Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
sobota, 23 stycznia 2021 19:24
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
Trefl przerwał serię porażek i wygrał w Nysie ze Stalą 3:0
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Oddaj krew na Uniwersytecie Gdańskim

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 05 listopada 2015 22:02

Ponad 170 osób oddało krew podczas dwóch pierwszych dni kolejnej edycji Wampiriady na Uniwersytecie Gdańskim. Jeszcze w piątek dar życia można przekazywać w ambulansie do poboru krwi, który ustawiony będzie pod Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.Oprócz samej akcji oddawania krwi, przy okazji Wampiriady dowiedzieć się można wszystkiego na temat krwiodawstwa, organizatorzy podpowiadają jak zarejestrować się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Stoiska czynne są od 9.00 do 14.00.


Pierwszego dnia akcji Wampiriada odwiedziła Wydział Prawa i Administracji, później przeniosła się na Wydział Nauk Społecznych zaś w piątek zawitała na sopocki kampus UG, konkretnie na Wydział Ekonomiczny. Podczas wizyty na WPiA zarejestrowały się 133 osoby, krew oddały 82 osoby co przełożyło się na 37 litrów krwi. Drugiego dnia zarejestrowało się  151 osób, a krew oddało 89.


Przy rejestracji potencjalnych dawców każdy musi wypełnić szczegółową ankietę, która przydatna jest przy określeniu ewentualnych przeciwwskazań. Krew mogą oddać osoby  zdrowe, ważne jest aby przed oddaniem krwi odpowiednio nawodnić organizm i w przeciwieństwie do badań analitycznych nie przychodzić na czczo. Dawcę dyskwalifikuje tatuaż lub piercing zrobiony w okresie krótszym niż 6 miesięcy przed oddawaniem krwi oraz wszelkie zabiegi chirurgiczne wykonane w tym okresie, zły stan zdrowia i przewlekłe choroby a także waga poniżej 50 kg.


Co ciekawe każdy z uczestników Wampiriady otrzymuje specjalny voucher uprawniający do zakupu biletu na mecz Lechii Gdańsk ze Śląskiem Wrocław za symboliczną złotówkę.

Jerzy Domski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież