Dama z bursztynem za 18 450 zł » Kancelaria prezydenta zapłaciła za nowe insygnia władzy prezydent Aleksandry Dulkiewicz 18 450 zł. Z... Magdalena Adamowicz rozpoczyna listem swoją kampanię wyborczą » Magdalena Adamowicz w ciągu dwóch miesięcy jakie minęły od tragicznej śmierci jej męża wyrosła na wa... Tadeusz Cymański: Urna prawdę nam powie » Z posłem Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), europosłem w latach 2009-2014 rozmawia Artur S. Gór... 979 kandydatów do Rad Dzielnic » 24 marca zostaną wybrane Rad Dzielnic na lata 2019-2023 w 34 dzielnicach Gdańska. Do Miejskiej Komi... 25. Targi Akademia » W ramach Święta Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Targi AKADEMIA oraz DNI OTWARTE Uczelni.Targi AKA... Więcej pieniędzy na Pomorzu na endoprotezy i psychiatrię » Dodatkowe prawie 10 milionów złotych pomorski NFZ przeznaczy na wszczepianie endoprotez stawów biodr... Lotos nagrodził pracownice stacji paliw, które uratowały niemowlę » Pracownice stacji paliw Lotos, które uratowały niemowlę, zostały nagrodzone przez władze spółki. Pan... Święto Uniwersytetu Gdańskiego – otwarcie roku jubileuszowego 50-lecia... » 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w ... Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej » Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielnic w Gdańsku.- Czy mieszkańcy ul.Ko... Pomnik rotmistrza Pileckiego w Gdańsku jeszcze nie stanął, a już jest ... » 15 marca br. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wydaną w imieniu prezydent Miasta Gdańska...
Reklama
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
wtorek, 19 marca 2019 13:46
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielni ...
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
sobota, 23 marca 2019 22:18
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
Dużą niespodzianką zakończył się ostatni mecz rundy zasadniczej ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
wtorek, 05 marca 2019 14:11
Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
Nie często wybieram się na wystawy malarstwa poza granice trójmiejs ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wernisaż "Paleta barw" i spotkanie z Urszulą Melą

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 marca 2016 19:01

Barwy "Palety” w wystawie „Paleta barw”
W galerii „Nova” Szpitala Jerozolimskiego w Malborku Od 16 marca będzie można obejrzeć prace członków sztumskiego Klubu Plastyków "Paleta". Do tego znamienitego klubu skupiających międzypokoleniowo artystów należą również mieszkańcy Malborka. Wernisaż wystawy pt. "Paleta barw", na której zostaną zaprezentowane ich prace odbędzie się w środę o godz. 17.00.


alt- Choć nasz klub nosi nazwę "Paleta" z racji naszych plastycznych upodobań - to w rzeczy samej równie dobrze mógłby się nazywać "Pasja". Bo z pasji zrodził się, w pasji tworzy i pasją zaraża - piszą o sobie członkowie "Palety". - Celem powstania klubu jest promowanie i upowszechnianie twórczości artystów z powiatów sztumskiego i malborskiego. Ma on nadal charakter otwarty, mogą przystąpić do niego osoby zajmujące się plastyką.


Członkami klubu są malarze, rzeźbiarze i fotograficy, których twórczość nie wynika z obranego zawodu, lecz z potrzeby serca. Cyklicznie spotykają się na cotygodniowych warsztatach, tworzą również w plenerze. Ich prace były pokazywane w galeriach w Elblągu, Dzierzgoniu, Sztumie i Malborku.
A oto twórcy, których obrazy, rzeźby i fotografie będzie można obejrzeć na malborskiej wystawie w Galerii Nova, w Szpitalu Jerozolimskim: Aurelia Sitek-Juszczak, Wanda Wolak, Alina Dunajska, Krystyna Badowska, Alicja Bartnicka, Elżbieta Ejchler, Violetta Jankowiak, Jerzy Juszczak, Krystyna Kogut, Krzysztof Lipiec, Zenon Nastały, Adrianna Szymecka, Bogusława Omieczyńska, Ewa Zwierzyńska, Ewa Kasprzyk.


alt


Wystawa będzie czynna do 1 kwietnia. Można ją oglądać w dni powszednie: pn., wt., czw. i pt. w godz. 9-15.30 oraz w środę w godz. 9-19.


Oś wokół książki Urszuli Meli
Malborskie Stowarzyszenie OŚ wraz Malborskim Centrum Kultury i Edukacji zapraszają na spotkanie z Urszulą Melą psychologiem, wiceprezesem Fundacji Poza Horyzonty, kobietą wyjątkową, mamą najmłodszego zdobywcy dwóch biegunów. Podczas spotkania organizatorzy pragną porozmawiać o książce "Bóg dał mi kopa w górę", w której Urszula Mela opowiada szczerze o tym, co wydarzyło się w życiu jej rodziny.
Spotkanie odbędzie się 18 marca o godz. 18.00 w Szkole Łacińskiej w Skansenie Rzemiosł (poziom -1).


alt


Krzysztof Hajbowicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież