Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Trefl podtrzymał zwycięską passę
sobota, 28 listopada 2020 20:14
Trefl podtrzymał zwycięską passę
Do pięciu wygranych z rzędu wzrosła passa siatkarzy Trefla.
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Baranowska: Pasztet trafił do prokuratury

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 sierpnia 2015 18:36

Rozmowa z Magdaleną Baranowską, byłym Inspektorem ds. pasz i utylizacji w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Tczewie- Pani też pisała donosy do wojewody pomorskiego?
Magdalena Baranowska: Jakie donosy ?


- Na działalność pomorskiego wojewódzkiego lekarza weterynarii.
Magdalena Baranowska: To jakieś pomówienie.


- Z odpowiedzi wojewody i jego rzecznika wynika, że zarzuty miały charakter donosów, które się nie potwierdziły?
Magdalena Baranowska: W miesiącu czerwcu złożyłam skargę i pismo podpisane własnym imieniem i nazwiskiem na postępowanie pomorskiego wojewódzkiego lekarza weterynarii,dr. Włodzimierza Przewoskiego oraz pełniącego obowiązki powiatowego lekarza weterynarii w Tczewie Tomasza Ołtarzewskiego. W ślad za tym faktem z biura wojewody otrzymałam wiadomość z zaproszeniem na spotkanie. Miałam więc okazję raz jeszcze naświetlić zaistniałe fakty oraz przedstawić się wojewodzie Stachurskiemu osobiście.


- I co usłyszała pani od wojewody?
Magdalena Baranowska: Wojewoda, jak i osoby obecne na spotkaniu, wyraziły współczucie wobec sytuacji w jakiej się znalazłam, uznały ją za kuriozalną. Godzinna rozmowa pozwoliła mi sądzić, iż mój problem,a mówiłam wprost o mobbingu w podległej mu instytucji, nie utknie w martwym punkcie.


- A utknął?

Magdalena Baranowska: Tak. Dostałam sms-a z urodzinowymi życzeniami, ale żadnej pisemnej odpowiedzi na  pytania, których treść wskazywała na konieczność podjęcia działań kontrolnych. Poza tym tożsame w treści pismo i skargę przesłałam do głównego lekarza weterynarii, który uznał się za niekompetentnego w przedmiotowej sprawie i odesłał dokumentację do... wojewody jako zwierzchnika inspekcji weterynaryjnej na Pomorzu, ten zaś odesłał wszystko do Sądu Pracy, w którym zawisł mój pozew. Koło się zamknęło.


- Politycy lubią bagatelizować kłopotliwe sytuacje. Może dla wojewody Stachurskiego to taki drobiazg.
Magdalena Baranowska: Wojewoda pomorski na piśmie i ustnie został poinformowany o sprzecznych z prawem działaniach pana Przewoskiego także przez kilku innych byłych już powiatowych lekarzy r, a także osobiście zaangażował się w uchylenie decyzji pełniącego obowiązki powiatowego lekarza weterynarii w Tczewie Tomasza Ołtarzewskiego dotyczącej zamknięcia zakładu przetwórczego „KORAL” SA. Zatem o jakim drobiazgu można mówić mając na uwadze kilkaset miejsc w Tczewie?


- Zakład KORAL to jakiś istotny symbol?

Magdalena Baranowska: Opisałam w skardze dokładnie relacje personalne i ich tło w odniesieniu do zakładu będącego pod nadzorem inspekcji weterynaryjnej. W mojej opinii postępowanie pomorskiego wojewódzkiego lekarza weterynarii nacechowane było ocenami subiektywnymi, trudnymi do zaakceptowania u urzędnika służby cywilnej. Z powodu animozji i rozgrywek interpersonalnych nie można krzywdzić osób postronnych. Zachowanie pana Przewoskiego uważam za nieprzyzwoite.


- Nie było podstaw merytorycznych?
Magdalena Baranowska: Proszę samemu sobie odpowiedzieć na to pytanie. Wojewoda Pomorski musiał mieć realne przesłanki do żądania zmiany decyzji wydanej zakładowi. Przypomnę, że w 2012 roku miała miejsce podobna sytuacja. Wydana przez byłego powiatowego lekarza weterynarii w Tczewie Andrzeja Górzyńskiego, na wyraźne polecenie dyrektora Przewoskiego, decyzja administracyjna miała bardzo kruche podstawy prawne i w porozumieniu z głównym lekarzem weterynarii uznana została za zbyt rygorystyczną.


- Czy wojewoda przeprowadził kontrole tych różnych przypadków, skonfrontował zarzuty, ich autorów z linią lekarza wojewódzkiego?
Magdalena Baranowska: Zapewniono mnie podczas spotkania z wojewodą, że moje pytania nie pozostaną bez odpowiedzi, ale do dzisiaj nie otrzymałam żadnej informacji. Mam wrażenie, że to gra na przeczekanie konfliktu, może z powodu kalendarza wyborczego, może dlatego, że dyrektor Przewoski jest już na tym stanowisku 25 lat. Poza tym jesienią inspekcja weterynaryjna będzie obchodzić 70-lecie, wiec po co zgrzyty, Minister Plocke chętnie przyjedzie, pochwali, wygłosi laudacje, kolejny raz da się wyczuć dobre relacje na linii lekarz wojewódzki - minister, a tu taki pasztet, więc wojewoda kluczy, by nie zdenerwować swojego wpływowego partyjnego kolegi.


- Pasztet trafił do prokuratury.
Magdalena Baranowska: To zupełnie inna sprawa, której szczegółów nie znam, ale widocznie wojewoda nie mógł znaleźć innego dobrego wyjścia, by odsunąć od siebie problem, więc powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przez dyrektora Przewoskiego przestępstwa ściganego z urzędu.


- Ale ma nadal zaufanie do urzędnika, nie zawiesza go, nie wnioskuje o to do głównego lekarza weterynarii, dość zręcznie kluczy...

Magdalena Baranowska: Mam nadzieję, że główny lekarz weterynarii i wojewoda pomorski zajmą stanowisko w sprawie, bo trudno mi jest zaakceptować fakt, że żaden z Panów nie posiada kompetencji do rozpatrzenia skarg i oświadczeń. Wyrażam też przekonanie, że nikt już nie będzie ich mylił wyżej z donosami. Nawet wojewoda z partii obywatelskiej w nazwie.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież