Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Drelich? Sikora? Gierszewski? Kto nowym wojewodą?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 10 listopada 2015 20:25

altMariusz Błaszczak zostanie ministrem spraw wewnętrznych i administracji - to już pewne. I pewne jest, że to on podpisze nominację dla nowego wojewody pomorskiego, który zastąpi Ryszarda Stachurskiego z PO.To ważne rozstrzygnięcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Partia J. Kaczyńskiego nieznacznie przegrała wybory na Pomorzu z nadzwyczaj dobrze ukorzenioną w relacjach gospodarczo-politycznych Platformą Obywatelską. I mimo równej liczby posłów, to wojewoda będzie pierwszym spikerem i wykonawcą polityki nowego rządu. Będzie musiał reprezentować rząd w otoczeniu, które przez lata wytworzyło świetnie funkcjonującą siatkę zależności: biznesowych, towarzyskich, społecznych, kulturowych, medialnych. To poważne wyzwanie, które wymaga doboru kandydata sprawnego merytorycznie, politycznie odpowiedzialnego i na swój sposób odpornego na gdańskie pomruki. Nie jest to pozycja dla debiutanta i nie jest to czas na eksperymenty, które jak w przypadku wojewody Piotra Ołowskiego, zakończyły się polityczną zdrada i przejściem do obozu nowej władzy. Żadnego piętna politycznego na pomorskim pejzażu nie wywarł z kolei pochodzący z Kościerzyny Piotr Karczewski. Raczej dekorował lokalną scenę niż ja współtworzył.


Według informacji wybrzeza24.pl, w pomorskim Prawie i Sprawiedliwości rozważane są różne koncepcje personalne. Pewne jest, że nie dotyczą one w ogóle Jacka Kurskiego. Jako poważne kandydatury rozpatrywani są m.in. Piotr Gierszewski, gdański radny wielu kadencji, który miał świetny wynik w ostatnich wyborach samorządowych, swoją wagę ma też kandydatura b. posła Kazimierza Janiaka, który przegrał wybory senackie na Powiślu, ale wyprzedził dobrze, zwłaszcza w Kwidzynie osadzonego szef SLD Jerzego Śniega. Wysoko są też oceniane panie - szefowa klubu PiS w sejmiku Danuta Sikora i Katarzyna Stanulewicz z Gdyni. Być może jednak partia postawi na zupełną niespodziankę kadrową. W tym kontekście wymienia się szefa klubu PiS w radzie powiatu Pruszcz Gdański - Dariusza Drelicha, ekonomistę z Lublewa, który w poprzednich wyborach parlamentarnych zdobył ponad 900 głosów.
(G)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież