Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

1667 ofert dla pracowitych

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 11 maja 2011 17:23

alt117 pracodawców, 10 instytucji otoczenia biznesu oraz przedstawiciele ekspertów m.in. Państwowej Inspekcji Pracy, ZUS prezentowało swoje oferty podczas drugiej edycji Targów Pracy i Przedsiębiorczości, które odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS.


Galeria zdjęć - http://wybrzeze24.pl/galerie?func=viewcategory&catid=170


Wiosenna edycja Targów Pracy ma już kilkuletnią tradycję. Od ubiegłego roku Powiatowy Urząd Pracy we współpracy z Pracodawcami Pomorza i Gdańską Fundacją Przedsiębiorczości poszerzył ofertę Tragów o propozycję dla osób chcących założyć własny biznes. Dlatego do nazwy imprezy dodano "i Przedsiębiorczości".


W tegorocznej edycji swoje oferty pracy zaprezentowało 117 firm oraz 10 instytucji otoczenia biznesu – dziewięć agencji zatrudnienia i EURES z ofertami pracy zagranicznej. Na odwiedzających Targi czekało prawie 1700 propozycji zatrudnienia. Najwięcej było adresowanych do operatorów maszyn, personelu sprzątającego, pracowników gastronomii i hotelarstwa, handlowców. Halę Widowiskowo-Sportową AWFiS odwiedziło około 5000 osób.


alt


- Na Targi przyszedłem nie szukając konkretnej oferty – przyznał Piotr Puziński. - Jeśli będzie dobra propozycja to może to być dowolna branża. Najbardziej odpowiadałaby mi praca na rusztowaniach albo praca przy magazynie, operator wózka widłowego. Znalazłem dwie w miarę ciekawe oferty, ale zamierzam jeszcze się trochę rozejrzeć. Na pewno Targi ułatwiają znalezienie pracy.


alt


Po raz drugi na Targach szansy dla siebie mogły szukać osoby, które nie tylko szukają pracy, ale myślą o założeniu własnej firmy.
- Z moich obserwacji, a jestem na Targach Pracy od kilku lat, mogę powiedzieć, że jest większa tendencja do zakładania własnej działalności – stwierdziła Katarzyna Glanc z Agencji Rozwoju Pomorza SA. - Część osób ma taką potrzebę, żeby prowadzić własny biznes. Część osób spodziewa się, że pracodawca będzie wymagał, żeby prowadzić własną działalność. Osoby odwiedzające nasze stanowisko najczęściej pytały o sposoby finansowania, jak założyć działalność, skąd uzyskać środki, gdzie można się doszkolić w tym zakresie. Odwiedzający chcieli wiedzieć jak wygląda zakładanie swojej firmy krok po kroku. Osoby, które się do nas zgłaszały wiedziały czego chcą. Wielu odwiedzających przychodziło tylko z pomysłem i chciało się dowiedzieć jako go zrealizować. Większość osób, które się zgłaszały przychodziła z gotowym pomysłem i planem co chcą robić, a pytała głównie skąd pozyskać środki. Pozytywne jest to, że wiele osób przychodziło z nastawieniem, że jeśli nie dotacja to poradzą sobie we własnym zakresie.


alt


- Pomysł organizacji Targów Pracy sprawdza się od lat – przyznał Łukasz Iwaszkiewicz, rzecznik prasowy Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. - Co roku obserwujemy coraz większe zainteresowanie osób bezrobotnych naszą ofertą. Przychodzą na Targi, bo wiedzą, że mogą na nich liczyć na dużą liczbę pracodawców i jeszcze większą liczbę ofert pracy. Dzięki temu, że w nazwa imprezy to Targi Pracy i Przedsiębiorczości odwiedzają nas nie tylko bezrobotni. Przychodzą również osoby, które myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej. Tu mogą uzyskać fachową i profesjonalną poradę na przykład jak pozyskać środki na rozpoczęcie takiej działalności.  Dzięki tym Targom osoby myślące o własnym biznesie mogą znaleźć inne źródła finansowania, co jest istotne biorąc pod uwagę, że w tym roku środki na Fundusz Pracy zostały ograniczone aż o 70 procent. Korzyści z tej imprezy są dwustronne – można znaleźć pracę u kogoś lub samemu zostać pracodawcą.
Tomasz Łunkiewicz

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 srup 2011-05-11 19:40
deja vu. znów to samo. kilkanaście boksów z pracodawcami, a jedynie kilka ofert pracy godnych uwagi. Ale nie to było najgorsze. Duzo bardziej udeza organizacja całej imprezy. Przychodząc na Targi liczę na kontakt z pracodawcą, znalezienie roboty, a tu przychodze i na wejściu witają mnie tańczące dziewczynki z podstawówki, na zewnątrz strażacy pokazują swoje samochody, a operowa diva wyśpiewuje do mikrofonu swoje arie. Co to ma być się pytam?! Na to idą moje podatki?!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież