Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
wtorek, 02 marca 2021 20:17
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
W pięknym stylu piłkarze Arki Gdynia awansowali do półfinału
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wojewoda się żegna, minister zwleka, posłowie czekają. Weterynaria w politycznym uścisku?

Ocena użytkowników: / 28
SłabyŚwietny 
czwartek, 05 listopada 2015 20:20

Nie milkną echa wydarzeń w firmie AVIPOL w Redzie. Szef pomorskiej weterynarii nie odpowiada na pytanie kto podpisał polecenie kontroli w firmie. Odpowiedzi od wojewody i ministra nie doczekali się też pomorscy posłowie. Senator K. Klejna wystąpił do wiceministra K. Plocke o pilne rozwiązanie konfliktu.Przypomnijmy: w firmie AVIPOL w Redzie, która nie znajduje się w rejestrze powiatowego lekarza weterynarii pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii przeprowadzili kontrole, do której nie mieli podstaw. Nie pozostawili żadnego protokołu z przeprowadzonych czynności, co nie zdarza się nawet ABW. Zdaniem pełnomocnika firmy dopuszczono się już po raz kolejny w działalności PWLW przestępstwa z art. 231 KK czyli nadużycia władzy.


Nie sposób ustalić, kto podpisał polecenie kontroli. Pytania redakcji w tej sprawie pozostają bez odpowiedzi szefa inspekcji dr Włodzimierza Przewoskiego. Nie wiadomo też, czy kontrolowanie firm nie podlegających kontroli jest rutynowym działaniem podległej mu instytucji.
Bez odpowiedzi pozostają też wcześniejsze wystąpienia pomorskich posłów do wojewody i ministra w sprawie nieprawidłowości w funkcjonowaniu inspekcji, które detalicznie w swoich oświadczeniach opisywali byli powiatowi lekarze weterynarii. Ani poseł Andrzej Jaworski (PiS), ani poseł Jerzy Borowczak (PO) nie otrzymali żadnej merytorycznej korespondencji. A. Jaworski domagał się od wojewody natychmiastowego zawieszenia podległego mu urzędnika wobec którego R. Stachurski skierował zawiadomienie do prokuratury, a J. Borowczak złożył obszerną interpelację do ministra rolnictwa. Tak obszerną, że minister zwrócił się jedynie do marszałek sejmu o wydłużenie czasu na zbadanie przypadku, który z innych okoliczności znał zupełnie dobrze.


Tymczasem wojewoda Stachurski, który od czasu osobistych interwencji w sprawie zamykania tczewskiego Korala, a też osobistych wizyt b. pracowników inspekcji skarżących się na mobing w pracy, doskonale zna materię konfliktu, drybluje w narożniku czekając na koniec meczu. Zamiast decyzji, zaprasza podległego sobie szefa inspektoratu na pożegnalną herbatkę. Los swojego podwładnego, którego wskazał prokuraturze pod szczególną uwagę, zdaje się zostawiać swojemu następcy z nowego rządu.


Do pilnego rozwiązania nabrzmiałego konfliktu wynikającego z kontrowersyjnych działań dr Przewoskiego wezwał też swojego partyjnego kolegę, wiceministra Kazimierza Plocke, senator Kazimierz Klejna. Jak zauważył, sytuacja taka nie służy realizacji zadań inspektoratu i tworzy bardzo zła aurę do realizacji jego uprawnień.


Nieoficjalnie wiadomo, że prokuratura w Wejherowie zdecydowała o przekazaniu zawiadomienia w sprawie dziwnej kontroli w AVIPOL-u do Gdańska w celu połączenia z prowadzonym już postępowaniem z zawiadomienia wojewody. Tymczasem dr W. Przewoski wystosował list do firm podlegających jego jurysdykcji,w którym przedstawia się jako osoba inspirująca wspólne sukcesy branży spożywczej.


Zdaniem rozmówców gazety, największym sukcesem szefa inspekcji będzie spokojne przejście na emeryturę.

(G)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież