Otwarcie wystawy „TU rodziła się »Solidarność«” w Gdańsku » W piątek, 14 sierpnia, na Placu Solidarności uroczyście otwarto wystawę „TU rodziła się »Solidarność... Arcybiskup Głódź na emeryturze » Papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Sławoja Leszka Głódzia z pełnienia posługi arcybiskupa met... Opinia ekspertów daje podstawę do uchylenia pozwolenia na budowę na te... » Główna Komisja Konserwatorska, działająca przy Generalnym Konserwatorze Zabytków, wydała opinię na t... Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych ze... » Jest akt oskarżenia w sprawie źródeł majątku byłego prezydenta Gdańska i jego rodziny. W specjalnym ... Zenon Kwoka: Bohaterowie i mity Sierpnia » Z Zenonem Kwoką, inicjatorem strajku z sierpnia 1980 r. w Zakładzie Komunikacji Miejskiej Gdyni (WPK... W obronie księdza i cywilizacji » W najbliższy wtorek - 18.08 - o godz. 11,00 w sali 043 Sądu gdańskiego przy ul. Nowe Ogrody odbędzie... Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw...
Reklama
Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań
piątek, 14 sierpnia 2020 13:47
Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań
Jest akt oskarżenia w sprawie źródeł majątku byłego prezydenta G ...
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
czwartek, 13 sierpnia 2020 17:59
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
W sobotę Zdunek Wybrzeże na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zmie ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

O czytelnictwie osób niewidomych w ECS - GALERIA

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 04 listopada 2015 12:25

Promowanie czytelnictwa wśród osób niewidomych i prezentacja publikacji "Dotyk Solidarności" były tematami spotkania konferencyjnego zorganizowanego przez Fundację "Szansa dla Niewidomych" w Bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności.


GALERIA


Spotkania podzielone było na bloki tematyczne. W części pierwszej wystąpiła Marta Pluwak, tyflopedagog, instruktor orientacji przestrzennej, wraz z córką Julią Pluwak, które przedstawiły historię pismo Braille’a oraz wpływ czytania metodą Braille’a na ogólny rozwój intelektualny osób niewidomych. Olbrzymie wrażenie na uczestnikach konferencji wywarły umiejętności czytania pisma Braill'a przez trzynastoletnią Julię.


alt

Umiejętność czytania pisma Braill'a przez wywarła na wszystkich uczestnikach konferencji olbrzymie wrażenieW drugiej części wystąpił Marek Kalbarczyk, prezes Fundacji Szansa dla Niewidomych, które zaprezentował najnowszą pozycję na rynku książek dla osób niewidomych - "Dotyk Solidarności".


altaltPodczas trzeciej części konferencji Adam Kowalczyk, tyflospecjalista Fundacji "Szansa dla Niewidomych", pracownik firmy ALTIX, zaprezentował najnowsze możliwości technologiczne ułatwiające przekaz informacji oraz wspierające czytelnictwo osób z dysfunkcją wzroku.


alt- Celem spotkanie konferencyjnego było promowania czytelnictwa wśród osób niewidomych - powiedziała Marcelina Hernik, tyflospecjalista w Fundacji, nauczyciel akademicki, animator czasu wolnego. - Podczas spotkania została zaprezentowana nowa publikacja „Dotyk solidarności” wydana w druku transparentnym, tak, aby była dostępna zarówno dla osób niewidomych jak i słabo widzących. Spotkanie przebiegło w  niezwykle miłej atmosferze. Wyrażamy nadzieję na kolejne edycje konferencji w takim wyjątkowym miejscu jak Europejskie Centrum Solidarności.


alt

Uczestnicy spotkania konferencyjnego


W podziękowaniu za gościnność na ręce dyrektor Biblioteki w Europejskim Centrum Solidarności przekazana została publikacja "Dotyk Solidarności", która powstała we współpracy z Archiwum ECS. Na spotkaniu gościli przedstawicieli gdańskiego MOPR, wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku, przedstawiciele Archiwum ECS i wielu innych gości indywidualnych związanych z czytelnictwem.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież