Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
niedziela, 07 marca 2021 22:10
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
Siatkarze Trefla w ostatnim meczu rundy zasadniczej PlusLigi pokonali
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Felix Meseck - słynny gdański rysownik
poniedziałek, 01 marca 2021 13:24
Felix Meseck - słynny gdański rysownik
Felix Meseck urodził się w Gdańsku pod koniec XIX wieku, w 1883

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydencki urobek

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
czwartek, 02 czerwca 2016 20:16

altRok P. Adamowicza w oświadczeniu majątkowym: zamiast 7 mieszkań 2, nadal około 300 tys. zł z pracy publicznej.Paweł Adamowicz ma jedno własne mieszkanie, a całkiem niedawno było ich siedem. To lokal o powierzchni 83,3 m kw. i wartości 498 947 zł. Wspólnie z małżonką zaś drugie – o powierzchni 67,1 m kw. i wartości 410 tys. zł. Prezydent Gdańska zainwestował też w inne nieruchomości. Może poszczycić się działką o powierzchni 1207 m kw. i wartości 150 tys. zł oraz 1,5 ha gruntu wartego 45 tys. zł.


Gdański włodarz gromadził pokaźne środki finansowe. Samodzielnie odłożył 80 tys. zł., a wspólnie z małżonka kolejne 140 tys. zł. Na koncie ma też 6 tys. Euro, 2 tys. USD i 600 CHF.  W portfelu inwestora też jest nieźle. Jego papiery wartościowe funduszy inwestycyjnych, które nabył wspólnie z małżonką mają wartość 629,8 tys. zł.


Z dywidendy uzyskanej  z tytułu posiadanych akcji w 2015 roku uzbierało mu się 71,6 tys. zł, a ze zbycia akcji kolejne 26,2 tys. zł.
Prezydent Gdańska z tytułu pracy na rzecz mieszkańców nadmotławskiego grodu otrzymał w ub.r. 160 766 zł. By zrekompensować sobie trud opieki nad komunalnym majątkiem pobrał dodatkowe 130 052 zł zasiadając w radach nadzorczych Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.  


GPEC to spółka komunalna. Jest w Polsce wiodącą spółką w Grupie Kapitałowej Stadtwerke Leipzig, która jest częścią komunalnego holdingu Die Leipziger Gruppe, czyli LVV (Die Leipziger Versorgungs- und Verkehrsgesellschaft mbH) z saksońskiego Lipska. Gmina Miasta Gdańsk ma bowiem w GPEC 16,34 proc. udziałów, a w rękach lipskiej spółki miejskiej Stadtwerke Laipzig GmbH jest 83,66 proc. akcji przedsiębiorstwa.


Przewodniczącym Rady Nadzorczej GPEC sp. z o.o. prezydent Adamowicz pozostaje niezmiennie od 2005 r., w którym to roku odsprzedanie większości miejskich udziałów w tym komunalnym przedsiębiorstwie innej komunalnej spółce, tyle, że z „enerdowskiego” Lipska, nazywano prywatyzacją.
Zasiadanie w radach nadzorczych to splendor i źródło profitów.


Burkhard Jung (SPD) burmistrz Lipska może być zadowolony z pozytywnych dla mieszkańców jego miasta skutków transakcji w Gdańsku. Mniej może jest zadowolony z zasobności własnego portfela bo daleko mu do gratyfikacji z tytułu nadzoru nad częścią komunalnego mienia   swojego partnera w biznesie ogrzewania miasta Pawła Adamowicza. Dr Burkhard Jung, nadburmistrz Lipska, nadzorujący  holding LVV, z ponad 4 mld euro obrotu, zarządzający spółkami komunalnymi miasta, otrzymuje z tego tytułu rocznie symboliczne... 1850 euro ryczałtu.


Prezydent Gdańska podpiera się w gromadzeniu majątku kredytami. I to kłopotliwymi, bo we frankach szwajcarskich. Do spłaty pozostała prezydentowi równowartość 295 tys. CHF. Ale i tak radzi sobie nieźle i gdańszczanie mogą być chyba zadowoleni…z operatywności swego prezydenta.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież