W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PiS i SLD: konieczna kontrola w Porcie lotniczym. Grożą gigantyczne odszkodowania

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 sierpnia 2012 15:51

Radni PiS pomorskiego Sejmiku Przemysław Marchlewicz oraz Rady Miasta Gdańska  - Jaromir Falandysz i Gdyni - Marcin Horała w związku z pracą Michała Tuska dla gdańskiego lotniska i przewoźnika OLT Express domagają się kontroli właścicielskiej w spółce Port Lotniczy Gdańsk i dymisji jej prezesa Tomasza Kloskowskiego.- Trwa erozja państwa pod rządami PO. Obywatele tracą zaufanie do wymiaru sprawiedliwości – uważa trójmiejski SLD na kanwie sprawy Amber Gold i wzywa do przeprowadzenia audytu w gdańskim porcie lotniczym.


Pisma radnych PiS oraz list przewodniczącego pomorskiego SLD Jerzego Śniega trafiły do marszałka pomorskiego Mieczysława Struka oraz prezydentów Gdańska i Gdyni - Pawła Adamowicza i Wojciecha Szczurka. Samorządy te, wraz z Sopotem, są udziałowcami spółki Port Lotniczego Gdańsk. Udziały ma też Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". SLD chce też aktywnego działania ze strony zasiadającego w Radzie Nadzorczej portu lotniczego Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu i jej szefa Jana Zarębskiego.


- W trosce o dobro akcjonariuszy wzywamy do przeprowadzenia audytu w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Powinien on objąć tak jakość zarządzania portem, jak i sposobu doboru kadr. Wymaga to niezwłocznej oceny ze strony niezależnych ekspertów – mówi Andrzej Różański, szef gdyńskiego SLD, który uważa, że po audycie powinny zdecydować się losy obecnego zarządu portu, czyli prezesa Tomasza Kloskowskiego i wiceprezes Marzenny Kreft.


Z kolei radni Miasta Gdańska oraz Województwa Pomorskiego z Prawa i Sprawiedliwości domagają się kontroli w spółce Port Lotniczy Trójmiasto i dymisji jej prezesa, Tomasza Kloskowskiego. Zdaniem radnych to prezes Spółki mógł być winny powstaniu konfliktu interesów Michała Tuska, skoro oferował usługi swojego pracownika podmiotowi, z którym kierowana przez niego spółka pozostawała w relacjach konkurencyjnych (OLT Express, spółka córka Amber Gold), a następnie powstały konflikt interesów tolerował. Mógł on w ten sposób  działać na szkodę zarządzanej przez siebie spółki . Radni podnoszą również kwestię możliwych roszczeń ze strony innych przewoźników dotyczących ujawniania tajemnic handlowych Portu Lotniczego.


Przemysław Marchlewicz, radny PiS w Sejmiku pyta marszałka Mieczysława Struka (PO): „Jakie działania w ramach nadzoru właścicielskiego zostały podjęte wobec prezesa Portu Lotniczego  Trójmiasto Sp. z o.o. pana Tomasza Kloskowskiego w związku z doniesieniami medialnymi z ostatnich dni: zdaniem Marcina Plichty, prezesa Amber Gold, pan Tomasz Kloskowski zasugerował mu zatrudnienie do działań PR i obsługi prasowej pana Michała Tuska, pracownika Portu Lotniczego, czym mógł narazić na ujawnienie tajemnic handlowych  Spółki i działać na jej szkodę, co może wypełniać znamiona przestępstwa? Sytuacja, w której konflikt interesów jest promowany przez prezesa zarządu Spółki, którego obowiązkiem jest znajomość przepisów o zakazie konkurencji zasad etyki biznesowej a nade wszystko dbałość o interesy zarządzanej przez niego Spółki, należy oceniać jednoznacznie negatywnie”.


Podobnie interpelacje złożyli dwaj pozostali radni PiS.
- Czy rozważane jest odwołanie prezesa Kloskowskiego w związku z tymi zarzutami? – dopytują radni PiS.
Niefrasobliwość syna premiera i zarządu portu może narazić zarówno Skarb Państwa jak i pozostałych udziałowców na gigantyczne odszkodowania.
- Czy Rada Nadzorcza Spółki oraz nadzór właścicielski Samorządu Województwa Pomorskiego jest świadoma możliwych roszczeń ze strony innych przewoźników, których szczegóły kontraktów mogły zostać ujawnione (np. firmy Wizzair) i jakie w związku z tym zostały podjęte działania? – dopytuje radny Marchlewicz.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #4 lokaj 2012-08-17 15:32
stary tusk wzial ze stara i mlodymi 450 tysiecy zeta kredytu na mieszkanie dla mlodych - lizus dpbrze pyta co z ta darowizna,pytac dalej i to glosno,no i czytac staniszkis i kalisza o krainie platformerskiej na pomoirzu,gdzie tam miesci sie ten maz plichtowej ktorego tak adamowicvz wychwalal a przeor od dominikanow modli sie za niego a nie za oszukanych
Cytować
 
 
0 #3 Mc 2012-08-17 09:33
Staniszkis: PO na Pomorzu od góry do dołu tworzy układ, który nie tylko jest oparty na lojalności politycznej, ale podbudowuje to regionalizacją i problemami orientacji etnicznej. W takim klimacie powstaje pytanie, kim naprawdę jest pan Plichta? Pytanie, jak bardzo młody Tusk pomagał szefowi Amber Gold swoim nazwiskiem? Czy Plichta był w układzie nowej generacji służb?
Cytować
 
 
+2 #2 lizus 2012-08-17 06:54
czy stary tusk splacajac kredyt mlodego tuska na apratament zglosil to jako daowizne?
Cytować
 
 
-3 #1 Espenkruger 2012-08-16 18:58
Już przebierają nóżkami. Łapiduchy i ścierwojady. Na szczęście na Pomorzu ani czarni, ani czerwoni nigdy rządzić nie będą. Mogą sobie co najwyżej poszczekać, albo z guzikiem oponę spalić.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież