Karol Rabenda: Tuba propagandowa poprawia samopoczucie władz miasta » Z Karolem Rabendą, radnym klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska, wiceprezesem partii Porozumienie wicepr... Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Trefl rozbił Asseco Resovię
środa, 13 listopada 2019 23:00
Trefl rozbił Asseco Resovię
Po bardzo dobrej grze siatkarze Trefla rozbili w ERGO Arena Asseco Res ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Prof. Henryka Cześnika z Nagrodą im. Kazimierza Ostrowskiego
czwartek, 14 listopada 2019 18:44
Prof. Henryka Cześnika z Nagrodą im. Kazimierza Ostrowskiego
Kapituła Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego powoływana przez Zarzą ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Szaleni, Wspaniali i Dobrzy

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 12 lutego 2016 14:24

Czwartkowy wieczór 11 lutego w skansenie rzemiosł, malborskiej Szkoły Łacińskiej należał do radosnych i ciepłych w każdym calu. Spotkali się tu autorzy bajek, realizatorzy projektu „Bajki sercem pisane” oraz sympatycy tego niecodziennego przedsięwzięcia.„Bajki sercem pisane” to książka stworzona przez wielu twórców. Znajdą się w niej bajki, baśnie i opowiadania (rodzimych twórców, osób publicznych  tej części regionu – przyp. red.) ) Zuzanny Gajewskiej, Kamili Łyłki-Kosińskiej, Dominiki Lewickiej-Klucznik, Izabeli Chojnackiej-Skibickiej, Anny Peplińskiej, Kamy Trojak, Małgorzaty Jędrzejewskiej, Wojciecha Walczuka, Violetty Jankowiak, Krzysztofa Łaszuka i Marka Stokowskiego. Okładkę dla Fundacji Szkoła Otwartych Serc zaprojektował, pochodzący z Elbląga architekt i artysta, Piotr Gorczyczewski.
Ale to nie wszystko, bo na dołączonej płycie te niezwykłe historie czytają osoby, które są doskonale znane z małego i dużego ekranu: Agnieszka Cegielska, Tamara Arciuch, Małgorzata Socha, Marcelina Zawadzka, Bartek Kasprzykowski, Jacek Pałasiński, Krzysztof Materna, Bartosz Opania i Marek Kaliszuk.


alt"Można więc śmiało powiedzieć, że do powstania książki przyłożyli swą rękę ludzie o wielkich sercach, którzy całkowicie bezinteresownie poświęcili swój czas, by pomóc małym podopiecznym Fundacji Szkoła Otwartych Serc” – pisali organizatorzy - wspomniana fundacja oraz Malborskie Stowarzyszenie OŚ w zaproszeniach na to niecodzienne spotkanie.


altO pomyśle, o fundacji oraz o miłości do dzieci opowiadała Dorota Ojdowska-Starzyk prezes fundacji. Mówiła też o wsparciu przyjaciół Szkoły Otwartych Serc m.in. Agnieszki Cegielskiej prezenterki telewizyjnej , dzięki której stało się możliwe zrealizowanie nagrań bajek czytanych przez znanych w całej Polsce aktorów, dziennikarzy, producentów.   


altPisarka Izabela Chojnacka-Skibicka (znana z lekkiego pióra i chociażby z ostatniego wydawniczego bestselleru Żuław  „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica”) poprowadziła równie lekko i składnie niecodzienny miting twórców czytających fragmenty tego co napisali. A później już było już tylko lepiej. Gwarnie, twórczo i … słodko - dosłownie i w przenośni.


altMożna było też kupić wydaną książkę z bajkami, wraz z płytą i w ten sposób wspomóc dzieciaki z fundacji. Można było niemal w komplecie zdobyć autografy autorów, można było podyskutować, nie intruzywnie poplotkować, powymieniać się informacjami. Było atmosferycznie odlotowo. Ale to tak jest, gdy się spotykają Wspaniali, Szaleni i Dobrzy w rodzinnym klimacie.

Krzysztof Hajbowicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież