powszednie: pn., wt., czw. i pt. w godz. 9-15.30 oraz w środę w godz. 9-19.


Oś wokół książki Urszuli Meli
Malborskie Stowarzyszenie OŚ wraz Malborskim Centrum Kultury i Edukacji zapraszają na spotkanie z Urszulą Melą psychologiem, wiceprezesem Fundacji Poza Horyzonty, kobietą wyjątkową, mamą najmłodszego zdobywcy dwóch biegunów. Podczas spotkania organizatorzy pragną porozmawiać o książce "Bóg dał mi kopa w górę", w której Urszula Mela opowiada szczerze o tym, co wydarzyło się w życiu jej rodziny.
Spotkanie odbędzie się 18 marca o godz. 18.00 w Szkole Łacińskiej w Skansenie Rzemiosł (poziom -1).


alt


Krzysztof Hajbowicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież