Trzeci koncert z cyklu „Błogosławieni Kapłani polscy w Wolnym Mieście ... » 6 grudnia o godz. 17:00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku, odbędzie się koncert zespołu ... Otwarcie wystawy plenerowej „The Airmen” » W niedzielę, 6 grudnia, na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowana zostanie n... Portfele gdańskich prezesów » Od 13 do 22 tysięcy złotych miesięcznie zarabiają prezesi gdańskich spółek komunalnych - najmniej w ... Hiszpanie potrafią w Gdańsku zarabiać na parkingach i dojeździe do nic... » Jak się w Gdańsku robi interesy z potentatem europejskim w dziedzinie parkingów? Przyjmuje się go d... „Zaciemnienie” zgłoszone przez PiS do prokuratury » Zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezyde... Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej - nie... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
sobota, 05 grudnia 2020 21:03
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
Ostatni w tym roku weekendowy dwumecz hokeistki Stoczniowca
Lechia ponownie bez bramki i punktu
sobota, 05 grudnia 2020 21:42
Lechia ponownie bez bramki i punktu
Trwa zła seria Lechii. Biało-zieloni w trzecim kolejnym meczu nie

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Spotkanie Noworoczne z Biznesem i Oscarem

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 17 stycznia 2014 21:26

Noworoczne spotkanie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z przedstawicielami biznesu odbyło się 16 stycznia w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Parku skupiającym 200 firm i na powierzchni 40 tys. m kwadr. będącym siedzibą dla stu firm. Jedną z atrakcji spotkania była prezentacja oryginalnej filmowej Statuetki Oscara i możliwość zrobienia sobie z nią pamiątkowego zdjęcia.


Na wstępie prezydent Gdańska podsumował miniony rok i poinformował o planach władz grodu nad Motławą na 2014 rok oraz o nowej perspektywie finansowania unijnego na lata 2014-2020.


altDo sukcesów prezydent Paweł Adamowicz zaliczył m.in. budowę centrum logistycznego tuż obok terminalu kontenerowego DCT, do którego zaczął cyklicznie zawijać największy na świecie statek towarowy łączący Chiny z Gdańskiem; otwarcie w porcie Północnym Gdańskiego Terminalu Masowego GBT przez spółkę belgijską grupy Sea-Invest, poszerzenie zakresu działalności Grupy Lotos o wielką chemię. Rok 2013, to również budowa i wynajem biurowców oraz budowa nowych hoteli, z których dwa powstały przy gdańskim lotnisku i wreszcie ruszyła budowa hotelu na Wyspie Spichrzów.


alt


Dwie bardzo ważne inwestycje komunalne, to Trasa Słowackiego i tramwajowa prowadząca z centrum Gdańska przez Siedlce i Chełm na Morenę, która połączy się z Pomorską Koleją Metropolitalną, a tym samym i z gdańskim lotniskiem.


Co do zapowiedzi inwestycyjnych na 2014 rok, to cieszy drugi etap rozbudowy terminalu kontenerowego DCT, budowa przystanku SKM i centrum handlowo-biurowego Śródmieście, Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, Trasy Sucharskiego, mostu kolejowego na Martwej Wiśle, przystanku SKM i centrum handlowego we Wrzeszczu. W tym roku zostaną oddane do użytku tak duże inwestycje kulturalne, jak w sierpniu Europejskie Centrum Solidarności, a we wrześniu Teatr Szekspirowski.


Prezydent Paweł Adamowicz podziękował przedstawicielom pomorskiego biznesu za współpracę oraz udział i włączanie się w projekty miejskie, społeczne i obywatelskie. Ma nadzieję, że znajdą się hojni, aby ratować dla potomnych dźwigi Stoczni Gdańskiej. Prosił o sygnały wskazujące co jeszcze trzeba zrobić w Gdańsku. W tym celu powołana została doradcza Rada Inwestorów, której głos zostanie uwzględniony przy zagospodarowaniu Targu Węglowego i budowie Młodego Miasta.


Prezydent zasygnalizował, że dobiega końca kadencja lat 2010-2014 i w listopadzie odbędą się wybory samorządowe.


altKomisarz unijny Janusz Lewandowski (na powyższym zdjęciu podczas wywiadu z red. Markiem Kańskim z TVG) życzył Gdańskowi i jego mieszkańcom lepszego 2014 roku twierdząc, że z pewnością będzie on na plus, bo już nie ma recesji. Planowany jest wzrost PKB dla Polski w wysokości 2,5 proc. Polska, w tym i gdańskie Pomorze musi zadbać o umiejętnie wykorzystanie przyznanych nam środków unijnych. W Brukseli, jako region spośród 266 w UE, jesteśmy dobrze postrzegani, potrafimy złożyć ambitne projekty i je terminowo zrealizować. Jako pierwsi zaczęliśmy też sięgać po środki zwrotne, typu Jessica. Obecnie są przyznane spore środki finansowe na programy, które mogą realizować  jedynie duże metropolie. I dlatego, w ocenie członka Komisji Europejskiej Janusza Lewandowskiego, Gdynia musi się dogadać z Gdańskiem, co do wspólnej metropolii. Szkoda bowiem, aby środki przepadły, bo jeśli Unia Europejska je daje, to przecież logika nakazuje, że trzeba je wykorzystać.


altOficjalna część spotkania zakończyła się prezentacją wytwórni filmowej BreakThru Films, która w przestronnych pomieszczeniach Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego realizuje film pt. „Loving Vincent”. Tragiczną historię życia i śmierci jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów Vincenta van Gogha, opowiedzianą poprzez jego znakomite dzieła.


W części nieoficjalnej noworocznego spotkania dla ludzi biznesu swego rodzaju atrakcją była też prezentacja oryginalnej statuetki Oscara, którą w 2008 roku Amerykańska Akademia Filmowa przyznała animacji „Piotruś i wilk”. Nagrodzony obraz był wspólną produkcją łódzkiego studia Se-ma-for i brytyjskiej firmy BreakThru Films.


altZe statuetką Oscara, istotnie sporo ważącą jak na swoje niewielkie rozmiary, wielu gości robiło sobie pamiątkowe zdjęcia. Na pamiątkę uwiecznili się z nią wszyscy przedstawiciele Zarządu Miasta Gdańska, a także ludzie biznesu, w tym zdobywca tytułu biznesmena roku Tomasz Balcerowski, prezes zarządu firmy budowlanej EKOINBUD (na powyższym zdjęciu).

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież