Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz... Bogusław Gołąb: Kadencja pionierów » Z Bogusławem Kazimierzem Gołąbem, uczestnikiem strajków z 1970, 1980 r. i 1988 r., stoczniowcem, w 1... Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka otwarta dla czytelników » Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku jest już otwarta dla czytelników. W związku ze stanem e... Nie żyje legenda polskiego judo shihan Ryszard Zieniawa » Odszedł Ryszard Zieniawa, trener klasy mistrzowskiej judo. Człowiek skromny i twardy w „miękkiej szt...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
środa, 13 maja 2020 18:57
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
Rywalizacja w żużlowej eWinner 1. Lidze ma się rozpocząć 11 lipca ...
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
poniedziałek, 11 maja 2020 18:03
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
Lechia Gdańsk przedłużyła kontrakty z Jakubem Arakiem oraz Michał ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

30-lecie zespołu "Bursztynki"

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 12 lutego 2016 13:57

Widowiskiem "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego pod koniec stycznia uświetnił swój jubileusz 30-lecia zespół taneczny "Bursztynki" pod kierunkiem Celiny Pacanowskiej. Magiczne przedstawienie, cudowne tancerki i tancerze i wspaniała choreografia. Prawdziwy teatr bajek.Choreografię i kostiumy do spektaklu przygotowali jego reżyserzy - założycielka i instruktor "Bursztynek" Celina Pacanowska i Sebastian Białobrzeski - absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku i Akademii Muzycznej w Warszawie, w przeszłości tancerz Opery Bałtyckiej.


W widowisku udział wzięło sześćdziesięciu młodych artystów, nie zabrakło też rodziców a nawet babć. Całość poprowadził Grzegorz Pacanowski, prywatnie syn pani Celiny.


Przez ostatnie trzy dekady w zespole tańczyło kilka pokoleń malborczyków, w sumie ponad półtora tysiąca osób. To nie tylko element historii Malborka, to również ważny czas i niezapomniane chwile w życiu wielu mieszkańców naszego miasta.


altPrzez pierwsze 10 lat zespół miał swoją siedzibę w świetlicy Obwodowego Urzędu Poczty w Malborku, następnie przeniósł się do Starego Ratusza, gdzie zajęcia odbywają się do dziś. Zespół działa w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji.


Trudno zliczyć wszystkie sukcesy grupy - liczne nagrody na festiwalach w kraju, między innymi w Kielcach, Częstochowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku, Lęborku, Łebie i Opolu jak również za granicą - na Litwie, w Rosji, we Francji, Szwajcarii, na Węgrzech, we Włoszech oraz w Niemczech.
Zespół można było podziwiać również w wielu programach telewizyjnych takich jak "Kawa czy Herbata", "Talent za Talent", "Dzień Dobry TVN", "Jaka to Melodia" czy w nagraniu dla telewizji chińskiej.


- Wielka pasja i talent Pani Celiny Pacanowskiej doprowadziły przed 30 laty do powstania zespołu tanecznego "Bursztynki". Dziś możemy śmiało powiedzieć, że to dzieło miało i ma ogromny sens, a zespół stał się wizytówką naszego miasta, przynosząc wszystkim radość i napawając dumą - napisał w liście gratulacyjnym burmistrz Marek Charzewski.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież