Pomorscy uczniowie dyskutowali o tajemnicach mózgu » „Mózg nieposkromiony. Dążenie człowieka do doskonałości” to hasło III Pomorskiej Uczniowskiej Konfer... E-recepta obowiązkowa od 2020 roku » Od 8 stycznia 2020 roku recepty będą obowiązkowo wystawiane w formie e-recepty. 190 tys. mieszkańców... Karol Rabenda: Tuba propagandowa poprawia samopoczucie władz miasta » Z Karolem Rabendą, radnym klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska, wiceprezesem partii Porozumienie wicepr... Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Lotos PKH wygrał w Katowicach po karnych
piątek, 15 listopada 2019 23:11
Lotos PKH wygrał w Katowicach po karnych
Kibice w Katowicach zobaczyli "mało" hokejowy mecz, bo przez 65 minut ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pani Ewa z sopockiej Willi Klara
poniedziałek, 11 listopada 2019 16:43
Pani Ewa z sopockiej Willi Klara
Wchodziło się po starych drewnianych schodach. Na pierwszym piętrze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

30-lecie zespołu "Bursztynki"

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 12 lutego 2016 13:57

Widowiskiem "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego pod koniec stycznia uświetnił swój jubileusz 30-lecia zespół taneczny "Bursztynki" pod kierunkiem Celiny Pacanowskiej. Magiczne przedstawienie, cudowne tancerki i tancerze i wspaniała choreografia. Prawdziwy teatr bajek.Choreografię i kostiumy do spektaklu przygotowali jego reżyserzy - założycielka i instruktor "Bursztynek" Celina Pacanowska i Sebastian Białobrzeski - absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku i Akademii Muzycznej w Warszawie, w przeszłości tancerz Opery Bałtyckiej.


W widowisku udział wzięło sześćdziesięciu młodych artystów, nie zabrakło też rodziców a nawet babć. Całość poprowadził Grzegorz Pacanowski, prywatnie syn pani Celiny.


Przez ostatnie trzy dekady w zespole tańczyło kilka pokoleń malborczyków, w sumie ponad półtora tysiąca osób. To nie tylko element historii Malborka, to również ważny czas i niezapomniane chwile w życiu wielu mieszkańców naszego miasta.


altPrzez pierwsze 10 lat zespół miał swoją siedzibę w świetlicy Obwodowego Urzędu Poczty w Malborku, następnie przeniósł się do Starego Ratusza, gdzie zajęcia odbywają się do dziś. Zespół działa w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji.


Trudno zliczyć wszystkie sukcesy grupy - liczne nagrody na festiwalach w kraju, między innymi w Kielcach, Częstochowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku, Lęborku, Łebie i Opolu jak również za granicą - na Litwie, w Rosji, we Francji, Szwajcarii, na Węgrzech, we Włoszech oraz w Niemczech.
Zespół można było podziwiać również w wielu programach telewizyjnych takich jak "Kawa czy Herbata", "Talent za Talent", "Dzień Dobry TVN", "Jaka to Melodia" czy w nagraniu dla telewizji chińskiej.


- Wielka pasja i talent Pani Celiny Pacanowskiej doprowadziły przed 30 laty do powstania zespołu tanecznego "Bursztynki". Dziś możemy śmiało powiedzieć, że to dzieło miało i ma ogromny sens, a zespół stał się wizytówką naszego miasta, przynosząc wszystkim radość i napawając dumą - napisał w liście gratulacyjnym burmistrz Marek Charzewski.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież