Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ... Śledczy ujawnili nieznany gigantyczny majątek byłego polityka PO Sławo... » Gotówka poukrywana w specjalnych skrytkach, przygotowanych do składowania pieniędzy, luksusowy samoc...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
niedziela, 20 września 2020 19:13
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
Hokeiści Stoczniowca do 49 minuty grali niezły mecz z Tauronem
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorska strategia dryfowania na mieliznę

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 24 września 2012 14:57

- Polska rządzona przez Platformę Obywatelską odwróciła się od morza. To pochodna strategii rozwoju kraju i braku morskiej polityki państwa – stwierdził poseł PiS Janusz Śniadek podczas konferencji prasowej w gdańskiej siedzibie „Solidarności”, na której wspierali go inni posłowie opozycji Maciej Łopiński i Jarosław Sellin oraz radny Adam Śliwicki. Spotkanie z mediami było skoordynowane z debatą ekonomistów, zorganizowaną przez PiS w Warszawie.Pretekstem było głosowanie nad przyjęciem Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2014-2020 podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego. 
- Platforma Obywatelska jest partią prawie niepodzielnie rządzącą Pomorzem od 10 lat jest tutaj partią władzy dwa razy dłużej niż w Polsce – przypominali posłowie PiS. Fakt ten politycy wykorzystali do przeanalizowania sytuacji Pomorza na tle kraju w oparciu o raport GUS. Dane pokazują, zdaniem posłów PiS, że Pomorze dryfuje na mieliznę.
- Różnice między aglomeracja a powiatami peryferyjnymi dramatycznie się powiększają. Nie ma mowy o strategii zrównoważonego rozwoju – przekonywał poseł Łopiński.


Mimo, że strategia podlegała konsultacjom społecznym i była poddawana pod dyskusję to zdaniem opozycji powstał dokument ogólnikowy i spisany specyficzną „europejską nowomową”. Strategia spisana na 70 stronach jest wykładnią planów samorządu województwa do roku 2020. Wpisuje się zatem w projekt unijnego budżetu na lata 2014-20. W perspektywie najbliższych lat potrzebne będą m.in.: lepsza współpraca gospodarki ze sferą badawczo-rozwojową, silniejsza współpraca firm i przełamywanie bierności zawodowej Pomorzan oraz poprawa jakości transportu i sieci dróg w regionie. Na te cele przeznaczonych zostanie 35 miliardów złotych z budżetu województwa oraz Regionalnego Programu Operacyjnego. Zdaniem PiS strategia jest bardzo enigmatyczna i ogólnikowa.


Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swój program dla woj. pomorskiego. Propozycje PiS są odpowiedzią na Strategie przyjętą przez zdominowany przez PO pomorski Sejmik.
- Łóżek w szpitalach na 10 tysięcy mieszkańców mamy 39. Daje nam to ostatnie miejsce w kraju, lekarzy na 10 tysięcy mieszkańców mamy tylko 19. To 11 miejsce w kraju, mamy ostatnie miejsce w kraju pod względem objęcia sześciolatków wychowaniem przedszkolnym. Mamy przedostatnie miejsce w kraju pod względem objęcia dzieci do lat trzech opieką w żłobkach. Pod względem wzrostu zatrudnienia w spółkach z kapitałem zagranicznym jesteśmy dopiero na 13 miejscu – wyliczał Łopiński.
- Pomorze przestaje być producentem przemysłu. Więcej zatrudnionych w przemyśle ma woj. warmińsko-mazurskie. To przede wszystkim efekt upadku przemysłu stoczniowego – zauważył Jarosław Sellin.


PiS proponuje zatem ustalenie ostatecznej sieci szpitali na Pomorzu i utrzymanie ich publicznego charakteru, zmianę algorytmu dofinansowania pomorskiej służby zdrowia z NFZ – gdyż jak przypomniał radny Śliwicki – w czasie rządów PO od 2002 r. Pomorze spadło pod względem środków na ochronę zdrowia z 5 na 12 miejsce, powołanie państwowego koncernu stoczniowego.
- Musimy odbudować nasz przemysł stoczniowy, tak jak miało to miejsce po wojnie – przekonywał Śniadek.


Zdaniem opozycji strategia jest dobrym dokumentem „dla administratora” nie zaś gospodarza województwa jakim powinien być samorząd.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #3 pionek 2012-09-25 15:52
dajcie spokoj,tu bez POmazancow zyc sie nie da,nie wymagac od ludzi dawnej wladzy heroizmu bo oni do wladzy nad soba przywykli,zamia sta moskala maja ziomala we fraku i szlafmycy
Cytować
 
 
+2 #2 lalus 2012-09-25 08:41
no towarzysze swsietnie sie czuja w tym towarzystwie i wspieraja jak moga lizac resztki,swoj swego przygarnie tak jak w lotosie olechnowicz siewerta z Sb,a w targach gdanskich kasprzak te policjantke od stanu wojennego,potem sie dziwia ze w dupe daja im wyborcy
Cytować
 
 
+1 #1 Brygada Pościgowa 2012-09-25 07:44
I dzieki temu pseudoeuropejsk iemu "strategicznemu" bełkotowi PO rządzi tu od 10 lat kręcąc lody z towarzyszami
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież