W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Oddaj krew na Uniwersytecie Gdańskim

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 05 listopada 2015 22:02

Ponad 170 osób oddało krew podczas dwóch pierwszych dni kolejnej edycji Wampiriady na Uniwersytecie Gdańskim. Jeszcze w piątek dar życia można przekazywać w ambulansie do poboru krwi, który ustawiony będzie pod Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.Oprócz samej akcji oddawania krwi, przy okazji Wampiriady dowiedzieć się można wszystkiego na temat krwiodawstwa, organizatorzy podpowiadają jak zarejestrować się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Stoiska czynne są od 9.00 do 14.00.


Pierwszego dnia akcji Wampiriada odwiedziła Wydział Prawa i Administracji, później przeniosła się na Wydział Nauk Społecznych zaś w piątek zawitała na sopocki kampus UG, konkretnie na Wydział Ekonomiczny. Podczas wizyty na WPiA zarejestrowały się 133 osoby, krew oddały 82 osoby co przełożyło się na 37 litrów krwi. Drugiego dnia zarejestrowało się  151 osób, a krew oddało 89.


Przy rejestracji potencjalnych dawców każdy musi wypełnić szczegółową ankietę, która przydatna jest przy określeniu ewentualnych przeciwwskazań. Krew mogą oddać osoby  zdrowe, ważne jest aby przed oddaniem krwi odpowiednio nawodnić organizm i w przeciwieństwie do badań analitycznych nie przychodzić na czczo. Dawcę dyskwalifikuje tatuaż lub piercing zrobiony w okresie krótszym niż 6 miesięcy przed oddawaniem krwi oraz wszelkie zabiegi chirurgiczne wykonane w tym okresie, zły stan zdrowia i przewlekłe choroby a także waga poniżej 50 kg.


Co ciekawe każdy z uczestników Wampiriady otrzymuje specjalny voucher uprawniający do zakupu biletu na mecz Lechii Gdańsk ze Śląskiem Wrocław za symboliczną złotówkę.

Jerzy Domski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież