Szymon Pawlicki, aktor, odważny człowiek – nie żyje » Nie żyje Szymon Pawlicki, aktor, człowiek “Solidarności”. Zmarł 25 stycznia br. w konińskim szpitalu... Tomasz Augustyniak, szef pomorskiego sanepidu, odwołany » Tomasz Augustyniak został odwołany z funkcji Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanita... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Rządowi wystawiłbym czwórk... » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wywiad z prezydentem RP Andrzejem Dudą, który za walkę z epid... Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
niedziela, 17 stycznia 2021 13:37
Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
Ostatni raz ze Zbyszkiem Szczepankiem spotkałem się w październiku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Energa SA w górę na giełdzie

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 grudnia 2016 16:27

Aktywna komunikacja z inwestorami umożliwiła wyjście z 1,5-rocznego okresu spadku cen akcji Energa SA. Proces ten wyhamował w czerwcu-lipcu, a po publikacji nowej strategii Grupy Energa na lata 2016-2025 w połowie listopada, kurs akcji odbił i rozpoczął ruch w górę. Dzięki temu cena akcji powróciła na poziom powyżej 9 zł i jest coraz bardziej perspektywiczna.Relacje inwestorskie
Dobra jakość komunikacji znalazła swoje potwierdzenie w rekomendacjach domów maklerskich. W wydanych od połowy br. ośmiu rekomendacjach aż 5 sugeruje zakup akcji Energa SA, 2 są neutralne i tylko jedna doradza ich sprzedaż. Wyceny oscylują w granicach 9-10 zł, a więc nadal powyżej bieżącego kursu.
- Cieszy nas uznanie, z jakim spotykają się działania Energi w zakresie relacji inwestorskich – komentuje Mariola Zmudzińska, Wiceprezes Zarządu Energa SA ds. Relacji Inwestorskich. – Nowa strategia to nie tylko cele i cyfry, ale także podejście do komunikacji i dialogu.


alt


W parze z jakością konieczna jest skala działań, a więc ilość. Tu pomocna jest liczba spotkań z inwestorami instytucjonalnymi, których relacje inwestorskie Energi odbyły w br. blisko 150. Dodać do tego trzeba komunikację skierowaną do inwestorów indywidualnych, prowadzoną choćby za pośrednictwem specjalnej strony internetowej, ale także przez zainicjowaną przez Energę koncepcję czatu inwestorskiego. Blisko współpracujemy w tym zakresie ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych i kanałami dedykowanymi tej grupie, jak np. specjalistycznymi portalami giełdowymi. Wszak akcje Energa SA są obecne na ponad 40 tys. rachunków maklerskich Polaków.


Respect Index
Energa już po raz trzeci została doceniona w gronie firm Respect Index. Uznana została za spółkę o wysokiej płynności, atrakcyjną dla inwestorów ceniących wysoką jakość raportowania i odpowiedzialność firm za otoczenie, zarządzaną zgodnie z najlepszymi standardami zrównoważonego rozwoju.
„Głęboko wierzymy w misję, jaką mają do wykonania firmy, które wpływają na swoje otoczenie równie mocno, jak są od niego zależne. Potrzeby otoczenia są wpisane w DNA Energi i szczycimy się pełną transparentnością w ich realizacji – mówi Mariola Zmudzińska, Wiceprezes Zarządu Energa SA ds. Relacji Inwestorskich.
W tym roku Energa poprawiła swój wynik w obszarze środowiskowym, głównie za sprawą wprowadzonego systemu zarządzania środowiskowego zgodnego z EMAS.


EMAS
Komisja Europejska oficjalnie potwierdziła obecność Grupy Energa w prestiżowym systemie ekozarządzania i audytu - EMAS. Przynależność do systemu jest najwyższym ekologicznym wyróżnieniem dla przedsiębiorstw oraz instytucji niekomercyjnych. Energa jest pierwszą grupą energetyczną w Polsce, która w całości przystąpiła do tej prestiżowej certyfikacji środowiskowej. Wręczenie Grupie Energa certyfikatu potwierdzającego rejestrację odbyło się w czerwcu br.


Rejestracja w EMAS jest wyróżnieniem niezwykle prestiżowym, którym w Polsce może poszczycić się jedynie 70 organizacji. Rejestracja Grupy Energa jest nie tylko największą w historii EMAS w Polsce, ale i jedną z największych w Europie.
- EMAS to jedyny instrument, potwierdzający ciągłe doskonalenie efektywności ekologicznej w organizacji. Dbałość o środowisko naturalne, poszanowanie jego potrzeb oraz działanie z pełną odpowiedzialnością za podejmowane decyzje to fundamenty funkcjonowania Grupy Energa. Racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych, tak aby mogły z nich korzystać nie tylko obecne, ale i przyszłe pokolenia Polaków, stanowi wyzwanie, któremu staramy się sprostać każdego dnia - podkreśla Dariusz Kaśków, Prezes Zarządu Grupy Energa.


Energa dla Ciebie
Również budowanie relacji z lokalnymi społecznościami traktowane jest prze Grupę Energa jako działalność długofalowa, nastawiona na osiąganie konkretnych celów. Pod szyldem „Energa dla Ciebie” Grupa wspiera inicjatywy propagujące aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia, edukację i naukę, kulturę i sztukę oraz kształtujące postawy proekologiczne. W ramach Fundacji Energa prowadzi działalność charytatywną wspierając wiele instytucji i organizacji. Grupa w szczególny sposób wspiera rozwój młodszego pokolenia. W programach firmy co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy dzieci i młodzieży.


W 2016 roku dzięki wysiłkowi uczestników akcji Aktywni Charytatywni 422 podopiecznych domów dziecka będzie mogło wyjechać na wakacje. W tym roku fundacja przekazała na ten cel 150 tys. zł.


Energa Sailing

2016 to rok zamykający pierwszy cykl czteroletniej strategicznej współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Żeglarskim i Grupą Energa.
- W ciągu minionych czterech lat objęliśmy programem stypendialnym utalentowaną młodzież, która stawia swoje pierwsze kroki w świecie sportu i nauczyliśmy żeglowania tysiące dzieci. Uważamy to za sukces i dlatego chcemy kontynuować swoje zaangażowanie we wsparcie polskiego żeglarstwa – powiedziała Mariola Zmudzińska, Wiceprezes Zarządu Energa SA.


Energa Sailing to także edukacja żeglarska dzieci w wieku od 7 do 11 lat, dzięki której już w tak młodym wieku mogą one rozpocząć przygodę z żaglami. W tym szeroko zakrojonym projekcie udział wzięło już blisko 4 000 dzieci, a ponad 13 000 uczniów szkół podstawowych uczestniczyło w otwartych żeglarskich lekcjach z Energa Sailing.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież