W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zarządzanie Ruchem TRISTAR

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 sierpnia 2012 20:08

W nocy z 13 na 14 sierpnia włączono zmodernizowaną sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu al. Grunwaldzka i Miszewskiego w Gdańsku Wrzeszczu.Modernizacja tej sygnalizacji miała szeroki zakres. Wprowadzono wydzielone fazy ruchu dla obu lewoskrętów z al. Grunwaldzkiej, jadąc z Oliwy w kierunku ul. Miszewskiego oraz jadąc z Gdańska w kierunku ul. Do Studzienki. Fazy te podlegają akomodacji, tzn. włączane są w przypadku pojawienia się pojazdu na pasie lewoskrętu. Także czas trwania fazy zależny jest od liczby pojazdów.


alt


Rozwiązanie to poprawia bezpieczeństwo ruchu. Ale jak zauważyliśmy, na ulicy Miszewskiego niemal przez cały czas, nie tylko podczas szczytów komunikacyjnych, w kierunku al. Grunwaldzkiej tworzą się spore korki, sięgające Placu Komorowskiego.


Jak twierdzi Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy Gdańskich Inwestycji Komunalnych, wprowadzenie tej zmienionej organizacji ruchu wymaga zwiększenia uwagi kierujących, tzn. nie należy stosować jazdy „ na pamięć”.


alt


W ostatnim czasie, w trakcie realizacji I Etapu budowy Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR, wykonawca prac oprócz budowy infrastruktury transmisji danych, prowadził modernizację sygnalizacji świetlnych na ciągu głównym, od al. Hallera do ul. Abrahama w Gdańsku Wrzeszczu. Do końca sierpnia 2012 ma potrwać włączanie do ruchu zmodernizowanych sygnalizacji świetlnych. Stare sygnalizacje zostały zmodernizowane pod kątem wymagań systemu sterowania ruchem. Modernizacja obejmująca korektę lokalizacji i wymianę masztów, osprzętu, detektorów pojazdów i pieszych oraz sterowników odbywa się bez przerywania pracy sygnalizacji. Ostateczne przełączenie na nowy układ odbywa się w nocy.


alt


W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnych sygnalizacji w układzie dostosowanym do systemu TRISTAR:
16.08.2012 r. al. Grunwaldzka – Abrahama i al. Grunwaldzka – J. Dolina oraz 17.08.2012 r. al. Grunwaldzka – Słowackiego.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież