Jujka grafik czasów » Dzienniczek z numerem 2934. Ostatni którym Zbyszek Jujka podzielił się z publicznością. Rysował swoj... SLD na Pomorzu w cieniu J. Senyszyn » W sobotę na posiedzenie pomorskiej rady wojewódzkiej SLD przyjedzie Włodzimierz Czarzasty. Pokwituje... Antoni Szymański: Technologia a relacje międzyludzkie i demografia » Z Antonim Szymańskim, posłem III kadencji, senatorem VI i IX kadencji, działaczem katolickim rozmawi... Opóźniony powrót tramwaju na Stogi » 15 listopada miał zostać przywrócony ruch tramwajów do ulicy Zimnej na Stogach. Tego terminu nie uda... Drożdżówki gdańskie - za 7500 zł z budżetu » Za 7500 złotych z budżetu miasta prezydent Gdańska kupiła 2500 drożdżówek, które rozdawała razem ze ... Gdańskie Amazonki dyżurują w siedzibie NFZ » W środę 20 listopada, w ramach kolejnej „Środy z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddziału Woj... W tygodniku „Sieci”: Wszyscy chcą dopaść Dudę » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” przygląda się startującemu właśnie wyścigowi do Pałacu Prezydencki... Urzędnicza madrycka eskapada dozwolona. El Clásico? » Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa korupcji w sponsorowanym przez kontrahenta Miasta Gdańsk... Zmarł Zbigniew Jujka » Zmarł Zbigniew Jujka, popularny gdański karykaturzysta i dziennikarz. Miał 84 lata. Zbigniew Jujka u... Oświadczenie dr Karola Nawrockiego po materiale TVN » Dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, w związku z emisją materiału „Naziol, kibol, ...
Reklama
Drożdżówki gdańskie - za 7500 zł z budżetu
środa, 20 listopada 2019 21:28
Drożdżówki gdańskie - za 7500 zł z budżetu
Za 7500 złotych z budżetu miasta prezydent Gdańska kupiła 2500 dro ...
Znakomita trzeci tercja dała LOTOS PKH wygraną nad liderem!
wtorek, 19 listopada 2019 20:00
Znakomita trzeci tercja dała LOTOS PKH wygraną nad liderem!
Hokeiści Lotos PKH pokonali na wyjeździe lidera tabeli JKH GKS Jastr ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Henryk Cześnik: Odkrywanie ducha
piątek, 15 listopada 2019 16:24
Henryk Cześnik: Odkrywanie ducha
O życiu i twórczości z prof. Henrykiem Cześnikiem rozmawia Stanis ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Od lipca w Gdańsku będziemy segregować szkło

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 08 czerwca 2016 12:00

Już od 1 lipca w życie wchodzą nowe przepisy – gdańszczanie, oprócz rozdzielania śmieci na suche i mokre, będą segregować także szkło. Decyzja ta była zapowiadana już od lutego zeszłego roku, a ostatecznie potwierdzona została uchwałą Rady Miasta Gdańska z 31 marca 2016 roku. Segregacja szkła nie jest kaprysem magistratu – to wymóg narzucony przez Unię Europejską.


Dotychczas na terenie Gdańska obowiązywała segregacja śmieci tzw. mokrych i suchych. Od 1 lipca dojdzie kolejna „kategoria” odpadów, które należy segregować, a mianowicie szkło. Gdańszczanie, którzy segregują śmieci już teraz, nie muszą martwić się o oświadczenia, deklaracje, czy wzrost kosztów.

– Wszyscy ci mieszkańcy, którzy dzisiaj segregują śmieci nie będą musieli składać żadnych dodatkowych deklaracji, natomiast dodatkowo będą musieli wprowadzić tą selekcję, segregację szkła – powiedział 31 marca 2016 r. podczas sesji Rady Miasta Gdańska wiceprezydent Piotr Grzelak, gdy podejmowano uchwałę regulującą m.in. segregację szkła.

Deklaracje muszą zmienić właściciele tzw. nieruchomości niezamieszkałych, czyli siedzib firm, instytucji etc. Będą oni musieli zamówić dodatkowe pojemniki na szkło.


Od 1 lipca w Gdańsku pojawią się nowe, zielone, pojemniki lub worki – w zależności od tego czy mieszkamy w budynku wielorodzinnym, czy też w domu jednorodzinnym. Gdańszczanie mieszkający w domach jednorodzinnych na początku otrzymają 6 worków, a za każdy odebrany worek ze szkłem dostaną nowy. Na osiedlach i przy budynkach wielorodzinnych w altanach śmietnikowych pojawią się zielone pojemniki.


Do nowych pojemników i worków można będzie wrzucać szkło bezbarwne i kolorowe. Należy pamiętać, że szklane odpady powinny być niepotłuczone i opróżnione z zawartości. Ze szklanych opakowań trzeba także będzie zdejmować nakrętki i gumowe uszczelki. Do pojemników i worków na szkło można będzie wrzucać m.in. butelki, słoiki, wykonane ze szkła opakowania po kosmetykach, jedzeniu oraz napojach. Przedmioty i materiały, których nie można będzie wrzucać do nowych kontenerów i worków to m.in. szkło stołowe, fajans, porcelana i ceramika, lustra, szkło: żaroodporne, okienne, okularowe, żarówki, jarzeniówki, ekrany, termometry, znicze, szyby samochodowe.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gdańska pojemniki na szkło będą myte 1 raz do roku.


Źródło: czystemiasto.gdansk.pl


Karolina RabiejInne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież