Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz... Bogusław Gołąb: Kadencja pionierów » Z Bogusławem Kazimierzem Gołąbem, uczestnikiem strajków z 1970, 1980 r. i 1988 r., stoczniowcem, w 1... Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka otwarta dla czytelników » Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku jest już otwarta dla czytelników. W związku ze stanem e... Nie żyje legenda polskiego judo shihan Ryszard Zieniawa » Odszedł Ryszard Zieniawa, trener klasy mistrzowskiej judo. Człowiek skromny i twardy w „miękkiej szt...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
środa, 13 maja 2020 18:57
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
Rywalizacja w żużlowej eWinner 1. Lidze ma się rozpocząć 11 lipca ...
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
poniedziałek, 11 maja 2020 18:03
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
Lechia Gdańsk przedłużyła kontrakty z Jakubem Arakiem oraz Michał ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

O czytelnictwie osób niewidomych w ECS - GALERIA

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 04 listopada 2015 12:25

Promowanie czytelnictwa wśród osób niewidomych i prezentacja publikacji "Dotyk Solidarności" były tematami spotkania konferencyjnego zorganizowanego przez Fundację "Szansa dla Niewidomych" w Bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności.


GALERIA


Spotkania podzielone było na bloki tematyczne. W części pierwszej wystąpiła Marta Pluwak, tyflopedagog, instruktor orientacji przestrzennej, wraz z córką Julią Pluwak, które przedstawiły historię pismo Braille’a oraz wpływ czytania metodą Braille’a na ogólny rozwój intelektualny osób niewidomych. Olbrzymie wrażenie na uczestnikach konferencji wywarły umiejętności czytania pisma Braill'a przez trzynastoletnią Julię.


alt

Umiejętność czytania pisma Braill'a przez wywarła na wszystkich uczestnikach konferencji olbrzymie wrażenieW drugiej części wystąpił Marek Kalbarczyk, prezes Fundacji Szansa dla Niewidomych, które zaprezentował najnowszą pozycję na rynku książek dla osób niewidomych - "Dotyk Solidarności".


altaltPodczas trzeciej części konferencji Adam Kowalczyk, tyflospecjalista Fundacji "Szansa dla Niewidomych", pracownik firmy ALTIX, zaprezentował najnowsze możliwości technologiczne ułatwiające przekaz informacji oraz wspierające czytelnictwo osób z dysfunkcją wzroku.


alt- Celem spotkanie konferencyjnego było promowania czytelnictwa wśród osób niewidomych - powiedziała Marcelina Hernik, tyflospecjalista w Fundacji, nauczyciel akademicki, animator czasu wolnego. - Podczas spotkania została zaprezentowana nowa publikacja „Dotyk solidarności” wydana w druku transparentnym, tak, aby była dostępna zarówno dla osób niewidomych jak i słabo widzących. Spotkanie przebiegło w  niezwykle miłej atmosferze. Wyrażamy nadzieję na kolejne edycje konferencji w takim wyjątkowym miejscu jak Europejskie Centrum Solidarności.


alt

Uczestnicy spotkania konferencyjnego


W podziękowaniu za gościnność na ręce dyrektor Biblioteki w Europejskim Centrum Solidarności przekazana została publikacja "Dotyk Solidarności", która powstała we współpracy z Archiwum ECS. Na spotkaniu gościli przedstawicieli gdańskiego MOPR, wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku, przedstawiciele Archiwum ECS i wielu innych gości indywidualnych związanych z czytelnictwem.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież