Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wojewoda się żegna, minister zwleka, posłowie czekają. Weterynaria w politycznym uścisku?

Ocena użytkowników: / 28
SłabyŚwietny 
czwartek, 05 listopada 2015 20:20

Nie milkną echa wydarzeń w firmie AVIPOL w Redzie. Szef pomorskiej weterynarii nie odpowiada na pytanie kto podpisał polecenie kontroli w firmie. Odpowiedzi od wojewody i ministra nie doczekali się też pomorscy posłowie. Senator K. Klejna wystąpił do wiceministra K. Plocke o pilne rozwiązanie konfliktu.Przypomnijmy: w firmie AVIPOL w Redzie, która nie znajduje się w rejestrze powiatowego lekarza weterynarii pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii przeprowadzili kontrole, do której nie mieli podstaw. Nie pozostawili żadnego protokołu z przeprowadzonych czynności, co nie zdarza się nawet ABW. Zdaniem pełnomocnika firmy dopuszczono się już po raz kolejny w działalności PWLW przestępstwa z art. 231 KK czyli nadużycia władzy.


Nie sposób ustalić, kto podpisał polecenie kontroli. Pytania redakcji w tej sprawie pozostają bez odpowiedzi szefa inspekcji dr Włodzimierza Przewoskiego. Nie wiadomo też, czy kontrolowanie firm nie podlegających kontroli jest rutynowym działaniem podległej mu instytucji.
Bez odpowiedzi pozostają też wcześniejsze wystąpienia pomorskich posłów do wojewody i ministra w sprawie nieprawidłowości w funkcjonowaniu inspekcji, które detalicznie w swoich oświadczeniach opisywali byli powiatowi lekarze weterynarii. Ani poseł Andrzej Jaworski (PiS), ani poseł Jerzy Borowczak (PO) nie otrzymali żadnej merytorycznej korespondencji. A. Jaworski domagał się od wojewody natychmiastowego zawieszenia podległego mu urzędnika wobec którego R. Stachurski skierował zawiadomienie do prokuratury, a J. Borowczak złożył obszerną interpelację do ministra rolnictwa. Tak obszerną, że minister zwrócił się jedynie do marszałek sejmu o wydłużenie czasu na zbadanie przypadku, który z innych okoliczności znał zupełnie dobrze.


Tymczasem wojewoda Stachurski, który od czasu osobistych interwencji w sprawie zamykania tczewskiego Korala, a też osobistych wizyt b. pracowników inspekcji skarżących się na mobing w pracy, doskonale zna materię konfliktu, drybluje w narożniku czekając na koniec meczu. Zamiast decyzji, zaprasza podległego sobie szefa inspektoratu na pożegnalną herbatkę. Los swojego podwładnego, którego wskazał prokuraturze pod szczególną uwagę, zdaje się zostawiać swojemu następcy z nowego rządu.


Do pilnego rozwiązania nabrzmiałego konfliktu wynikającego z kontrowersyjnych działań dr Przewoskiego wezwał też swojego partyjnego kolegę, wiceministra Kazimierza Plocke, senator Kazimierz Klejna. Jak zauważył, sytuacja taka nie służy realizacji zadań inspektoratu i tworzy bardzo zła aurę do realizacji jego uprawnień.


Nieoficjalnie wiadomo, że prokuratura w Wejherowie zdecydowała o przekazaniu zawiadomienia w sprawie dziwnej kontroli w AVIPOL-u do Gdańska w celu połączenia z prowadzonym już postępowaniem z zawiadomienia wojewody. Tymczasem dr W. Przewoski wystosował list do firm podlegających jego jurysdykcji,w którym przedstawia się jako osoba inspirująca wspólne sukcesy branży spożywczej.


Zdaniem rozmówców gazety, największym sukcesem szefa inspekcji będzie spokojne przejście na emeryturę.

(G)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież