Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
niedziela, 20 września 2020 19:13
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
Hokeiści Stoczniowca do 49 minuty grali niezły mecz z Tauronem
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Malbork - placówka korpusu Armii Zbawienia

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 18 marca 2016 14:09

Posiadają strukturę opartą na hierarchii wojskowej. Poszczególni członkowie nazywani są żołnierzami. Żołnierze zobowiązują się do abstynencji od alkoholu, tytoniu, narkotyków, pornografii oraz wystrzegania się gier hazardowych. Pomagają i służą ludziom potrzebującym wsparcia, pomocy materialnej i duchowej. Prowadzą między innymi działalność charytatywną, edukacyjno - wychowawczą wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Mowa tu o Armii Zbawienia, której założycielem był pastor metodystyczny William Booth (1829-1912). Uznał, że jego misją jest głoszenie Ewangelii nie w kościołach, ale na ulicach Londynu, zwłaszcza bezdomnym i żebrakom. Dziś Armia Zbawienia działa w około 130 krajach  i skupia w swych szeregach 1,7 mln członków. Po 72 latach ponownie funkcjonuje w Malborku.


Tym razem jako placówka polska. Po długim okresie historycznej nieobecności od 2012 roku ponownie rozpoczęła pracę, a w jej strukturach działają, pełniąc służebną i kierowniczą rolę, Małgorzata i Krzysztof Steiner.


W ostatnich dniach wizytowała malborską placówkę major Joan Münch, Dunka, oficer regionalny Armii Zbawienia, de facto przełożona polskich struktur. To nie jest jej pierwsza wizyta w naszym mieście. Przyjeżdża tu dosłownie przy każdej możliwej sposobności, gdy dzieje się tu coś wartościowego i ciekawego z punktu widzenia Armii Zbawienia. Była m.in. przy otwarciu centrum - świetlicy dla dzieci i młodzieży w ubiegłym roku, a w tym to już druga wizyta pani major. Towarzyszyła jej córka Józefina, również w służbie Armii i Kanadyjczyk Dawid Bowles.


alt

Małgorzata i Krzysztof Steiner liderzy malborskiej placówki AZ


- Jesteśmy Kościołem chrześcijańskim o silnym zaangażowaniu społecznym – mówi Joan Münch. - Nasza „wojskowa” struktura pomaga nam szybko reagować w sytuacjach kryzysowych. Nasza organizacja koncentruje się na prowadzeniu ciągłych programów pomocowych wszystkim osobom potrzebującym w naszym sąsiedztwie. W centrum naszego zainteresowania znajduje się głoszenie Ewangelii i budowanie charytatywnej wspólnoty żołnierzy Chrystusa.


alt

Major Joan Münch próbowała swoich sił w śpiewaniu psalmów po polsku


Armia Zbawienia była obecna w Polsce przed II Wojną Światową. Jej działalność została wznowiona w 2005 roku. Jesteśmy szczęśliwi, że znów możemy tutaj być! Chcemy służyć ludziom tutaj w Polsce w imieniu Jezusa Chrystusa, naszego zmartwychwstałego Zbawiciela.
W Armii Zbawienia organizujemy zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i podwieczorki integracyjne. Prowadzimy punkty wydawania żywności dla osób potrzebujących pomocy. Dla wierzących w programie mamy studia biblijne oraz nabożeństwa niedzielne. Okresowo zajmujemy się również ewangelizacją oraz programami użyteczności publicznej. Bezinteresowna działalność organizacji obejmuje kontakt i odwiedziny, wieloraką pomoc rodzinom ubogim, wielodzietnym oraz osobom starszym.


alt

Podczas rozmowy z kanadyjskim gościem Dawidem Bowles


W ubiegłym roku z okazji Dnia Dziecka zastępca burmistrza miasta Malborka Jan Wilk przeciął czerwono-białą wstęgę w imieniu Urzędu Miasta w świeżo odremontowanych pomieszczeniach świetlicy dla dzieci i młodzieży.
http://www.armia-zbawienia.pl/wiadomosci-artykul/otwarcie-klubu-dla-dzieci-w-malborku.html


- To tylko jedna z form prowadzonej przez nas działalności – mówi Krzysztof Steiner. - Poza korpusami w Warszawie, Starachowicach i Rzeszowie to czwarta tego typu placówka w kraju. Centrum jest obecnie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00 czasem do 20.00. Ze świetlicy mogą korzystać dzieci z Malborka i okolic, na miejscu można uzyskać pomoc w odrabianiu lekcji, nauce języków i uczestniczyć w ciekawych zajęciach  pozalekcyjnych. Od czerwca zapisano osiemdziesięcioro dzieci. Mamy także klub boksu, współpracujemy z U.K.S Kontra Elbląg. Szczególnie Dawidem Michelusem, który nas wspomaga. Niedługo naszym trenerem zostanie Rafał Staszewski. Języka angielskiego uczy Miriam Steiner, która urodziła się i uczyła się języka w Stanach Zjednoczonych.


alt

Małgorzata Steiner zajmuje się dziećmi i młodzieżą AZ, prowadzi świetlicę


- „W Armii Zbawienia pomagamy biednym i Ty możesz do nas dołączyć. Razem możemy ulżyć ludziom wokół nas i na całym świecie. Możesz ofiarować trochę swojego czasu i zaangażować się jako wolontariusz” – cytują młodzi ludzie z centrum.


Teraz cała placówka żyje przyjazdem grupy Duńczyków. Zapowiadają, że  będzie o ich działaniach głośno i pozytywnie. Przychodzi refleksja – na terenie naszego miasta działają organizacje, stowarzyszenia, związki wyznaniowe zajmujące się pomaganiem innym, może więc warto wiedzieć o  ich działaniach, o ludziach, którzy zajmują się tymi działaniami, i o kompetencjach jakie posiadają  

Krzysztof Hajbowicz


Centrum AZ przyjmuje darowizny w postaci zabawek edukacyjnych, książek, i innych najpotrzebniejszych dzieciom przedmiotów. Niemniej, najlepszy byłby bezpośredni kontakt i rozmowa w tej sprawie: Krzysztof Steiner, tel.: 605030821 lub mail: gosiasteiner333@gmail.com

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież