W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SLD apeluje...

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 grudnia 2016 16:21

- Nie godzimy się na to żeby kilka pokoleń Polaków zostało potraktowanych w sposób nieuczciwy tylko dlatego, że wcześniej się urodzili i że ich okres aktywności zawodowej w jakiejś części przypadał na okres PRL - powiedziała prof. Joanna Senyszyn w nawiązaniu do uchwały Zarządu Krajowego SLD sprzeciwiającej się obniżkom emerytur funkcjonariuszom służb mundurowych przed 1989 rokiem. Andrzej Różański przedstawił apel SLD o przeprowadzenie przedterminowych wyborów oraz zapowiedział Pomorski Kongres Lewicy.- Obserwujemy zjawisko bardzo niebezpieczne w Polsce. Polska płonie - powiedziała prof. Joanna Senyszyn, członek Rady Krajowej SLD. - Polska właściwie podzieliła się na dwie części za sprawą Jarosława Kaczyńskiego i PiS-u. Te dwie części Polaków nie mogą się ze sobą porozumieć. My bronimy demokracji, partie opozycyjne, zarówno parlamentarne i nieparlamentarne. Uważamy, że to co się dzieje w Polsce jest niedopuszczalne.
Polacy są dzieleni w różnych sprawach. PiS zmienić historię Polski, chce całkowicie wykreślić z historii kilkadziesiąt lat PRL-u. Chce mścić się na ludziach, którzy wtedy żyli, wtedy pracowali. Ta zemsta na razie dotyczy pracowników służb, którzy już raz mieli obniżone emerytury. Jest wprowadzana odpowiedzialność zbiorowa. My się temu zdecydowanie sprzeciwiamy.Dlatego jest uchwała Zarządu Krajowego SLD zatytułowana "Ręce precz od generała".


alt


SLD wystąpiło do partii opozycyjnych z apelem w rozpoczęcie wspólnej akcji zbierania podpisów pod przeprowadzenie przedterminowych wyborów.
- Zarząd Krajowy Sojuszu Lewicy Demokratycznej 17 grudnia podjął uchwałę z apelem o podjęcie wszelkich starań, gromadzenie się całej opozycji w sprawie przygotowania wniosku o przeprowadzenie przedterminowych wyborów - powiedział Andrzej Różański, wiceprzewodniczący Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD. - W ocenie kierownictwa SLD poziom napięcia politycznego i podziały jakie mają miejsce wymknęły się spod kontroli rządzących czyli Prawa i Sprawiedliwości. To powoduje coraz większą eskalację społecznych emocji, niebezpieczną dla funkcjonowania państwa demokratycznego. Skoro Prawo i Sprawiedliwość powołuje się przy każdym działaniu jakie podejmuje, ocenianym przez opozycję i obywateli jako niezgodne z Konstytucją  i niedemokratyczne, na mandat demokratycznych wyborów oczekujemy jako opozycja, w tej chwili pozaparlamentarna, ale także przy udziale parlamentarnej, iż rządzący pod presją obywateli zgodzą się na przedterminowe wybory. Bo skoro mandat wyborczy ma być legitymacją wszechwładzy i monopolu tej władzy to warto to rządzący powinni poddać się tej weryfikacji.
Andrzej Różański zapowiedział również organizację Pomorskiego Kongresu Lewicy. - Przygotowujemy się w ten sposób do gromadzenia czy też zachęcenia partii, które mienią się być lewicowymi do przygotowania lewicowego frontu podczas najbliższej konfrontacji wyborczej, a będą to wybory samorządowe - powiedział wiceprzewodniczący Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD. - Naszą intencją poprzez zwołanie tego Pomorskiego Kongresu jest przedyskutowanie z wszystkimi siłami lewicy na Pomorzu jak lewica pomorska chce zachęcić mieszkańców Pomorza żeby wsparli program lewicy. Ten program jesteśmy w stanie przygotować dyskutując z wszystkimi ludźmi i partiami.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież