Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Szaleni, Wspaniali i Dobrzy

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 12 lutego 2016 14:24

Czwartkowy wieczór 11 lutego w skansenie rzemiosł, malborskiej Szkoły Łacińskiej należał do radosnych i ciepłych w każdym calu. Spotkali się tu autorzy bajek, realizatorzy projektu „Bajki sercem pisane” oraz sympatycy tego niecodziennego przedsięwzięcia.„Bajki sercem pisane” to książka stworzona przez wielu twórców. Znajdą się w niej bajki, baśnie i opowiadania (rodzimych twórców, osób publicznych  tej części regionu – przyp. red.) ) Zuzanny Gajewskiej, Kamili Łyłki-Kosińskiej, Dominiki Lewickiej-Klucznik, Izabeli Chojnackiej-Skibickiej, Anny Peplińskiej, Kamy Trojak, Małgorzaty Jędrzejewskiej, Wojciecha Walczuka, Violetty Jankowiak, Krzysztofa Łaszuka i Marka Stokowskiego. Okładkę dla Fundacji Szkoła Otwartych Serc zaprojektował, pochodzący z Elbląga architekt i artysta, Piotr Gorczyczewski.
Ale to nie wszystko, bo na dołączonej płycie te niezwykłe historie czytają osoby, które są doskonale znane z małego i dużego ekranu: Agnieszka Cegielska, Tamara Arciuch, Małgorzata Socha, Marcelina Zawadzka, Bartek Kasprzykowski, Jacek Pałasiński, Krzysztof Materna, Bartosz Opania i Marek Kaliszuk.


alt"Można więc śmiało powiedzieć, że do powstania książki przyłożyli swą rękę ludzie o wielkich sercach, którzy całkowicie bezinteresownie poświęcili swój czas, by pomóc małym podopiecznym Fundacji Szkoła Otwartych Serc” – pisali organizatorzy - wspomniana fundacja oraz Malborskie Stowarzyszenie OŚ w zaproszeniach na to niecodzienne spotkanie.


altO pomyśle, o fundacji oraz o miłości do dzieci opowiadała Dorota Ojdowska-Starzyk prezes fundacji. Mówiła też o wsparciu przyjaciół Szkoły Otwartych Serc m.in. Agnieszki Cegielskiej prezenterki telewizyjnej , dzięki której stało się możliwe zrealizowanie nagrań bajek czytanych przez znanych w całej Polsce aktorów, dziennikarzy, producentów.   


altPisarka Izabela Chojnacka-Skibicka (znana z lekkiego pióra i chociażby z ostatniego wydawniczego bestselleru Żuław  „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica”) poprowadziła równie lekko i składnie niecodzienny miting twórców czytających fragmenty tego co napisali. A później już było już tylko lepiej. Gwarnie, twórczo i … słodko - dosłownie i w przenośni.


altMożna było też kupić wydaną książkę z bajkami, wraz z płytą i w ten sposób wspomóc dzieciaki z fundacji. Można było niemal w komplecie zdobyć autografy autorów, można było podyskutować, nie intruzywnie poplotkować, powymieniać się informacjami. Było atmosferycznie odlotowo. Ale to tak jest, gdy się spotykają Wspaniali, Szaleni i Dobrzy w rodzinnym klimacie.

Krzysztof Hajbowicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież