Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
niedziela, 20 września 2020 19:13
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
Hokeiści Stoczniowca do 49 minuty grali niezły mecz z Tauronem
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Gowin kuzyn von Stauffenberga?

Ocena użytkowników: / 49
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 maja 2020 17:09

altZabieram głos w imieniu "tłuszczy oślepionej nienawiścią".


Oraz motłochu, który grasował na tych ziemiach pod lufą grafa von Stauffenberga.


"Imagine, there is no hate".


"A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści"


Na przykład Włodzimierz Czarzasty z Warszawy albo Jerzy Śnieg z Kwidzyna.


Stadionowa facecja, którą zamordowany prezydent bagatelizował.


"Przecież bandyci przejmują nasz kraj. Nikt mi nie powie, że walka z łobuzami, złodziejami i politycznymi bandytami jest nieprzyzwoita"


Nikt.


Nawet Magdalena Adamowicz, teraz koalicjantka europejska Czarzastego, która nienawiścią się brzydzi, pisze jak czuje lub myśli, a niemieckiego nazistę z Wehrmachtu Clausa Schenka von Stauffenberga stawia sobie tuż obok posła Gowina.
Który zawiódł. Mógł bowiem być marszałkiem i żywot PO odmienić.


"Przelać własne szambo a potem opróżnić je granatem. Geniusz strategii politycznej podpisał ugodę z polskim prawie - Stauffenbergiem".


Gdyby von Stauffenberg nie został rozstrzelany przez kolegów fuehrera, stanąłby przed trybunałem norymberskim jako zbrodniarz wojenny. Jego dywizja w 1939 roku zamordowała 1700 jeńców, Polaków i Żydów, spaliła 85 osad w okolicach Radomia i Kozienic. Żołnierze i oficerowie jego dywizji, w której odpowiadał za logistykę m.in. dla Einsatzgruppe II, 9 września 1939 roku rabowali, gwałcili i mordowali polskich Żydów w Radomiu, uczestniczyli w masakrach przy okazji święta Jom Kippur. We wsi Cecylówka zabili 50 Polaków i 20 Żydów, a w Kozienicach w małym kościele stłoczyli setki osób, które poniżali, bili, dręczyli podstawiając po chrześcijańsku wiadra do sikania przed ołtarzem.


"Miejscowa ludność to niewiarygodny motłoch, bardzo dużo Żydów i mieszańców. Naród, który aby się dobrze czuć, najwyraźniej potrzebuje batoga. Tysiące jeńców przyczynią się na pewno do rozwoju naszego rolnictwa(...) w Polsce zaczęto planową kolonizację".


Czyli mordowanie i rabowanie tubylców.


Ten Gowin jest rzeczywiście prawie jak Stauffenberg. Choć wcześniej bardziej chodziło o pożytecznych idiotów Moskwy - tych co niegdyś zniszczyli Konstytucję 3 Maja a teraz "zabili Rzeczpospolitą".


"Napisany scenariusz w Petersburgu, Targowica. Kto mógł przypuszczać, że dwa wieki później, historia będzie sieę powtarzać(...) zafundowano nam olbrzymie podziały, te podziały w Gdańsku zakończyły się tragicznie, zginął P. Adamowicz. To wszystko scenariusz napisany na Nowogrodzkiej, który ma zakończyć się pseudowyborami korespondencyjnymi. Czy może znowu ktoś na Kremlu będzie się bardzo cieszył".


Wyobraźnię Karnowskiego może inspirować sopocki spacer po molo Donalda Tuska i Władimira Putina, a może niedyskrecje Gowina z Nowogrodzkiej z którym w Sopocie miewał się dobrze?


"Skutki rządów PiS będą więc analogiczne do rządów komunistycznych PRL". Nie wiadomo co ma wtedy zrobić niepełnosprawny politycznie obywatel - może "zadzwonić na policję widząc jak pijany ojciec znęca się nad matką"?


Polityczna beatyfikacja von Stauffenberga to niemiecki pomysł na inną historię, w której naród niemiecki nie byłby odpowiedzialny za swój dorobek. Był bowiem okupowany przez odrębną od Niemców grupę nazistów.


To że politycy PO i SLD objaśniają, iż Polska jest okupowana przez PiS powabu im nie odbiera. Co najwyżej nie dostarcza poparcia. Język miłości, którym wywijają depresje tego konkubinatu tylko pogłębia. Prawiąc zaś o rządach komunistycznych Czarzasty, Adamowicz i Karnowski czerpią z porządnych zasobów rodzinnych.


O złoczyńcach grasujących w okolicy "Gazeta Gdańska" raportowała już 129 lat temu.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież