Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Spotkanie założycielskie Forum Dialogu i Współpracy Województwa Pomorskiego „Energia i Samorządność”

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 maja 2011 15:27

altGdański Park Naukowo-Technologiczny zaprasza wszystkich zainteresowanych przyszłością energetyczną regionu do udziału w spotkaniu założycielskim Forum Dialogu i Współpracy Województwa Pomorskiego „Energia i Samorządność”, które odbędzie się dnia 13 maja, piątek, w siedzibie GPN-T przy ulicy Trzy Lipy 3 o godzinie 12.00.


Jest to pierwsze publiczne spotkanie, które ma na celu zgromadzenie przedstawicieli środowisk opiniotwórczych zainteresowanych tematyką energetyki w celu stworzenia platformy wymiany poglądów dotyczących różnorodnych form pozyskiwania energii w woj. pomorskim.


Członkiem Forum może zostać każda osoba reprezentująca instytucję, organizację lub środowisko zainteresowane tematyką rozwoju energetyki w województwie pomorskim, która zaakceptuje zasady funkcjonowania Forum.


W ramach działań Forum powstaną grupy robocze, których członkowie reprezentujący różne grupy interesów będą mieli możliwość prowadzić dyskusję na temat wybranych zagadnień oraz problemów. Ponadto Forum będzie prowadzić działania informacyjne oraz edukacyjne skierowane do różnego rodzaju grup odbiorców.


Powołanie Forum to także niezwykle istotny element związany z komunikacją pomiędzy samorządem, biznesem, przedstawicielami świata nauki oraz organizacjami pozarządowymi. Północna Polska posiada ujemny bilans energetyczny, co hamuje jej dynamiczny rozwój. Aby gospodarka Pomorza mogła rozwijać się w zrównoważony sposób, niezwykle istotna jest dywersyfikacja źródeł energii. Celem działania Forum jest zaoferowanie ram dla szerokiej debaty publicznej o różnych rodzajach energii dostępnych w naszym województwie.


Forum zostało powołane przez Marszałka woj. pomorskiego Mieczysława Struka oraz Wojewodę Pomorskiego Romana Zaborowskiego dnia 18 kwietnia 2011. Sekretariat Forum mieści się na terenie Gdańskiego Parku Naukowo-Technologiczno.

źródło GPN-T

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież