Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
niedziela, 23 lutego 2020 22:17
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
Siatkarze Trefl rozkręcili się od drugiego seta, ale to wystarczyło ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zakończenie 752. Jarmarku św. Dominika

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 sierpnia 2012 13:06

Uroczyście zakończono 752. Jarmark św. Dominika w niedzielę 19 sierpnia na scenie przy Zielonej Bramie na Długim Targu w Gdańsku.Po wspólnych poszukiwaniach klucz od bram miasta udało się odnaleźć i prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A. Andrzej Kasprzak, po 23 dniach jarmarkowych, symbolicznie przekazał go do rąk prawowitego włodarza - prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.


alt


Mistrz ceremonii zamknięcia tej plenerowej imprezy Michał Juszczakiewicz, w towarzystwie włodarzy i organizatorów targów, przy dźwiękach werbli, ogłosił zwycięzców, którym wręczono Nagrody Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2012. Postanowieniem kilkuosobowego jury, główną nagrodę otrzymała  firma Cameleon z Głubczyna za oleje tłoczone na zimno m. in. rzepakowe, z ostropestu czy z czarnuszki. - Olej z czarnuszki - jak uzasadniała werdykt dyrektor programowy jarmarku Joanna Czauderna-Szreter z MTG - oprócz właściwości zdrowotnych działa przeciwbólowo i przeciw migrenowo, a także odmładza i dodaje wigoru.


altWyróżnienia otrzymały natomiast: firma Sylwia Całus Jewellery z Warszawy za unikatowe torebki i biżuterię oraz Gospodarstwo Pasieczne Łysoń z Sułkowic za miody pitne.


alt


Po tej ceremonii wyróżnień najlepszych z około tysiąca handlujących stoisk, tuż obok sceny w niebo poleciały setki kolorowych balonów, które przepięknie wzniosły się w górę nad Zieloną Bramą i zgodnie z kierunkiem wiatru poleciały w stronę Zatoki Gdańskiej.


altKiedy klucz do bram miasta powrócił do rąk prawowitych włodarzy i wyróżnionym wręczono nagrody, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz wraz z prezesem MTG  S.A. Andrzejem Kasprzakiem i Radnym Miasta Gdańska Piotrem Dzikiem, wspólnie wypowiedzieli tradycyjną formułę: Jarmark Św. Dominika Anno Domini 2012 uważam za zamknięty! Po raz ostatni na cztery strony świata odegrany został przez trębacza hejnał Jarmarku.


altNastępnie do zgromadzonej pod sceną publiczności wyrzucono pamiątkowe czerwone poduszki z napisem 752 Jarmark ŚW. Dominika Gdańsk 1260-2012.. Najdalej poduszkami rzucał do publiczności radny Piotr Dzik, który siłę czerpie chyba z pierogów produkowanych przez swoją firmę.


altCeremonię przez cały czas bacznie obserwował kogut (symbol Jarmarku) i to on właśnie wraz z aktorami otrzymał ostatnie poduszki, aby znaleźć sobie miejsce do snu, by za rok znów obudzić Jarmark.


altEsencją Jarmarku Św. Dominika jak zwykle były piękne, ciekawe i urozmaicone stoiska. Ostatniego dnia Jarmarku można było wiele ciekawych rzeczy kupić o wiele taniej w ramach niesamowitych wyprzedaży. Jarmark A.D. 2012 zakończył się wyrównaniem ubiegłorocznego rekordu frekwencyjnego. Ponad 6 mln osób oglądało liczne koncerty, spektakle, a także zmagania sportowców.


altJarmark św. Dominika, organizowany przez Międzynarodowe Targi Gdańskie od 1996 r., to największe w Polsce i jedno z największych w Europie plenerowych wydarzeń kulturalno-handlowych. Zlokalizowana w sercu gdańskiej starówki impreza, co roku przyciąga tłumy mieszkańców Trójmiasta i turystów z kraju i zagranicy. Każdego roku Jarmark odwiedzają miliony gości, a handel odbywa się na ponad 1000 kramów, na których można kupić starocie, antyki, wyroby artystyczne, rzemieślnicze i regionalne. Atrakcyjność imprezy wynika z połączenia oferty handlowej z niekonwencjonalnymi i widowiskowymi przedsięwzięciami kulturalnymi bogatymi w koncerty, wydarzenia artystyczne, parady i festiwale.


altRealizacja imprezy zakończenia Jarmarku A.D. 2012 to - Gdański Archipelag Kultury PLAMA , w reżyserii Elwiry Twardowskiej, która nadała całości ciekawą oprawę plastyczną.


altWła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież