Prof. Gwizdała złożył mandat Rektora Uniwersytetu Gdańskiego » Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, prof. UG z dniem 28 września 2020 r. na ręce Przewodniczącego Rady Uni... „Sieci”: Dlaczego Kreml boi się Polski » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” o postrzeganiu Polski przez Rosję pisze publicysta Marek Budz... Srebrny jubileusz Rënk-u » Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk świętowało 25-lecie istnienia.- Nasz rynek istni... Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Stoczniowiec przegrał pierwsze derby Pomorza
niedziela, 27 września 2020 19:18
Stoczniowiec przegrał pierwsze derby Pomorza
Do 34 minuty Stoczniowiec prowadził z KH Energą Toruń. Po
Lechia rozbiła Podbeskidzie
sobota, 26 września 2020 18:42
Lechia rozbiła Podbeskidzie
Dobrze gra się w tym sezonie Lechii z beniaminkami. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SLD apeluje...

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 grudnia 2016 16:21

- Nie godzimy się na to żeby kilka pokoleń Polaków zostało potraktowanych w sposób nieuczciwy tylko dlatego, że wcześniej się urodzili i że ich okres aktywności zawodowej w jakiejś części przypadał na okres PRL - powiedziała prof. Joanna Senyszyn w nawiązaniu do uchwały Zarządu Krajowego SLD sprzeciwiającej się obniżkom emerytur funkcjonariuszom służb mundurowych przed 1989 rokiem. Andrzej Różański przedstawił apel SLD o przeprowadzenie przedterminowych wyborów oraz zapowiedział Pomorski Kongres Lewicy.- Obserwujemy zjawisko bardzo niebezpieczne w Polsce. Polska płonie - powiedziała prof. Joanna Senyszyn, członek Rady Krajowej SLD. - Polska właściwie podzieliła się na dwie części za sprawą Jarosława Kaczyńskiego i PiS-u. Te dwie części Polaków nie mogą się ze sobą porozumieć. My bronimy demokracji, partie opozycyjne, zarówno parlamentarne i nieparlamentarne. Uważamy, że to co się dzieje w Polsce jest niedopuszczalne.
Polacy są dzieleni w różnych sprawach. PiS zmienić historię Polski, chce całkowicie wykreślić z historii kilkadziesiąt lat PRL-u. Chce mścić się na ludziach, którzy wtedy żyli, wtedy pracowali. Ta zemsta na razie dotyczy pracowników służb, którzy już raz mieli obniżone emerytury. Jest wprowadzana odpowiedzialność zbiorowa. My się temu zdecydowanie sprzeciwiamy.Dlatego jest uchwała Zarządu Krajowego SLD zatytułowana "Ręce precz od generała".


alt


SLD wystąpiło do partii opozycyjnych z apelem w rozpoczęcie wspólnej akcji zbierania podpisów pod przeprowadzenie przedterminowych wyborów.
- Zarząd Krajowy Sojuszu Lewicy Demokratycznej 17 grudnia podjął uchwałę z apelem o podjęcie wszelkich starań, gromadzenie się całej opozycji w sprawie przygotowania wniosku o przeprowadzenie przedterminowych wyborów - powiedział Andrzej Różański, wiceprzewodniczący Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD. - W ocenie kierownictwa SLD poziom napięcia politycznego i podziały jakie mają miejsce wymknęły się spod kontroli rządzących czyli Prawa i Sprawiedliwości. To powoduje coraz większą eskalację społecznych emocji, niebezpieczną dla funkcjonowania państwa demokratycznego. Skoro Prawo i Sprawiedliwość powołuje się przy każdym działaniu jakie podejmuje, ocenianym przez opozycję i obywateli jako niezgodne z Konstytucją  i niedemokratyczne, na mandat demokratycznych wyborów oczekujemy jako opozycja, w tej chwili pozaparlamentarna, ale także przy udziale parlamentarnej, iż rządzący pod presją obywateli zgodzą się na przedterminowe wybory. Bo skoro mandat wyborczy ma być legitymacją wszechwładzy i monopolu tej władzy to warto to rządzący powinni poddać się tej weryfikacji.
Andrzej Różański zapowiedział również organizację Pomorskiego Kongresu Lewicy. - Przygotowujemy się w ten sposób do gromadzenia czy też zachęcenia partii, które mienią się być lewicowymi do przygotowania lewicowego frontu podczas najbliższej konfrontacji wyborczej, a będą to wybory samorządowe - powiedział wiceprzewodniczący Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD. - Naszą intencją poprzez zwołanie tego Pomorskiego Kongresu jest przedyskutowanie z wszystkimi siłami lewicy na Pomorzu jak lewica pomorska chce zachęcić mieszkańców Pomorza żeby wsparli program lewicy. Ten program jesteśmy w stanie przygotować dyskutując z wszystkimi ludźmi i partiami.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież