Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

O czytelnictwie osób niewidomych w ECS - GALERIA

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 04 listopada 2015 12:25

Promowanie czytelnictwa wśród osób niewidomych i prezentacja publikacji "Dotyk Solidarności" były tematami spotkania konferencyjnego zorganizowanego przez Fundację "Szansa dla Niewidomych" w Bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności.


GALERIA


Spotkania podzielone było na bloki tematyczne. W części pierwszej wystąpiła Marta Pluwak, tyflopedagog, instruktor orientacji przestrzennej, wraz z córką Julią Pluwak, które przedstawiły historię pismo Braille’a oraz wpływ czytania metodą Braille’a na ogólny rozwój intelektualny osób niewidomych. Olbrzymie wrażenie na uczestnikach konferencji wywarły umiejętności czytania pisma Braill'a przez trzynastoletnią Julię.


alt

Umiejętność czytania pisma Braill'a przez wywarła na wszystkich uczestnikach konferencji olbrzymie wrażenieW drugiej części wystąpił Marek Kalbarczyk, prezes Fundacji Szansa dla Niewidomych, które zaprezentował najnowszą pozycję na rynku książek dla osób niewidomych - "Dotyk Solidarności".


altaltPodczas trzeciej części konferencji Adam Kowalczyk, tyflospecjalista Fundacji "Szansa dla Niewidomych", pracownik firmy ALTIX, zaprezentował najnowsze możliwości technologiczne ułatwiające przekaz informacji oraz wspierające czytelnictwo osób z dysfunkcją wzroku.


alt- Celem spotkanie konferencyjnego było promowania czytelnictwa wśród osób niewidomych - powiedziała Marcelina Hernik, tyflospecjalista w Fundacji, nauczyciel akademicki, animator czasu wolnego. - Podczas spotkania została zaprezentowana nowa publikacja „Dotyk solidarności” wydana w druku transparentnym, tak, aby była dostępna zarówno dla osób niewidomych jak i słabo widzących. Spotkanie przebiegło w  niezwykle miłej atmosferze. Wyrażamy nadzieję na kolejne edycje konferencji w takim wyjątkowym miejscu jak Europejskie Centrum Solidarności.


alt

Uczestnicy spotkania konferencyjnego


W podziękowaniu za gościnność na ręce dyrektor Biblioteki w Europejskim Centrum Solidarności przekazana została publikacja "Dotyk Solidarności", która powstała we współpracy z Archiwum ECS. Na spotkaniu gościli przedstawicieli gdańskiego MOPR, wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku, przedstawiciele Archiwum ECS i wielu innych gości indywidualnych związanych z czytelnictwem.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież