Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Noc Bibliotek" w PBW pod znakiem retro

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 czerwca 2016 20:55

W sobotę 4 czerwca w całej Polsce odbywała się akcja "Noc Bibliotek". W akcji uczestniczyła m.in. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku."Noc Bibliotek" to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, której celem jest promowanie czytelnictwa i bibliotek jako najbardziej dostępnych instytucji kultury, często jedynych w małych miejscowościach, gdzie nie ma teatrów, kin, muzeów, galerii i filharmonii. Dla bibliotek była to okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów, do wymyślenia działań artystycznych, edukacyjnych, a nawet rozrywkowych, których punktem wyjścia jest książka i które zachęcają do czytania wszystkich – od przedszkolaka do emeryta. Tegoroczna "Noc Bibliotek" odbywała się pod hasłem "Wolno czytać!". W Gdańsku w "Nocy Bibliotek" wzięła udział Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, w której akcja odbywała się w dużej mierze w stylu retro.


altalt

Zajęcia z kaligrafii


alt

Wizyta w Muzeum Oświaty Pomorskiej


alt

Dla dorosłych przygotowano stoiska ze starymi komputerami


- Nasz placówka po raz pierwszy wzięła udział w "Nocy Bibliotek" - powiedziała Ola Kirczuk, nauczyciel, bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku. - Nasza oferta była skierowana głównie do mieszkańców Wrzeszcza, okolic biblioteki. Oczywiście każda osoba zainteresowana była mile widziana. Ofertę przygotowaliśmy dla starszych, młodszych i najmłodszych. Dla najstarszych mieliśmy przygotowane stare komputery ze starymi grami, wśród których była kultowa gra "Super Mario". Dla dzieci przygotowaliśmy warsztaty kaligrafii czyli ładnego pisania, w których bardzo chętnie brali udział również rodzice. Było duże zainteresowanie bo pisało się obsadką ze stalówką, którą maczało się w atramencie. Oczywiście nie brakowało kleksów. Najmłodsze dzieci odwiedziły Muzeum Oświaty Pomorskiej i wzięły udział w grze bibliotecznej podczas której rozwiązując różne zadania poznawały tajemnice biblioteki. Dużym powodzeniem cieszył się kurs esperanto.


alt

I zadnie w grze bibliotecznej - ułożenie książek w odpowiednim porządku


alt

Kolejne zadanie - dopasowanie tytułów książek do odpowiedniego działu


alt

Ostatnim zadaniem było przejście labiryntu


O 21.30 we wszystkich placówkach uczestniczących w "Nocy Bibliotek" odbył się pokaz filmu "Magiczne drzewo" na podstawie książki Andrzeja Maleszki.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież