W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Marcin P. prezes Amber Gold z zarzutami. ABW zakończyło przeszukanie

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 17 sierpnia 2012 12:39

- Postawiono zarzuty prezesowi Amber Gold w związku z funkcjonowaniem jego spółki - poinformował prokurator Wojciech Szelągowski z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.  Marcin P., szef zlikwidowanej Amber Gold stawił się w prokuraturze o godz. 10.Decyzja o ewentualnym zatrzymaniu P. może zapaść jeszcze dzisiaj , odpowiedział, że ta decyzja należy do zespołu prokuratorów prowadzących śledztwo. Czy konsekwencje poniesie również prokurator z Gdańska, który umorzył wcześniej śledztwo – nie wiadomo. Na razie wszczęto postępowanie służbowe wobec prokuratora zaangażowanego w tej bulwersującej sprawie. 

- Obecnie postanowienie o zarzutach zostało wydane wobec jednej osoby - Marcina P – informuje Szelągowski.
W trakcie przeszukania w pomieszczeniach należących do spółki ABW zabezpieczyła m.in. dokumentację finansową oraz złoto. Tymczasem kolejni poszkodowani zgłaszają się do prokuratury.


- W czwartek do tutejszej Prokuratury wpłynęło kolejnych 114 zawiadomień o dokonaniu przestępstwa - oszustwa na szkodę osób deklarujących zawarcie umów z Amber Gold sp. z o.o. Zawiadomienia te dotyczą lokat o łącznej kwocie około 6 milionów 800 tysięcy złotych – informuje prok. Wojciech Szelągowski.


Od czwartku od godziny 7. do piątkowego południa pięćdziesięciu funkcjonariuszy ABW na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku dokonywało przeszukań w wytypowanych i ustalonych 14 miejscach, związanych z działalnością Amber Gold. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli dane teleinformatyczne oraz około 500 segregatorów, w których znajdowały się m.in. faktury, rachunki, przelewy związane z działalnością poszczególnych firm, certyfikaty oraz inne dokumenty dotyczące płatności. Ponadto odnaleziono i zabezpieczono pewną ilość złota.  Zabezpieczone materiały znalazły się w depozycie Delegatury Gdańskiej ABW. 


- W sumie przeszukano 10 spółek oraz 4 mieszkania. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli dane teleinformatyczne oraz około 500 segregatorów, w których znajdowały się m.in. faktury, rachunki, przelewy związane z działalnością poszczególnych firm. Ponadto odnaleziono i zabezpieczono złoto, którego ilość jest obecnie ustalana – poinformował rzecznik ABW mł. insp. rez. policji Maciej Karczyński dodając, że od momentu, kiedy ABW otrzymała pierwszą informację dotyczącą nieprawidłowości związanych z prowadzeniem spółki Amber Gold, funkcjonariusze cały czas zbierali i analizowali wszelkie informacje mogące mieć związek z możliwością popełnienia przestępstwa. Dodał, że jeszcze w maju tego roku taka informacja trafiła do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, w której ABW złożyła zawiadomienie.  


Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w Amber Gold Sp. z o.o. informuje, że osoby pokrzywdzone przez tę firmę mogą zgłaszać się do Delegatur ABW w całej Polsce.


Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Wojciech Szelągowski poinformował z kolei,  że wdrożono postępowanie służbowe wobec prokuratora z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, który wcześniej zajmował się działalnością Amber Gold po zawiadomieniu Komisji Nadzoru Finansowego. Prokuratura Okręgowa bada ewentualność uchybień ze strony prokuratora prowadzącego postępowanie w sprawie Amber Gold. Jeśli takie domniemania znajdą potwierdzenie wdrożone będzie postępowanie dyscyplinarne wobec prokuratora.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież