Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

O czytelnictwie osób niewidomych w ECS - GALERIA

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 04 listopada 2015 12:25

Promowanie czytelnictwa wśród osób niewidomych i prezentacja publikacji "Dotyk Solidarności" były tematami spotkania konferencyjnego zorganizowanego przez Fundację "Szansa dla Niewidomych" w Bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności.


GALERIA


Spotkania podzielone było na bloki tematyczne. W części pierwszej wystąpiła Marta Pluwak, tyflopedagog, instruktor orientacji przestrzennej, wraz z córką Julią Pluwak, które przedstawiły historię pismo Braille’a oraz wpływ czytania metodą Braille’a na ogólny rozwój intelektualny osób niewidomych. Olbrzymie wrażenie na uczestnikach konferencji wywarły umiejętności czytania pisma Braill'a przez trzynastoletnią Julię.


alt

Umiejętność czytania pisma Braill'a przez wywarła na wszystkich uczestnikach konferencji olbrzymie wrażenieW drugiej części wystąpił Marek Kalbarczyk, prezes Fundacji Szansa dla Niewidomych, które zaprezentował najnowszą pozycję na rynku książek dla osób niewidomych - "Dotyk Solidarności".


altaltPodczas trzeciej części konferencji Adam Kowalczyk, tyflospecjalista Fundacji "Szansa dla Niewidomych", pracownik firmy ALTIX, zaprezentował najnowsze możliwości technologiczne ułatwiające przekaz informacji oraz wspierające czytelnictwo osób z dysfunkcją wzroku.


alt- Celem spotkanie konferencyjnego było promowania czytelnictwa wśród osób niewidomych - powiedziała Marcelina Hernik, tyflospecjalista w Fundacji, nauczyciel akademicki, animator czasu wolnego. - Podczas spotkania została zaprezentowana nowa publikacja „Dotyk solidarności” wydana w druku transparentnym, tak, aby była dostępna zarówno dla osób niewidomych jak i słabo widzących. Spotkanie przebiegło w  niezwykle miłej atmosferze. Wyrażamy nadzieję na kolejne edycje konferencji w takim wyjątkowym miejscu jak Europejskie Centrum Solidarności.


alt

Uczestnicy spotkania konferencyjnego


W podziękowaniu za gościnność na ręce dyrektor Biblioteki w Europejskim Centrum Solidarności przekazana została publikacja "Dotyk Solidarności", która powstała we współpracy z Archiwum ECS. Na spotkaniu gościli przedstawicieli gdańskiego MOPR, wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku, przedstawiciele Archiwum ECS i wielu innych gości indywidualnych związanych z czytelnictwem.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież