Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
sobota, 11 lipca 2020 09:52
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się m ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Ferie w „Łaźni” w Nowym Porcie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lutego 2013 09:17

Możliwość stworzenia filmu animowanego oraz bezpłatne seanse filmowe w „KinoPorcie” - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają w okresie ferii zimowych na dzieci i młodzież w Centrum Edukacji Artystycznej ŁAŹNIA 2.


W dniach  18-22 lutego w godz. 11.30-13.45 odbędą się zajęcia „Czary” – warsztaty filmowe z artystyczną książką obrazkową dla grupy wiekowej:  7-12 lat.

Tematem przewodnim warsztatów będzie jedzenie (odżywianie, żywność). Dzieci wysłuchają opowiadania pt.: „Czary”, wydawnictwa TAKO, które opowiada o chłopcu imieniem Oskar. Oskar opiekuje się malutkim kuzynem. Dowiaduje się, że niemowlęta nie jedzą marchewki, sardynek ani szynki, bo... są karmione piersią. To istne czary! Głównym celem pięciodniowych spotkań będzie stworzenie filmu animowanego. Artyści zaproszą dzieci do zabawy, by wspólne stworzyć scenariusz, montaż oraz dźwięk do filmu. Zaprezentują także dwie proste metody animacji: poklatkowy rysunek i koło animacyjne. Podczas przerwy podany zostanie ciepły posiłek

W dniach 20-22 lutego w godz. 9.00-11.15 dla grupy wiekowej: 3-6 lat wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami odbędą się  warsztaty literacko-plastyczne z artystyczną książką obrazkową: „Stoliczku, nakryj się - magia wyobraźni”.

Podczas warsztatów prowadzący zapoznają dzieci z jedną z podstawowych potrzeb człowieka, jaką jest jedzenie. Opierając się na książkach pt.: „Czary”, „Kukuryk” i „Zły Wilk” wydawnictwa TAKO, odpowiedzą na pytania: Czy wszyscy ludzie mają taki sam dostęp do żywności? Czy żywność na całym świecie jest traktowana z podobnym szacunkiem? Czym jest żywność dla człowieka? I czy można spojrzeć inaczej na żywność, jako na materię inspiracji artystycznej? Uczestnicy poznają jedną z technik graficznych, jaką jest monotypia oraz stworzą „kanapkowe obrazy” z masy solnej.

Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 zaprasza także na cykl filmów dla dzieci i młodzieży.  W ramach przeglądu zostanie zaprezentowanych osiem filmów skierowanych do różnych grup wiekowych tj.  7-12 lat (drugi tydzień ferii), 3-6 lat (projekcje poranne).
 
Wszystkie projekcje odbywać się będą od poniedziałku do czwartku o 14.30 z wyjątkiem pokazów „Delfina Plum” oraz „Goryla Śnieżka w Barcelonie” dla najmłodszych widzów  o 11.45 w dniach 20 i 21 lutego.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy wcześniej rezerwować miejsca pod adresem: kinoport@laznia.pl
Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny!

PROGRAM PROJEKCJI FILMOWYCH:
 
18.02.2013, godz. 14.30              
Merida Waleczna
2012 | 101' | USA | reż. Mark Andrews, Brenda Chapman

19.02.2013, godz. 14.30   
Renifer Niko ratuje brata
2012 | 76'| Finlandia | reż. Kari Juusonen, Jorgen Lerdam
Tym razem przed wesołym reniferkiem i jego oddanymi przyjaciółmi: rezolutną łasicą Wilmą oraz Juliuszem - najmądrzejszym wiewiórem świata, nie lada zadanie - muszą spędzić święta u boku nowego towarzysza mamy i przyrodniego braciszka, który bezustannie psoci i ściąga im na kark wigilijnych rozbójników skuteczniej niż słynny Kevin.

20.02.2013, godz. 14.30
Gwiazda Kopernika
2009 | 94' | Polska | reż. Zdzisław Kudła, Andrzej Orzechowski
Mikołaj Kopernik, syn toruńskiego kupca, jest bystrym i ciekawym świata dzieckiem. Gdy ma dziesięć lat, niderlandzki astrolog Paul van de Volder, przepowiada mu wielką przyszłość, rozwijając w chłopcu wielkie zainteresowanie gwiazdami. Paul van de Volder ponownie pojawia się w życiu Mikołaja, gdy ten jest już studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pomiędzy astrologiem – szarlatanem, a Wojciechem z Brudzewa i innymi profesorami uniwersytetu rozpoczyna się walka o duszę studenta...

21.02.2013, godz. 14.30
Most do Therabity   
2007 | 95'| USA | reż. Gabor Csupo

20.02.2013, godz. 11.45  
Delfin Plum
2009 | 86' | Niemcy, Włochy, Peru | reż. Eduardo Schuldt
Morza i oceany nie znają dzielniejszego pływaka od Pluma. Najsympatyczniejszy delfin świata wyrusza razem z przyjaciółmi na poszukiwanie legendarnej wielkiej fali. W trakcie pełnej przygód podmorskiej wyprawy nieustraszony Plum rzuci wyzwanie pewnemu złośliwemu rekinowi i udowodni wszystkim szczurom lądowym, że… nie ma jak życie w wielkim błękicie, a prawdziwych przyjaciół poznaje się w wodzie!

21.02.2013, godz. 11.45     
Goryl Śnieżek w Barcelonie
2011 | 89' | Hiszpania | reż. Andrés G. Schaer
Bohaterem filmu jest wyjątkowy mieszkaniec ogrodu zoologicznego – jedyny biały goryl na świecie. Jego gęste, śnieżne futro wywołuje zachwyt wszystkich dzieci, ale dla innych człekokształtnych lokatorów zoo małpiszon-albinos jest źródłem wstydu. Odtrącony i wyszydzany przez swoich ziomków, dzielny biały goryl postanawia wyruszyć w sekretną misję do samego serca wielkiego miasta, gdzie rezyduje wszechwładna wróżka, która jako jedyna może przemienić go w zwykłego goryla.

(UA)

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież