Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Majątki gdańskich i sopockich włodarzy

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
środa, 08 czerwca 2016 11:47

Na łamach „Gazety Gdańskiej” ciąg dalszy oświadczeń majątkowych trójmiejskich samorządowców za rok 2015. Zastępcy prezydentów, skarbnicy, sekretarze miast zarabiają na pracy w magistracie, za zasiadanie w radach nadzorczych oraz na wynajmie mieszkań naprawdę duże pieniądze.


Zastępca prezydenta Adamowicza ds. polityki przestrzennej Wiesław Bielawski zatrudniony jest w Urzędzie Miejskim. Dzięki umowie o pracę w gdańskim magistracie wiceprezydent w ubiegłym roku zarobił ponad 190 tys. zł. Wiesław Bielawski zasiada również w radach nadzorczych spółek TBS „Motława” oraz GIK jako przedstawiciel Gminy Miasta Gdańska i z tego tytułu w 2015 roku osiągnął dochód wynoszący ponad 111 tys. zł. Ponadto zawarł umowę-zlecenie z Politechniką Gdańską, co przyniosło mu 2 tys. zł. Kolejna umowa-zlecenie zawarta ze spółką Granaria Development, która zaangażowana jest w modernizację Wyspy Spichrzów, dała Wiesławowi Bielawskiemu 8 tys. zł zarobku. Wiceprezydent ma oszczędności w wysokości 56 tys. zł, co stanowi wspólność majątkową małżeńską, a także wkład własny w kasie zapomogowo-pożyczkowej o wartości ok. 7 tys. zł. Ponadto zastępca Pawła Adamowicza ma 3 polisy ubezpieczeniowe w AVIVIE. Jeśli chodzi o nieruchomości Wiesław Bielawski jest współwłaścicielem (wspólność majątkowa małżeńska) domu o pow. 240,55 m2, który, wraz z obiektami towarzyszącymi, wart jest 378 tys. zł. Wiceprezydent jest również współwłaścicielem 38/96 części działki o pow. 955 m2, domu wielorodzinnego o pow. ok. 485 m2 i lokalu użytkowego o pow. 104 m2, których łączna wartość wynosi ok. 250 tys. zł. Wiesław Bielawski wraz z żoną posiadają dwa samochody osobowe, warte łącznie ok. 85 tys. zł, oraz motocykl warty ok. 30 tys. zł. Zastępca prezydenta Gdańska ma także zobowiązania finansowe – kredyt na zakup i dokończenie budowy domu na sumę 240 tys. zł (do spłaty, wedle oświadczenia z 28 kwietnia 2016 r., pozostało ponad 112 tys. zł), kredyt na roboty budowlane na nieruchomości domu mieszkalnego w wys. 30 tys. zł (do spłaty pozostało ponad 17 tys. zł), linię kredytową w wys. 30 tys. zł oraz pożyczkę z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w wys. ok. 20 tys. zł (do spłaty pozostało ok. 14 tys. zł).


Zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej Andrzej Bojanowski dzięki umowie o pracę w Urzędzie Miasta zarobił ponad 203 tys. zł. Ponadto uzyskał 670 zł dochodu z Urzędu Miejskiego. Wiceprezydent zasiada również w radach nadzorczych Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A., a także Biura Inwestycji Euro 2012 sp. z o.o. jako przedstawiciel miasta, co dało mu w 2015 r. dochód o łącznej wartości ponad 96 tys. zł. Zastępca prezydenta ma 3 tys. zł i 500 euro oszczędności. Andrzej Bojanowski posiada również polisy ubezpieczeniowe opiewające na łączną kwotę ok. 316 tys. zł, a także papiery wartościowe z tytułu PAK PRO na kwotę ponad 12 tys. zł oraz wkład własny zgromadzony w Pracowniczej Kasie Zapomogowo-Pożyczkowej wynoszący ponad 12 tys. zł. Wiceprezydent jest właścicielem połowy jednorodzinnego szeregowca o pow. 229 m2 wraz z działką, którego wartość oszacowano na 550 tys. zł. Jest to rozdzielność majątkowa małżeńska wynikająca z aktu notarialnego umowy zakupu domu. Analogicznie wygląda sytuacja z działką budowlaną o pow. 618 m2, na której stoi rzeczony dom. Andrzej Bojanowski posiada również samochód osobowy o wartości 38 tys. zł. Zobowiązania finansowe wiceprezydenta to m.in. kredyt budowlano-hipoteczny na wydatki mieszkaniowe w wys. 650 tys. zł (do spłaty pozostało, na dzień 31 grudnia 2015 r., bez odsetek, ponad 611 tys. zł), pożyczka mieszkaniowa w Urzędzie Miejskim na kwotę 20 tys. zł (do spłaty ponad 6 tys. zł bez odsetek) oraz pożyczka z kasy zapomogowo-pożyczkowej w Urzędzie Miejskim na 10 tys. zł (do spłaty 1 tys. zł bez odsetek, stan z 31 grudnia 2015 r.).


Zastępca prezydenta Adamowicza ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak dzięki umowie o pracę w Urzędzie Miejskim zarobił ponad 170 tys. zł. Ponadto uzyskał dochód wynoszący niespełna 3 tys. zł z Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (umowa o pracę). Osiągnął również dochód wynoszący ponad 700 zł z funduszu socjalnego. Wiceprezydent ma ok. 19 tys. zł oszczędności, co jest częścią wspólności majątkowej małżeńskiej. Wraz z żoną jest także właścicielem mieszkania o pow. 90,8 m2, które warte jest 355 tys. zł i dwóch samochodów osobowych o łącznej wartości ok. 30 tys. zł. Piotr Grzelak ma zaciągnięty kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w kwocie ponad 318 tys. zł (pod koniec grudnia zeszłego roku do spłaty pozostało jeszcze ponad 297 tys. zł).


Zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk w gdańskim magistracie w ramach umowy o pracę zarobił ponad 189 tys. zł. Ponadto w ramach umów-zleceń, praw autorskich i innych źródeł dochodu uzyskał łącznie ponad 2,8 tys. zł. Wiceprezydent ma oszczędności w wysokości ponad 18 tys. zł, które stanowią wspólność majątkową małżeńską. Ponadto jest posiadaczem 50% mieszkania o pow. 55,4 m2, wartego 300 tys. zł, tytuł prawny: spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu – współwłasność małżeńska oraz mieszkania o pow. 71,6 m2, komórki lokatorskiej (2,7 m2) i udziału w części wspólnej nieruchomości (13,62 m2) o łącznej wartości ponad 446 tys. zł, które również stanowi wspólność majątkową małżeńską. Piotr Kowalczuk i jego żona są właścicielami samochodu osobowego o wartości ponad 20 tys. zł. Wiceprezydent ma również kredyt mieszkaniowy na sumę 416 tys. zł (stan z 31 grudnia 2015 r. – do spłaty ponad 411 tys. zł bez odsetek).


Skarbnik Miasta Gdańska Teresa Blacharska zarobiła w Urzędzie Miejskim w zeszłym roku ponad 192 tys. zł. Uzyskała również ponad 68 tys. zł emerytury. Ponadto uzyskała dochody z zasiadania w radach nadzorczych Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku sp. z o.o. i Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 jako przedstawiciel miasta. Z tego tytułu łącznie uzyskała ponad 86 tys. zł. Zasoby pieniężne skarbnik Gdańska to lokaty bankowe opiewające na kwotę ponad 286 tys. zł (wspólność majątkowa małżeńska), ponad 105 tys. zł na subfunduszu gotówkowym Arka BZ WBK (wspólność majątkowa małżeńska) oraz wkłady w kasie zapomogowo-pożyczkowej w Urzędzie Miejskim w kwocie prawie 5 tys. zł, co stanowi własność indywidualną. Teresa Blacharska jest wraz z mężem właścicielką domu o pow. 64,8 m2 wartego 180 tys. zł, działki budowlanej pod ten dom o pow. 700 m2 oraz działki przynależnej do działki (łącznie warte są 40 tys. zł), a także mieszkania o pow. 62,4 m2 wartego 320 tys. zł (współwłasność małżeńska – spółdzielcze prawo własności). Ponadto skarbnik i jej małżonek posiadają samochód warty ponad 102 tys. zł. Teresa Blacharska ma, wraz z mężem i córką, zaciągnięty kredyt hipoteczny, na mieszkanie dla córki, na sumę 140 tys. zł (zaciągnięty w 2005 r.; stan z 31 grudnia 2015 r. – do spłaty ponad 17 tys. zł).


Sekretarz Miasta Gdańska Danuta Janczarek uzyskała ze względu na swoją funkcję w gdańskim magistracie dochód w wysokości ponad 191 tys. zł. Ponadto wzięła udział w pracach wyborczych (Krajowe Biuro Wyborcze w Gdańsku) dzięki czemu zarobiła ponad 3 tys. zł, a także otrzymała emeryturę w wysokości ponad 60 tys. zł. Sekretarz zasiada także w radzie nadzorczej Zakładu Utylizacji sp. z o.o. Gdańsk jako przedstawiciel miasta i z tego tytułu osiągnęła dochód ponad 40 tys. zł. Już w pierwszym punkcie oświadczenia Danuta Janczarek zaznacza, że elementy wymienione w oświadczeniu są jej własnością osobistą. Jeśli chodzi o oszczędności sekretarz Gdańska zgromadziła ponad 292 tys. zł. Ma również polisę ubezpieczeniową na życie na kwotę ok. 10,2 tys. zł. Danuta Janczarek jest właścicielką domu o pow. 213,9 m2 i działki pod budowę tegoż domu o łącznej wartości ok. 800 tys. zł i mieszkania o pow. 48 m2 i wartości ok. 130 tys. zł. Sekretarz nie ma zobowiązań finansowych prócz posiadanych kart kredytowych i limitu kredytowego na koncie.


Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek jest zatrudniony w Stoczni Gdańskiej na stanowisku doradcy zarządu, co przyniosło mu w zeszłym roku ponad 183 tys. dochodu. Ponadto przewodniczący RMG otrzymał, jak każdy radny, dietę w wysokości ponad 32 tys. zł. Bogdan Oleszek ma 120 tys. zł oszczędności, mieszkanie o pow. 49,6 m2 warte 220 tys. zł (własnościowe spółdzielcze) oraz nieruchomość o pow. 1250 m2 wartą 150 tys. zł. Przewodniczący ma samochód osobowy z 2011 roku warty ponad 10 tys. zł. Bogdan Oleszek nie ma kredytów i zobowiązań pieniężnych powyżej 10 tys. zł.


Dla porównania przyjrzyjmy się oświadczeniom majątkowym władz Sopotu. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski z tytułu sprawowanej funkcji w Urzędzie Miejskim zarobił w zeszłym roku ponad 160 tys. zł. Ponadto prezydent jest członkiem rady nadzorczej portu lotniczego w Gdańsku, co przyniosło mu dochód wynoszący ponad 41 tys. zł, a także członkiem rady nadzorczej spółki Atom Trefl Sopot z czego uzyskał ponad 1,7 tys. zł wynagrodzenia. Prezydent zawarł także umowę o dzieło z Sopocką Szkołą Wyższą, co dało mu dochód w wysokości ponad 3,8 tys. zł. Jacek Karnowski wynajmował również mieszkanie i z tego tytułu uzyskał ponad 2,2 tys. zł. Prezydent Sopotu posiada 115 tys. zł oszczędności, jest posiadaczem połowy mieszkania własnościowego spółdzielczego o pow. 45 m2 i wartości 300 tys. zł. Ma także mieszkanie (własność hipoteczna) o pow. 58,3 m2, którego wartość wynosi 350 tys. zł. Mienie ruchome warte powyżej 10 tys. zł to w przypadku Jacka Karnowskiego łódź żaglowa warta 15 tys. zł, która jest w połowie jego własnością. Prezydent Sopotu spłaca także kredyt na zakup lokalu mieszkalnego (na dzień 31 grudnia 2015 r. pozostało do spłaty ok. 63 tys. euro).


Wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski z racji swojej funkcji z Urzędu Miejskiego uzyskał dochód w wysokości ponad 135 tys. zł. Ponadto wiceprezydent jest członkiem rady nadzorczej spółki EKO Dolina i dzięki temu zarobił ponad 38 tys. zł. Ponadto wiceprezydent uzyskał ponad 2 tys. z umowy-zlecenia, a także 24 tys. zł wynikające z najmu nieruchomości, które są majątkiem odrębnym współmałżonka. Marcin Skwierawski ma 220 tys. zł oszczędności, które stanowią współwłasność małżeńską, a także 250 dolarów i 150 euro. Wiceprezydent nie posiada nieruchomości i nie ma zobowiązań finansowych, jest natomiast właścicielem samochodu osobowego z 2006 roku.


Wiceprezydent Sopotu Joanna Cichocka-Gula za pracę na tym stanowisku otrzymała ponad 141 tys. zł. Ponadto wiceprezydent z tytułu tantiem autorskich z ZAIKS-u otrzymała 1,2 tys. zł. Joanna Cichocka-Gula nie posiada oszczędności, ma za to mieszkanie o pow. 85 m2 o wartości 300 tys. zł, które jest współwłasnością małżeńską. Wiceprezydent posiada samochód osobowy z 2010 r. Nie ma zobowiązań finansowych powyżej 10 tys. zł.


Skarbnik Miasta Sopotu Mirosław Goślicki dzięki stanowisku w magistracie uzyskał dochód wynoszący ponad 144 tys. zł. Ponadto skarbnik jest członkiem rady nadzorczej spółki Hala Gdańsk – Sopot, co przyniosło mu nieco ponad 40 tys. zł zarobku. Mirosław Goślicki wynajmował również mieszkanie co dało mu ponad 19 tys. zł dochodu. Skarbnik Sopotu ma ponad 212 tys. zł i 788 franków szwajcarskich oszczędności. Jest posiadaczem 1/4 domu o pow. 80 m2 oraz działki, na której stoi ów dom wartych łącznie 200 tys. zł (spadek po ojcu) i dwóch mieszkań: o pow. 71 m2 wartego 355 tys. zł  (odrębna własność do lokalu) oraz o pow. 63,8 m2o wartości 325 tys. zł (spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu). Mirosław Goślicki posiada samochód wart ok. 45 tys. zł. Ponadto ma zaciągnięty kredyt na zakup mieszkania na kwotę ponad 302 tys. zł (do spłaty ponad 76 tys. franków szwajcarskich).


Sekretarz Miasta Sopotu Wojciech Zemła zarobił za pracę na tym stanowisku kwotę ponad 154 tys. zł. Sekretarz posiada oszczędności w wysokości ponad 39 tys. zł oraz polisę na życie o wartości wykupu ponad 70 tys. zł. Stanowią one wspólność majątkową małżeńską. Wojciech Zemła ma mieszkanie o pow. 68 m2 o wartości ok. 350 tys. zł oraz lokal mieszkalny o pow. 49,98 m2 z miejscem garażowym warte łącznie 327 tys. zł. Obie nieruchomości to współwłasność małżeńska. Sekretarz Sopotu posiada także dwa samochody osobowe. Ma także kredyt mieszkaniowy na 177 tys. zł (saldo kapitału po spłacie – ponad 137 tys. zł).


Przewodniczący Rady Miasta Sopotu Wieczesław Augustyniak jest emerytowanym nauczycielem akademickim i w ubiegłym roku otrzymał nieco ponad 41 tys. zł emerytury. Ponadto uzyskał dietę radnego w kwocie ponad 23 tys. zł. Przewodniczący RMS ma 290 tys. zł oszczędności. Posiada również mieszkanie (spółdzielcze własnościowe) o pow. 59,6 m2 warte 400 tys. zł oraz garaż warty 25 tys. zł. Nieruchomości stanowią małżeńską wspólność majątkową. Wieczesław Augustyniak nie ma zobowiązań finansowych powyżej 10 tys. zł.


GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież