Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wygrani i przegrani wyborów

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 listopada 2015 12:29

Tydzień temu wybraliśmy nowych posłów. Wśród kandydatów byli wygrani - ci, którzy zasiądą w Sejmie i przegrani - ci, którzy nie dostali mandatów.


Na Pomorzu w obu okręgach wygrało PO. Wyraźniej w Gdańsku, a minimalnie w Gdyni. W okręgu 25 najwięcej głosów otrzymał Jarosław Sellin z PiS, który wyprzedził Adama Korola i Andrzeja Jaworskiego. Czwarty wynik w Gdańsku zanotowała Ewa Lieder z Nowoczesnej Ryszarda Petru. Ponad 20 tysięcy głosów otrzymali jeszcze  Agnieszka Pomaska i Sławomir Neumann. Prawie połowę głosów Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni otrzymała Joanna Senyszyn.


W okręgu 26 najwięcej głosów zebrał Marek Biernacki z PO. Co ciekawe Biernacki sam zebrał więcej głosów niż 7 Komitetów Wyborczych. Na trzech kolejnych pozycjach pod względem zebranych głosów uplasowali się kandydaci PiS Jolanta Szczypińska, Janusz Śniadek i Dorota Arciszewska-Mielewczyk. Piąty wynik uzyskała Henryka Krzywonos-Strycharska. Kolejne trzy pozycje pod względem wyników należały do Grzegorz Furgo (Nowoczesna Ryszarda Petru), Małgorzaty Zwiercan (Kukiz'15) i Leszka Millera (Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni).


Okręg 25
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 148305 34.72%
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 126466 29.61%
Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru 39184 9.17%
Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" 30536 7.15%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 28168 6.59%
Komitet Wyborczy KORWiN 21366 5.00%
Komitet Wyborczy Partia Razem 16992 3.98%
Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 12904 3.02%
Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi 3210 0.75%

PO
Adam Marek KOROL     28727     
Agnieszka Dominika POMASKA     22196     
Sławomir Arkadiusz NEUMANN     20514     
Jerzy Stanisław BOROWCZAK     16931     
Małgorzata CHMIEL     13346     

Radosław Krzysztof SOBECKI     569     
Aneta NOWAK-TYMIŃSKA     495

PiS
Jarosław Daniel SELLIN     34997     
Andrzej JAWORSKI     25875     
Tadeusz CYMAŃSKI     13126     
Kazimierz SMOLIŃSKI     12424     
Jan KILIAN     6675

Justyna PALIKOWSKA     362     
Edward SZLEJTER     322


Nowoczesna Ryszarda Petru
Ewa LIEDER     23220     
Michał Tomasz ADAMCZYK     3723

Ewa LUDWISZEWSKA     278     
Marek Jerzy ŁYCYNIAK     182

"Kukiz'15"
Magdalena Maria BŁEŃSKA     9437     
Jacek Mariusz HOŁUBOWSKI     4881

Katarzyna Maria WASZYŃSKA     233     
Robert POMIAN     220

Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni
Joanna SENYSZYN     13158     
Małgorzata Teresa OSTROWSKA     3186     
Franciszek Józef POTULSKI     2411     
Piotr Paweł BAUĆ     1865     
Edmund Kazimierz STACHOWICZ     1793

Wanda GUSS     130     
Władysław KISIELICZYN     85


KORWiN
Karol Kazimierz RABENDA     8925     
Marcin Piotr KRZYWKOWSKI     3032

Arkadiusz Marek DEROSZEWSKI     99     
Julita Maria RUSYNIAK     87

Razem
Aleksandra Grażyna KROTOWSKA-CACHA     7008     
Tomasz Marek LARCZYŃSKI     1731     

Aleksandra Barbara KULMA     280     
Stanisław Marek GŁĄBIŃSKI     228

PSL
Józef Leon SARNOWSKI     3458     
Krzysztof Gabriel TRAWICKI     2565

Ewelina WŁÓDARCZYK     88     
Marianna GRAHN     52

KWW Zbigniewa Stonogi
Danuta HOJARSKA     1671     
Wojciech Rafał RUTKOWSKI     341

Adam BURAKIEWICZ     44     
Damian Jan ŻÓŁKIEWSKI     43

Okręg 26
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 156147 33.46%
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 145698 31.22%
Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru 38344 8.22%
Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" 37410 8.02%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 30973 6.64%
Komitet Wyborczy KORWiN 20677 4.43%
Komitet Wyborczy Partia Razem 18918 4.05%
Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 15064 3.23%
Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi  3477 0.75%

PO
Marek BIERNACKI     42586     
Henryka Krystyna KRZYWONOS-STRYCHARSKA     24333     
Kazimierz Florian PLOCKE     11060     
Zbigniew Marek KONWIŃSKI     10783     
Stanisław Józef LAMCZYK     8981

Marcin Marek SIWIŃSKI     276     
Grzegorz Robert KRAMEK     249

PiS
Jolanta Irena SZCZYPIŃSKA     31013     
Janusz Józef ŚNIADEK     26671     
Dorota Irvina ARCISZEWSKA-MIELEWCZYK     25054     
Marcin Michał HORAŁA     10546     
Jan Andrzej KLAWITER     7389

Maria KOBYLARZ     380     
Iwona Natalia RANGOTIS     180

Nowoczesna Ryszarda Petru
Grzegorz Witold FURGO     14247     
Krzysztof Tadeusz REK     4150     

Cezary Mariusz FÓRMANIAK     201     
Piotr Władysław CHWAŁEK     191

"Kukiz'15"
Małgorzata Grażyna ZWIERCAN     11822     
Paweł Jan TANAJNO     4798

Joanna Barbara KILICHOWSKA     316     
Marlena Zdzisława SYKUTERA     274

Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni
Leszek Cezary MILLER     11542     
Dorota GARDIAS     7214     
Zbigniew WALCZAK     2125     
Andrzej Wawrzyniec RÓŻAŃSKI     1906     
Elżbieta Alfreda MARKOWSKA     1128

Zbigniew Edward GOLONEK     101     
Mirosława Barbara LAMORSKA-YARNOLD     99

KORWiN
Zbigniew Maksymilian WYSOCKI     9507     
Nikodem Maximilian MAZURKIEWICZ     1594

Martyna Joanna PŁOCINICZAK     88     
Agnieszka Małgorzata HERCHEL     76

Razem
Maciej KONIECZNY     8694     
Karolina HASKA     2285

Piotr Dawid CISZEK     289     
Marianna OSADA     248

PSL
Hubert Alfons LEWNA     4662     
Stanisława Helena BUJANOWICZ     1547

Tadeusz KELIŃSKI     127     
Sylwia Krystyna ŻOCHOWSKA     110

KWW Zbigniewa Stonogi
Jarosław GROMADZKI     1522     
Sławomir Piotr NOWAK     276

Paulina Marta ERLICHOWSKA     36     
Arkadiusz Jerzy ŁUSIAK     33

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież