Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze... Charytatywne kolędowanie z Arką Noego dla pierwszego hospicjum dla dzi... » 9 stycznia w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku odbyło się zorganizowane przez Muzeum II Wojny Ś...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Konferencja "Europa z widokiem na przyszłość"

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 listopada 2013 20:25

7 listopada rozpoczęła się II międzynarodowa konferencja "Europa z widokiem na przyszłość". Na konferencji zostaną poruszone tematy partnerstwa krajów wschodniej Europy i Unii Europejskiej.Na konferencję zjechali analitycy, eksperci ds. wschodnich, dyplomaci i politycy z Polski, Litwy, Rosji, Niemiec, Gruzji i innych państw, publicyści dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia” oraz kwartalnika „New Eastern Europe”, wydawanego przez Europejskie Centrum Solidarności oraz Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego. Konferencja tłumaczona jest jednocześnie na język polski, rosyjski i angielski. Konferencja ma formułę okrągłego stołu, a krótkie wystąpienia wprowadzające ekspertów mają na celu zachęcenie do szerokiej dyskusji wszystkich uczestników konferencji. Grono zagranicznych panelistów debat tworzą m. in. Leonidas Donskis, litewski filozof, eseista, poseł do PE, Ghia Nodia, gruziński analityk, b. minister edukacji i nauki, Manuel Sarrazin, niemiecki polityk, poseł do PE, Nilgün Arisan Eralp, turecka ekspertka ds. Unii Europejskiej i Marc Pierini, unijny dyplomata, b. ambasador UE w Tunezji, Libii, Syrii i Maroku.

Konferencję „Europa z widokiem na przyszłość” zainaugurowała debata poświęcona współczesnej Rosji pod rządami Władimira Putina. Pretekstem do dyskusji jest publikacja, będąca zapisem korespondencji Adama Michnika z Michaiłem Chodorkowskim, osadzonym w więzieniu najbogatszym niegdyś magnatem Rosji. Wokół wydanej w tym roku „Sprawy Chodorkowskiego” dyskutowali współautor książki, rosyjski publicysta Aleksander Pumpiański, Władimir Kara-Murza z Instytutu Współczesnej Rosji założonego przez Michaiła Chodorkowskiego i Wacław Radziwinowicz, publicysta, korespondent „Gazety Wyborczej” w Moskwie.

Po debacie odbyła się uroczystość wręczenia  nagrody „Ambasador Nowej Europy” dla wydawcy najlepszej publikacji dotyczącej Europy Wschodniej w 2013 roku. Nagroda  wręczana jest każdego roku autorowi, polskiemu lub zagranicznemu, najlepszej publikacji o tematyce wschodniej, dotyczącej Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji Centralnej w języku polskim, wydaną przez polskie wydawnictwo.

Na 8 listopada przewidziano konfencje pt. "Partnerstwo Wschodnie – pomysł na zbliżenie wschodnich sąsiadów z UE czy europejska wymówka?" oraz "Idealizm i realizm w unijnych politykach sąsiedztwa na Południu i Wschodzie" w których wezmą udział m. in. Leonidas Doskins, Eurodeputowany z Litwy, Wołodymyr Pawliw, przewodniczący polsko-ukraińskiego klubu dziennikarzy, Ghia Nodia, były gruziński minister edukacji, Marek Radziewion, redaktor "Nowej Jewropy". Dzień zakończy oficjalna premeria książki "Ukraiński Palimpsest. Oksana Zabużko w rozmowie z Izą Chruślińską" i dyskusją nad nią, w której wezmą udział autorki książki i Wojciech Duda, redaktor "Przeglądu Politycznego". Oksana Zabużko jest ukraińską pisarką i poetką, a Iza Chruślińska polską pisarką i dziennikarką, działaczką na rzecz współpracy polsko-ukraińskiej.

Konferencja „Europa z widokiem na przyszłość” organizowana jest przez Europejskie Centrum Solidarności we współpracy z Miastem Gdańsk, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana-Nowaka Jeziorańskiego, Fundacją Solidarności Międzynarodowej i Fundacją Heinricha Bölla. Wszystkie wydarzenia w kramach konferencji są otwarte.


Ze względu na konieczność tłumaczenia i określenia liczby odbiorników konieczne jest potwierdzenie uczestnictwa w konferencji poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie ECS lub e-mail.

Przez cały okres trwania konferencji Dwór Artusa jest zamknięty dla zwiedzających.

AK

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież