Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze... Charytatywne kolędowanie z Arką Noego dla pierwszego hospicjum dla dzi... » 9 stycznia w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku odbyło się zorganizowane przez Muzeum II Wojny Ś...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Fundusz Stypendialny MENTOR - pomoc dla zdolnych w trudnej sytuacji materialnej

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 08 listopada 2013 13:30

Od 12 listopada rusza program „Gdański Fundusz Stypendialny MENTOR”. - Dzieci i młodzież znajdujące się w trudnej sytuacji rodzinnej, ekonomicznej i społecznej często nie przebijają się. Trzeba im podać rękę i umożliwić kształtowanie intelektu - podsumował Prezydent Paweł Adamowicz, główny inicjator idei.


7 listopada w Urzędzie Miejskim w Gdańsku zostało podpisane porozumienie dotyczące współpracy w ramach Funduszu Stypendialnego MENTOR.

Pod programem tym podpisali się:
Paweł Adamowicz – inicjator powstania Gdańskiego Funduszu Stypendialnego Mentor, Ewa Kamińska – w imieniu Gminy Miasta Gdańska, Marianna Sitek-Wróblewska – prezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, profesor Anna Machnikowska – w imieniu Uniwersytetu Gdańskiego, profesor Bożena Pawlak – prezes Gdańskiej Fundacji Oświatowej.


- Od 10 lat funduje stypendia. Obecnie z własnych środków dofinansowuje 4 osoby, 3 gimnazjalistów i jedną studentkę. Postanowiłem zaangażować w projekt Gdańską Fundację Innowacji Społecznej, która prowadzi między innymi rodzinne domy dziecka - tłumaczył prezydent.


alt


Program „Gdański Fundusz Stypendialny MENTOR” umożliwi rozwój uczniom i studentom posiadającym pomysł na siebie, a nie mogących go zrealizować z powodu trudnej sytuacji materialnej. Oprócz środków finansowych otrzymają także wsparcie merytoryczne oraz praktyczną możliwość realizacji swoich projektów.


Przez 10 miesięcy kierowani będą przez mentorów posiadających wiedzę w danej dziedzinie.
- Chcemy zaangażować studentów do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby mogli pomóc młodszym kolegom w realizacji ich marzeń - w imieniu Uniwersytetu Gdańskiego poinformowała profesor Anna Machnikowska.


Wysokość stypendium wynosi 140 zł dla uczniów oraz 380 zł dla studentów.


W roku 2013/2014 planowane jest przyznanie 15 dotacji. Ilość ta ma być sukcesywnie podnoszona, jednak zależne jest to od posiadanych funduszy.
- Szukamy radykalnie innej formuły. Chcemy zaprosić Gdańszczan, aby fundowali stypendia. W przeliczeniu cały koszt pomocy dla ucznia to tylko 1 400 zł. Pamiętajmy, że jest to przedsięwzięcie na lata - apelował prezydent.


Kandydat ubiegający się o stypendium powinien spełnić następujące wymagania:
posiadać pomysł i chcieć go zrealizować
- uczyć się lub studiować
- mieć od 7 do 26 lat
- być w trudnej sytuacji materialnej, rodzinnej i społecznej.

Wnioski będą przyjmowane od 12 listopada do 15 grudnia.

Kolejnym etapem będą rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami przewidziane w okresie od 2 do 31 stycznia 2014 roku. Kryteria dodatkowo brane pod uwagę to cel i jakość projektu, wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia. Cały projekt ma ruszyć 1 lutego 2014 roku i obejmować swoim zakresem kolejne 10 miesięcy.

Wszelkie informacje o program „Gdański Fundusz Stypendialny MENTOR” dostępne będą na stronie internetowej www.fundusz-mentor.pl (od 12 listopada) lub w Biurze Funduszu mieszczącym się na ul. Gościnnej 14 (Gdańsk Orunia), tel.: 58304 99 56, e-mail: m.frieske@gfis.p.
 - Nie traktujemy pomysłu jako problem, lecz jako wyzwanie - podkreśliła Marianna Sitek-Wróblewska, współzałożycielka Fundacji.
ŻS

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież