W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski: Syn Tuska zarabiał trzy razy więcej niż dyżurny portu lotniczego

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 22 sierpnia 2012 17:39

Poseł PiS Andrzej Jaworski obwieścił, że syn premiera Donalda Tuska zarabia trzy razy więcej niż dyżurny portu lotniczego, odpowiadający za bezpieczeństwo pasażerów. - Syn Donalda Tuska zarabia dużo więcej niż dyżurny portu, który odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów. Osoby, które pilnują bezpieczeństwa na lotnisku, zarabiają jedną trzecią tego, co zarabia syn Donalda Tuska – ocenił Andrzej Jaworski, podczas konferencji prasowej.


Jego zdaniem zatrudnienie Michała Tuska na lotnisku to przejaw działania "układu gdańskiego".
- Patronem tego układu jest Lech Wałęsa. Osobami, które w tym układzie uczestniczą, jest środowisko polityczno-towarzyskie; uczestniczą w nim znani politycy Platformy Obywatelskiej i ludzie z biznesu, którzy czerpią pełnymi garściami tylko dlatego, że są związani z Platformą Obywatelską - dodał Jaworski, zaliczając do układu  "niektórych dziennikarzy zwłaszcza z „Gazety Wyborczej” oraz osoby z nadania politycznego, które od dłuższego czasu czują się w Gdańsku bezkarne. 


Elementem „układu gdańskiego” zdaniem posła jest prezydent miasta Paweł Adamowicz, który zajął się nawet akwizycją – zbieraniem datków na film „Wałęsa”.
 - Na prośbę Pana Andrzeja Wajdy przesyłam Panu ofertę współpracy przy realizacji jego najnowszego filmu pt. „Lech Wałęsa”. Gorąco namawiam Pana do wsparcia tego projektu - napisał prezydent Adamowicz pod koniec 2011 r. do skazanego siedmioma wyrokami za oszustwa finansowe Marcina P. 


A co do samego zatrudnienia młodego Tuska? Zdaniem posła Jaworskiego za zatrudnieniem syna premiera stała osoba publiczna z Platformy Obywatelskiej z Gdańska. Kto zacz? Ma to być ujawnione we wrześniu.
- Temu młodemu człowiekowi zrobiono wielką krzywdę, ma dziś już opinię i dał się poznać jako hochsztapler w działalności finansowej - jednocześnie pracował dla portu, jak i przewoźnika - ocenił przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miasta Gdańska Grzegorz Strzelczyk, a tłumaczenia prezesa Portu Lotniczego Gdańsk Tomasza Kloskowskiego, że praca Michała Tuska dla portu i przewoźnika OLT Express nie jest konfliktem interesów, zdaniem radnego dyskwalifikuje go jako menadżera.


O układzie gdańskim mówił ostatnio m.in. Ryszard Kalisz (SLD). Podobnie oceniła sytuację znakomita socjolog, analityk prof. Jadwiga Staniszkis.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #4 KLL 2012-08-26 15:07
Platforma zaczyna zyskiwać, uporczywie sprowadzając to, co się stało z Amber Gold do szczegółów – konkretny kurator, sędzia, prokurator. A wszystko przy milczeniu opozycji i niewykorzystani u przez nią okazji wstrzelenia się z uogólnioną i przekonywującą wizją kryzysu państwa. To dodaje PO skrzydeł, nadmuchuje dynamikę tego niesłychanego cynizmu. Widziałam panią posłankę PO Pomaskę z Pomorza, która z nieporadnym radnym pisowskim argumentowała: jeżeli oskarżacie tego i tego z samorządu Pomorza, idźcie do prokuratury. A przecież wie, że chodzi o coś niepodlegająceg o paragrafom – poprzez lekceważenie procedur i prawa stworzenie klimatu zaufania, który był warunkiem funkcjonowania tej piramidy finansowej.
Cytować
 
 
0 #3 Tonio 2012-08-23 14:01
Do Antonia - masz kurcze racje ale gdyby mlody Tusk mial wiecej oleju we lbie to bylaby zwykla kryminalka a nie zer dla pisuarow
Cytować
 
 
0 #2 antonio 2012-08-23 13:14
"Dzidziul" Jaworski powinien powtarzać podstawówkę jeżeli ma problemy z liczeniem. Na marginesie populistycznymi hasełkami nigdy się elektoratu (przynajmniej w Gdańsku) nie przyciągnie. Kolejne wybory i kolejne baty od Adamowicza - to pewne :)
Cytować
 
 
+2 #1 zasłyszane 2012-08-22 18:52
Jaworski wypowiadający się na temat pracy bez konkursu to kabaret. A on jaki konkurs wygrał jak został prezesem Stoczni? Jakie miał kwalifikacje? Jakie zanotował osiągnięcia? Zlikwidował Stocznię, robotników zostawił na lodzie a sam na koniec niezłą kasę jeszcze zgarnął.
A ten drugi pisiak, Strzelczyk czy jakiś tam, czy on w ogóle ma czelność pojawiać się na lotnisku po swojej kompromitacji?
Niech oni się lepiej zajmą swoimi aferami a innych nie naprawiają. W Gdańsku pisiaki nie mają czego szukać. Mogą se zrobić sesję zamkniętą z Guzikiewiczem albo iść na flaszkę do Głodzia. I tylko tyle.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież