Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
sobota, 23 stycznia 2021 19:24
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
Trefl przerwał serię porażek i wygrał w Nysie ze Stalą 3:0
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stadion Energa Gdańsk

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 listopada 2015 19:01

Stadion Energa Gdańsk to od 9 listopada oficjalna nazwa stadionu w Letnicy. Umowa została podpisana na pięć lat. Za pięcioletni sponsoring tytularny Energa zapłaci 22,5 mln złotych.Oficjalne podpisanie listu intencyjnego i umowy obyło się w sali pucharowej stadionu na Letnicy. Wzięli w nim udział Andrzej Tersa, prezes zarządu Energa SA, Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska i Tomasz Kowalski, prezes Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o..


alt
- Jesteśmy świadkami nowych narodzin naszego stadionu - powiedział Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. - To nowe imię, nowa energia, nowa moc. Od kilku miesięcy prowadziłem rozmowy z panem prezesem Andrzejem Tersą i zarządem. Dziękuję za dużą otwartość, za pojmowanie odpowiedzialności za wspólne sprawy gdańsko-pomorskie. Energa to jeden z największych pracodawców nie tylko w Gdańsku, ale na Pomorzu. To firma, która pełni ważną rolę w społeczno-sportowym krajobrazie. Gdańsk traktuje wejście Energi na stadion gdański w Letnicy nie jako przedsięwzięcie jednorazowe. Chcemy się jako Gdańska związać z Energą w rozmaitych przestrzeniach działania.


Umowa została podpisana na 5 lat.W ciągu dwóch miesięcy zostanie przeprowadzony rebranding zewnętrzny - zamieszczone zostanie nowe logo na obiekcie. Wewnętrzny rebranding rozpoczął się w poniedziałek. Umowa opiewa na 22,5 mln zł.


Jeśli spojrzymy na Grupę Energa z innej perspektywy to nie może zaskakiwać decyzja o objęciu sponsoringiem tytularnym jednego z największych, a na pewno najpiękniejszych stadionów w Polsce, który dodatkowo jest ulokowany w Gdańsku - powiedział Andrzej Tersa, prezes zarządu Energa SA. - Ta decyzja wydaje się naturalna. Tym bardziej, że ze strony operatora stadionu i miasta, które docenia nasze lokalne zaangażowanie, mamy deklaracje, że wspólnie stworzymy miejsce wspierając wartości Grupy Energa i ważne dla lokalnej społeczności. Dzięki temu działania sportowe i edukacyjne jakie prowadzimy od wielu lat zyskają spójny, wyrazisty i doskonale rozpoznawalny symbol, a Energa będzie widoczna podczas wielkich i spektakularnych imprez. Nie znaczy to, że łatwo było nam osiągnąć porozumienie. Negocjacje z operatorem stadionu były długie. Obie strony bardzo dokładnie analizowały wszystkie szczegóły oferty. Dzięki temu mamy pewność, że porozumienie jest optymalne i dla nas pod względem korzyści wizerunkowych, dla operatora pod względem możliwości funkcjonowania i wspólnie osiągniemy to, do czego dążymy.


altZaprezentowano nowych symbol stadionu, który z jednej strony nawiązuje do bursztynu, który jest kojarzony ze stadionem, jego kolorystyką, a z drugiej oddaje ideę Grupy Energa.


alt- To bardzo, bardzo ważny moment w życiu naszego obiektu - stwierdził Tomasz Kowalski, prezes Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o.. - Zyskujemy nowego, mocnego, potężnego partnera, który wspólnie z nami chce realizować spójną politykę rozwoju obiektu. Chcemy też zaangażować się w to, co tworzy Energa na Pomorzu. Szukając partnera nazwy, bardzo ważne było zaczęcie podróży od rynku lokalnego. Chcieliśmy pozyskać partnera lokalnego, który wspólnie z nami będzie realizował politykę i cele przyjęte dla obiektu, wypracowane wspólnie z miastem Gdańsk. Bardzo ważne jest, aby to co dziś podpisujemy zarówno list intencyjny jak i umowa to było coś więcej , a nie tylko podpisami, ale prawdziwą wolą współpracy i rozwoju i być faktycznie tym największym, najlepszym, wyznaczającym standardy w Polsce - dodał Tomasz Kowalski, prezes Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o.


alt- Liczymy, że to mocne wejście nie tylko w sportową mapę Pomorza - powiedziała Katarzyna Kowalska, dyrektor biura marketingu i komunikacji Grupy Energa SA. - Chcemy aby stadion stał się centrum rozrywki dla mieszkańców, a jednocześnie wisienką na torcie wszystkich naszych dotychczasowych aktywności. I edukacyjnych, i po części kulturalnych i przede wszystkim sportowych. To jest dla nas bardzo dobry kontrakt. Badaliśmy efektywność tej oferty bardzo głęboko. Jesteśmy przekonani, że będzie ona wysoka. Jesteśmy w pełni zadowoleni z wynegocjonowanych warunków. W trakcie miesięcy negocjacji pojawiały się różne nazwy. Analizowaliśmy wiele wariantów. Ten wydaje się nam najlepszy i optymalny.  


Jakich nowych atrakcji można spodziewać się na Stadionie Energa Gdańsk? - Możemy już zapowiedzieć lodowisko, które będzie na terenie przyległym do stadionu - zdradziła Katarzyna Kowalska. - Chcemy żeby ten teren bardziej się zaktywizował, bo obiekt to nie tylko stadion, ale też teren. Na samym stadionie w najbliższych tygodniach i miesiącach będą ogłaszane atrakcje, które stadion przygotowuje wspólnie z nami.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież