Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Gowin kuzyn von Stauffenberga?

Ocena użytkowników: / 49
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 maja 2020 17:09

altZabieram głos w imieniu "tłuszczy oślepionej nienawiścią".


Oraz motłochu, który grasował na tych ziemiach pod lufą grafa von Stauffenberga.


"Imagine, there is no hate".


"A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści"


Na przykład Włodzimierz Czarzasty z Warszawy albo Jerzy Śnieg z Kwidzyna.


Stadionowa facecja, którą zamordowany prezydent bagatelizował.


"Przecież bandyci przejmują nasz kraj. Nikt mi nie powie, że walka z łobuzami, złodziejami i politycznymi bandytami jest nieprzyzwoita"


Nikt.


Nawet Magdalena Adamowicz, teraz koalicjantka europejska Czarzastego, która nienawiścią się brzydzi, pisze jak czuje lub myśli, a niemieckiego nazistę z Wehrmachtu Clausa Schenka von Stauffenberga stawia sobie tuż obok posła Gowina.
Który zawiódł. Mógł bowiem być marszałkiem i żywot PO odmienić.


"Przelać własne szambo a potem opróżnić je granatem. Geniusz strategii politycznej podpisał ugodę z polskim prawie - Stauffenbergiem".


Gdyby von Stauffenberg nie został rozstrzelany przez kolegów fuehrera, stanąłby przed trybunałem norymberskim jako zbrodniarz wojenny. Jego dywizja w 1939 roku zamordowała 1700 jeńców, Polaków i Żydów, spaliła 85 osad w okolicach Radomia i Kozienic. Żołnierze i oficerowie jego dywizji, w której odpowiadał za logistykę m.in. dla Einsatzgruppe II, 9 września 1939 roku rabowali, gwałcili i mordowali polskich Żydów w Radomiu, uczestniczyli w masakrach przy okazji święta Jom Kippur. We wsi Cecylówka zabili 50 Polaków i 20 Żydów, a w Kozienicach w małym kościele stłoczyli setki osób, które poniżali, bili, dręczyli podstawiając po chrześcijańsku wiadra do sikania przed ołtarzem.


"Miejscowa ludność to niewiarygodny motłoch, bardzo dużo Żydów i mieszańców. Naród, który aby się dobrze czuć, najwyraźniej potrzebuje batoga. Tysiące jeńców przyczynią się na pewno do rozwoju naszego rolnictwa(...) w Polsce zaczęto planową kolonizację".


Czyli mordowanie i rabowanie tubylców.


Ten Gowin jest rzeczywiście prawie jak Stauffenberg. Choć wcześniej bardziej chodziło o pożytecznych idiotów Moskwy - tych co niegdyś zniszczyli Konstytucję 3 Maja a teraz "zabili Rzeczpospolitą".


"Napisany scenariusz w Petersburgu, Targowica. Kto mógł przypuszczać, że dwa wieki później, historia będzie sieę powtarzać(...) zafundowano nam olbrzymie podziały, te podziały w Gdańsku zakończyły się tragicznie, zginął P. Adamowicz. To wszystko scenariusz napisany na Nowogrodzkiej, który ma zakończyć się pseudowyborami korespondencyjnymi. Czy może znowu ktoś na Kremlu będzie się bardzo cieszył".


Wyobraźnię Karnowskiego może inspirować sopocki spacer po molo Donalda Tuska i Władimira Putina, a może niedyskrecje Gowina z Nowogrodzkiej z którym w Sopocie miewał się dobrze?


"Skutki rządów PiS będą więc analogiczne do rządów komunistycznych PRL". Nie wiadomo co ma wtedy zrobić niepełnosprawny politycznie obywatel - może "zadzwonić na policję widząc jak pijany ojciec znęca się nad matką"?


Polityczna beatyfikacja von Stauffenberga to niemiecki pomysł na inną historię, w której naród niemiecki nie byłby odpowiedzialny za swój dorobek. Był bowiem okupowany przez odrębną od Niemców grupę nazistów.


To że politycy PO i SLD objaśniają, iż Polska jest okupowana przez PiS powabu im nie odbiera. Co najwyżej nie dostarcza poparcia. Język miłości, którym wywijają depresje tego konkubinatu tylko pogłębia. Prawiąc zaś o rządach komunistycznych Czarzasty, Adamowicz i Karnowski czerpią z porządnych zasobów rodzinnych.


O złoczyńcach grasujących w okolicy "Gazeta Gdańska" raportowała już 129 lat temu.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież