Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po... Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk... Feederowe Mistrzostwa Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » 1 sierpnia na kanale Śledziowym w miejscowości Trzcinisko zostały rozegrane Feederowe Mistrzostwa Ko... Tomasz Olenderek: Gdański terminal Krajowej Spółki Cukrowej S.A. będzi... » Rozmowa z Tomaszem Olenderkiem, Członkiem Zarządu KSC- W październiku 2019 roku Krajowa Spółka Cukro... Rafał Chwedoruk: Czas tasowania kart » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem, profesorem UW, komentatorem politycznym, historykiem myśli polityczn... Akt oskarżenia po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza » Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec siedmiu osób w sprawie odpo... Zmarł Jurek Janczukowicz » Znaliśmy go jako doskonałego płetwonurka. Człowieka od „Rekina” i czołgu z ulicy Hołdu Pruskiego w O... Gdańsk dla Ukrainy » Pomysł padł podczas cotygodniowych posiedzeń sztabu antykryzysowego w gdańskiej Izbie Rzemieślniczej...
Reklama
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
środa, 29 lipca 2020 16:09
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD ...
Zdunek Wybrzeże - Orzeł LIVE 51:39
wtorek, 04 sierpnia 2020 13:23
Zdunek Wybrzeże - Orzeł LIVE 51:39
O godz. 18.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się p ...
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
poniedziałek, 27 lipca 2020 17:38
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
22 sierpnia zainaugurowany zostanie sezon 2020/2021 PKO Ekstraklasy. T ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie opowieści Reimescha
poniedziałek, 27 lipca 2020 09:31
Gdańskie opowieści Reimescha
Ragimund Reimesch, austriacki artysta z Braszow, rumuńskiego miasta w ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Przedłużone śledztwo i areszt Samira S. podejrzanego o zabójstwo trzyosobowej rodziny

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 30 listopada 2013 12:15

Kontynuowane jest śledztwo przeciwko Samirowi S., podejrzanemu o dokonanie 13 marca 2013 roku, w Gdańsku zabójstwa trzyosobowej rodziny z pobudek zasługujących na szczególne potępienie.


Śledztwo zostało wszczęte 15 marca 2013 roku przez funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, pod nadzorem prokuratora Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, i dotyczy też zaboru mienia pokrzywdzonych z miejsca zdarzenia oraz o nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. 


Postanowieniem Zastępcy Prokuratora Apelacyjnego w Gdańsku okres śledztwa w tej sprawie został przedłużony do dnia 15 marca 2014 roku.
Jednocześnie, w 29 listopada prokurator Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, wystąpił do Sądu Okręgowego w Gdańsku z wnioskiem o przedłużenie okresu stosowania tymczasowego aresztowania Samira S., do 15 marca 2014 roku.
Konieczność przedłużenia okresu śledztwa i tymczasowego aresztowania w tej sprawie, spowodowana jest potrzebą wykonania uzupełniających ekspertyz, przez biegłych z zakresu: balistyki, biologii (DNA), antropologii oraz wyposażenia i uzbrojenia formacji militarnych w okresie II wojny światowej.


Nadal jest również oczekiwane sprawozdanie z obserwacji sądowo – psychiatrycznej, wraz z opinią o stanie zdrowia psychicznego Samira S., którą opracowuje zespół biegłych psychiatrów i psychologów, po wykonaniu obserwacji podejrzanego.


Wszyscy biegli pozostają z prokuratorem, w stałym roboczym kontakcie. Brak jest podstaw i powodów do twierdzenia, że nastąpiła nieuzasadniona zwłoka w wydaniu jakiejkolwiek opinii.


W ocenie prokuratora nadzorującego postępowanie, bez uzyskania wskazanych wyżej ekspertyz, nie jest możliwe merytoryczne zakończenie śledztwa.
Na tym etapie postępowania Rzecznik Prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku prok. Mariusz Marciniak, odmawia odpowiedzi na pytania o spodziewane terminy wydania opinii oraz o okoliczności powodujące zwłokę w ich opracowaniu.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież