Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Szaleni, Wspaniali i Dobrzy

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 12 lutego 2016 14:24

Czwartkowy wieczór 11 lutego w skansenie rzemiosł, malborskiej Szkoły Łacińskiej należał do radosnych i ciepłych w każdym calu. Spotkali się tu autorzy bajek, realizatorzy projektu „Bajki sercem pisane” oraz sympatycy tego niecodziennego przedsięwzięcia.„Bajki sercem pisane” to książka stworzona przez wielu twórców. Znajdą się w niej bajki, baśnie i opowiadania (rodzimych twórców, osób publicznych  tej części regionu – przyp. red.) ) Zuzanny Gajewskiej, Kamili Łyłki-Kosińskiej, Dominiki Lewickiej-Klucznik, Izabeli Chojnackiej-Skibickiej, Anny Peplińskiej, Kamy Trojak, Małgorzaty Jędrzejewskiej, Wojciecha Walczuka, Violetty Jankowiak, Krzysztofa Łaszuka i Marka Stokowskiego. Okładkę dla Fundacji Szkoła Otwartych Serc zaprojektował, pochodzący z Elbląga architekt i artysta, Piotr Gorczyczewski.
Ale to nie wszystko, bo na dołączonej płycie te niezwykłe historie czytają osoby, które są doskonale znane z małego i dużego ekranu: Agnieszka Cegielska, Tamara Arciuch, Małgorzata Socha, Marcelina Zawadzka, Bartek Kasprzykowski, Jacek Pałasiński, Krzysztof Materna, Bartosz Opania i Marek Kaliszuk.


alt"Można więc śmiało powiedzieć, że do powstania książki przyłożyli swą rękę ludzie o wielkich sercach, którzy całkowicie bezinteresownie poświęcili swój czas, by pomóc małym podopiecznym Fundacji Szkoła Otwartych Serc” – pisali organizatorzy - wspomniana fundacja oraz Malborskie Stowarzyszenie OŚ w zaproszeniach na to niecodzienne spotkanie.


altO pomyśle, o fundacji oraz o miłości do dzieci opowiadała Dorota Ojdowska-Starzyk prezes fundacji. Mówiła też o wsparciu przyjaciół Szkoły Otwartych Serc m.in. Agnieszki Cegielskiej prezenterki telewizyjnej , dzięki której stało się możliwe zrealizowanie nagrań bajek czytanych przez znanych w całej Polsce aktorów, dziennikarzy, producentów.   


altPisarka Izabela Chojnacka-Skibicka (znana z lekkiego pióra i chociażby z ostatniego wydawniczego bestselleru Żuław  „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica”) poprowadziła równie lekko i składnie niecodzienny miting twórców czytających fragmenty tego co napisali. A później już było już tylko lepiej. Gwarnie, twórczo i … słodko - dosłownie i w przenośni.


altMożna było też kupić wydaną książkę z bajkami, wraz z płytą i w ten sposób wspomóc dzieciaki z fundacji. Można było niemal w komplecie zdobyć autografy autorów, można było podyskutować, nie intruzywnie poplotkować, powymieniać się informacjami. Było atmosferycznie odlotowo. Ale to tak jest, gdy się spotykają Wspaniali, Szaleni i Dobrzy w rodzinnym klimacie.

Krzysztof Hajbowicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież