Wykaż się emPATIą - zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku » W sobotę, 1 października, rusza akcja pod hasłem „Podaruj życie Patrycji i innym” zainicjowana przez... Gdynia E(x)plory Week – święto nauki » Najzdolniejsi młodzi naukowcy i innowatorzy sportu będą gośćmi Gdynia E(x)plory Week, który odbędzie... Zmarła Eleonora Jagaciak Baryłko » W wieku 91 lat zmarła Eleonora Jagaciak Baryłko. Należała do grona ostatnich malarek-przedstawiciele... Jubileusz 25-lecia Pracodawców Pomorza » Jedna z najstarszych organizacji pracodawców w Polsce – Pracodawcy Pomorza – obchodzi jubileusz 25-l... Kacper Płażyński złożył do Rady Miasta Gdańska skargę na działanie pre... » Kacper Płażyński, syn Macieja Płażyńskiego, złożył do Rady Miasta Gdańska pismo, w którym składa ska... Wystawa Konkursu „Potok Sztuki” » Nowa, bardzo cenna inicjatywa gdańskich środowisk twórczych „Pomorskie Biennale Sztuki Młodych - Pot... Po XXIX sesji Rady Miasta Gdańska: będzie Aleja Macieja Płażyńskiego, ... » Podczas sesji Rady Miasta Gdańska radni zdecydowali m.in., że powstanie Aleja im. Macieja Płażyńskie... Festiwal Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci w Gdyni » Gdynia na cztery dni staje się centrum filmowej, radiowej i naukowej debaty o naszej najnowszej hist... Gdańszczanie zadecydowali które projekty zostaną zrealizowane w ramach... » W ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 mieszkańcy Gdańska decydowali o rozdysponowaniu 12,5 mln zł – 1... 77 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów... » Uroczystym apelem, modlitwą oraz złożeniem wieńców pod ścianą pamięci w kwaterze Armii Krajowej na c...
Reklama

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 08 grudnia 2013 18:42

Stabilizuje się sytuacja pogodowa na Pomorzu, ale nadal 12 tys. odbiorców pozostaje bez prądu. Systematycznie poprawiają się warunki pogodowe w województwie pomorskim. Wiatr osłabł i wieje już ze średnią prędkością ok. 20 km/h, w porywach do 65 km/h. Podobnie siła wiatru kształtować się powinna w niedziele 8 grudnia w godzinach wieczornych i nocnych.


Jak informuje Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody pomorskiego, największym problemem wciąż pozostają zerwane linie energetyczne. Bez prądu, według danych przekazanych do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, pozostaje obecnie około 12 tys. odbiorców. Najwięcej awarii występuje w powiatach kartuskim i bytowskim. Uszkodzenia są jednak na bieżąco usuwane, a warunki pogodowe powinny sprzyjać energetykom. Liczba awarii powinna systematycznie spadać. Dane dotyczące aktualnej sytuacji oraz prognozowany czas naprawy dostępne są na stronie internetowej Energa Operator.

http://www.energa-operator.pl/wylaczenia/wylaczenia_biezace.xml


Poprawia się również sytuacja hydrologiczna. W kilku nadbałtyckich miejscowościach przekroczone są stany ostrzegawcze, jednak również tu obserwowane są tendencje spadkowe. Sytuacja taka nie powinna powodować zagrożenia, tym bardziej, że według prognoz wiatr wiejący z kierunku północno-zachodniego skręcał będzie do południowego. WCZK nie otrzymało dotąd informacji o podtopieniach.


Przejezdne są również wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie. Ewentualne utrudnienia występować mogą na drogach lokalnych. Synoptycy zapowiadają na niedzielne popołudnie i wieczór opady śniegu i marznącego deszczu. Na drogach może występować gołoledź. Apelujemy więc do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Wła-49Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Galeria Sztuki Gdańskiej


p1250166.jpg

Sport w Szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam