Pomorscy uczniowie dyskutowali o tajemnicach mózgu » „Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości” to hasło III Pomorskiej Uczniowskiej Konfer... E-recepta obowiązkowa od 2020 roku » Od 8 stycznia 2020 roku recepty będą obowiązkowo wystawiane w formie e-recepty. 190 tys. mieszkańców... Karol Rabenda: Tuba propagandowa poprawia samopoczucie władz miasta » Z Karolem Rabendą, radnym klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska, wiceprezesem partii Porozumienie wicepr... Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Lotos PKH wygrał w Katowicach po karnych
piątek, 15 listopada 2019 23:11
Lotos PKH wygrał w Katowicach po karnych
Kibice w Katowicach zobaczyli "mało" hokejowy mecz, bo przez 65 minut ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pani Ewa z sopockiej Willi Klara
poniedziałek, 11 listopada 2019 16:43
Pani Ewa z sopockiej Willi Klara
Wchodziło się po starych drewnianych schodach. Na pierwszym piętrze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Strzał w dziesiątkę czyli czekoladowe echa

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 marca 2016 18:06

Mianownikiem do wspólnej zabawy i świętowania była czekolada. Organizatorzy podkreślali, że co prawda  przyjacielem kobiety są diamenty, jednak wiele kobiet uważa również, że ich przyjacielem jest właśnie czekolada … ze względu na szerokie zastosowanie, począwszy od konsumpcji po właściwości cenione w kosmetyce. Ale myliłby się ten, kto by pomyślał że sobotni wieczór płynął na piciu czekolady i plotkach.  W zaproszeniu na spotkanie „Czekolada jest (z) kobietą” można było wyczytać: „W tym wyjątkowym dniu chcemy podarować wszystkim kobietom chwilę relaksu, wytchnienia od codziennych trosk. Każda z nas niezależnie od tego czy ma lat 18, czy troszkę więcej, jest żoną, mamą, pracuje zawodowo, czy zajmuje się domem i rodziną, powinna poczuć się w dniu swojego święta, wyjątkowo. Przewidujemy mnóstwo atrakcji , a będą to przyjemności dla ciała i dla ducha. Zaprosiliśmy do współpracy wielu partnerów z myślą o tym, by wzbogacili ten wieczór”.  I tak się stało.


altaltFrekwencja
- Frekwencja była najlepszym dowodem na to, że jest potrzeba takich spotkań. Przyszło bardzo dużo pań. Atmosfera była bardzo ciepła, a oferta bogata – skusiłam się na masaż rąk czekoladą i spróbowałam skakania na trampolinie. Czekałam na losowanie nagród, jednak żadna mi nie przypadła w udziale. Na pocieszenie pozostała mi radość koleżanki, która wygrała torcik. Organizatorom należą się wyrazy uznania za to, że mają zapał do działania. Myślę że nie tak łatwo jest znaleźć sponsorów i partnerów do współpracy, nie tak łatwo wszystko zgrać, i zawsze pozostaje ta odrobina niepewności, czy wszystko zadziała jak trzeba. To był mile spędzony wieczór. Chętnie bym go powtórzyła. Może letnim wieczorem jakieś wspólne ognisko? - powiedziała Dorota Ardziejewska.


alt


alt
Życie jest jak pudełko czekoladek…

Alicja  przyszła na to kobiece spotkanie ze znajomą z Ukrainy, z Łucka. Od kilku dni pokazywała jej jak spędzają czas, jak się bawią, czym się zajmują mieszkańcy Malborka. O sobotniej imprezie mówi dziś tak: - To był niezapomniany wieczór w swojskim – babskim – gronie! Z założenia miała to być impreza kameralna, ale na szczęście zainteresowanie nią przerosło oczekiwania członkiń Stowarzyszenia Oś i oto nasze spotkanie przerodziło się w prawdziwy spektakl rozmaitych sposobów celebrowania własnej kobiecości. Wprawdzie umilkły już odgłosy gwarnej imprezy, jednak w sercu pozostał smak doznanych przyjemności… Z zachwytem patrzyłam na swoje koleżanki współtworzące miły klimat całości. Każda z nas znalazła tu, czego szukała, zarówno podczas emocji związanych z rozlosowywaniem nagród, jak i później, gdy smakowałyśmy przyrządzone specjały z czekoladą. Było słodko, wesoło i na poły świątecznie (bo niecodziennie!). Wcale się nie zdziwiłam, że wiele kobiet postanowiło odwiedzić stoisko kosmetyczek prezentujących tajniki swego warsztatu, inne z zapałem dekorowały (własnoręcznie!) torby ekologiczne przemyślnymi malunkami i niebanalnymi napisami, które – jak sądzę – długo będą przyciągały uwagę przechodniów, gdy właścicielki kolorowych arcydzieł ruszą na zakupy lub spacery. Część zgromadzonych pań z radością oddawała się ćwiczeniom gimnastycznym na prezentowanych tego wieczoru mini trampolinach. Podglądały trenerki w czasie prezentowania sposobów wykorzystania sprzętu. Większość z nas skorzystała też z darmowych badań stanu włosów i skóry głowy oraz wysłuchała rad profesjonalisty na temat ich pielęgnacji. Inne oblegały warsztat garncarski, lepiąc świąteczne precjoza.


altaltW tym wspólnie spędzonym czasie nie było końca opowieściom kobiet o ich pasjach… Wpatrywałam się z uwagą w ich zadowolone twarze i ze zdumieniem odkrywałam, że każda prezentowała inną odsłonę swej kobiecości, a jednak wszystkie były na swój sposób podobne – rozemocjonowane dobrą energią w sprzyjającym temu środowisku! Widać potrzebne są nam tego typu spotkania, aby stworzyć aurę pozwalającą wydobyć szczery uśmiech i chęć dzielenia się doświadczeniami z różnych dziedzin.


Ze spotkania wracałam zadowolona i zainspirowana wieloma pomysłami. Myślę, że wiele prawdy kryje się w przywołanym tego wieczoru stwierdzeniu Forresta Gumpa, że życie jest jak pudełko czekoladek (nigdy nie wiesz, na co trafisz) – bo naprawdę zdumiewa swoją różnorodnością i w każdym czasie (niezależnie od naszego wieku!) pozwala dokonać ciekawej metamorfozy!


altaltByło fajnie
Natalia Kazmiruk, psycholog z Łucka, przystała na propozycję Alicji i obie znalazły się w Szkole Łacińskiej. Mimo początkowych obaw, nie żałuje tego.
- Chociaż trochę mi brakowało umiejętności językowych w swobodnym porozumiewaniu, to szybko się odnalazłam na tej miłej imprezie, wśród życzliwych osób. Marzę, by w Łucku zrobić coś podobnego. Wysłałam wiele zdjęć do koleżanek i zrelacjonowałam z drobnymi szczegółami wszystko. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało potrzeba,  by być szczęśliwymi i zadowolonymi. Jest to o wiele prostsze niż sobie wyobrażamy. Co mnie zainteresowało szczególnie? Konsultacje i komputerowa diagnoza włosów, jak i co robić, by wróciły do właściwego stanu. No i ten miły pan kosmetolog - Krzysztof  Szczepanik. Z zainteresowaniem słuchałam też pogadanki pani Ewy Matejuk, chociaż moja znajoma sporo się napracowała przy dokładnym tłumaczeniu. Było fajnie. Duże wrażenie uczyniły na mnie panie amazonki, podkreślając jak ważna jest profilaktyka. Brakowało mi jedynie psychologa, pokazującego jak małe sekrety mogą uczynić kobiety szczęśliwszymi, jak szybko przełączyć się ze stanu negatywnego na pozytywny, jak reagować w sytuacjach stresowych, jak podnieść swoją samoocenę, itd.


Na portalach społecznościowych, na „malborskiej ulicy” nie milkną echa sobotniej kobiecej imprezy. Wszyscy zgadzają się w jednym… to był strzał w dziesiątkę.  

Krzysztof Hajbowicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież