Szymon Pawlicki, aktor, odważny człowiek – nie żyje » Nie żyje Szymon Pawlicki, aktor, człowiek “Solidarności”. Zmarł 25 stycznia br. w konińskim szpitalu... Tomasz Augustyniak, szef pomorskiego sanepidu, odwołany » Tomasz Augustyniak został odwołany z funkcji Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanita... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Rządowi wystawiłbym czwórk... » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wywiad z prezydentem RP Andrzejem Dudą, który za walkę z epid... Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
niedziela, 17 stycznia 2021 13:37
Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
Ostatni raz ze Zbyszkiem Szczepankiem spotkałem się w październiku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SLD apeluje...

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 grudnia 2016 16:21

- Nie godzimy się na to żeby kilka pokoleń Polaków zostało potraktowanych w sposób nieuczciwy tylko dlatego, że wcześniej się urodzili i że ich okres aktywności zawodowej w jakiejś części przypadał na okres PRL - powiedziała prof. Joanna Senyszyn w nawiązaniu do uchwały Zarządu Krajowego SLD sprzeciwiającej się obniżkom emerytur funkcjonariuszom służb mundurowych przed 1989 rokiem. Andrzej Różański przedstawił apel SLD o przeprowadzenie przedterminowych wyborów oraz zapowiedział Pomorski Kongres Lewicy.- Obserwujemy zjawisko bardzo niebezpieczne w Polsce. Polska płonie - powiedziała prof. Joanna Senyszyn, członek Rady Krajowej SLD. - Polska właściwie podzieliła się na dwie części za sprawą Jarosława Kaczyńskiego i PiS-u. Te dwie części Polaków nie mogą się ze sobą porozumieć. My bronimy demokracji, partie opozycyjne, zarówno parlamentarne i nieparlamentarne. Uważamy, że to co się dzieje w Polsce jest niedopuszczalne.
Polacy są dzieleni w różnych sprawach. PiS zmienić historię Polski, chce całkowicie wykreślić z historii kilkadziesiąt lat PRL-u. Chce mścić się na ludziach, którzy wtedy żyli, wtedy pracowali. Ta zemsta na razie dotyczy pracowników służb, którzy już raz mieli obniżone emerytury. Jest wprowadzana odpowiedzialność zbiorowa. My się temu zdecydowanie sprzeciwiamy.Dlatego jest uchwała Zarządu Krajowego SLD zatytułowana "Ręce precz od generała".


alt


SLD wystąpiło do partii opozycyjnych z apelem w rozpoczęcie wspólnej akcji zbierania podpisów pod przeprowadzenie przedterminowych wyborów.
- Zarząd Krajowy Sojuszu Lewicy Demokratycznej 17 grudnia podjął uchwałę z apelem o podjęcie wszelkich starań, gromadzenie się całej opozycji w sprawie przygotowania wniosku o przeprowadzenie przedterminowych wyborów - powiedział Andrzej Różański, wiceprzewodniczący Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD. - W ocenie kierownictwa SLD poziom napięcia politycznego i podziały jakie mają miejsce wymknęły się spod kontroli rządzących czyli Prawa i Sprawiedliwości. To powoduje coraz większą eskalację społecznych emocji, niebezpieczną dla funkcjonowania państwa demokratycznego. Skoro Prawo i Sprawiedliwość powołuje się przy każdym działaniu jakie podejmuje, ocenianym przez opozycję i obywateli jako niezgodne z Konstytucją  i niedemokratyczne, na mandat demokratycznych wyborów oczekujemy jako opozycja, w tej chwili pozaparlamentarna, ale także przy udziale parlamentarnej, iż rządzący pod presją obywateli zgodzą się na przedterminowe wybory. Bo skoro mandat wyborczy ma być legitymacją wszechwładzy i monopolu tej władzy to warto to rządzący powinni poddać się tej weryfikacji.
Andrzej Różański zapowiedział również organizację Pomorskiego Kongresu Lewicy. - Przygotowujemy się w ten sposób do gromadzenia czy też zachęcenia partii, które mienią się być lewicowymi do przygotowania lewicowego frontu podczas najbliższej konfrontacji wyborczej, a będą to wybory samorządowe - powiedział wiceprzewodniczący Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD. - Naszą intencją poprzez zwołanie tego Pomorskiego Kongresu jest przedyskutowanie z wszystkimi siłami lewicy na Pomorzu jak lewica pomorska chce zachęcić mieszkańców Pomorza żeby wsparli program lewicy. Ten program jesteśmy w stanie przygotować dyskutując z wszystkimi ludźmi i partiami.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież